Nannacara adoketa ( WILD )

miesto pre vaše inzeráty
Pravidlá fóra
Miesto pre vaše inzeráty. Tu môžete predávať, kupovať, vymienať akvarijné ryby, techniku, rastliny a pod.

Nannacara adoketa ( WILD )

Neprečítaný príspevokod pavol69 » 17 Dec 2017, 20:00

Predám Nannacara adoketa ( WILD ) 1 ks = samec, mám dvoch. :)
Cena 60,- €

Poznámka : 20. 12. 2017 ( streda ) idem po trase Detva - Zvolen - Handlová - Nováky - Trenčín - Kroměříž. ;)

IMG_1062.jpg


IMG_1068.jpg
Pavol
pavol69
 
Príspevky: 97
Registrovaný: 05 Sep 2014, 16:52
Bydlisko: Detva

Re: Nannacara adoketa ( WILD )

Neprečítaný príspevokod pavol69 » 28 Dec 2017, 16:26

Predám Nannacara adoketa ( WILD ) 2 ks ( samce ).
Cena za kus 60,- €, alebo vymením za :

Crenicichla regani ( WILD ) 3 ks = Nannacara adoketa ( WILD ) 1 ks
Pterophyllum leopoldi ( WILD ) 5 ks = Nannacara adoketa ( WILD ) 1 ks + doplatím.

S predajom alebo s výmenou sa neponáhľam, Nannacary adokety plávajú v zabehnutom akváriu s rybami, kde postupne naberajú na hmotnosti a tvare. Prečo som sa rozhodol ryby posunúť ďalej? Myslím si, že takéto vzácne ryby si zaslúžia "jednodruhové" ( myslené len jeden druh cichlíd ) akvárium, ktoré bude zariadené podobne, ako vo voľnej prírode. Mal som zámer urobiť pre Nannacara adoketa samostatné akvárium, ale nakoniec pre pokoj v rodine :) som prerobil len malé akvárium, ktoré už v danej miestnosti rok funguje.
Chov Nannacara adokety nie je až tak zložitý, ako opisujú niektoré články na webe, základom je mať dostupnú mäkkú vodu z vodovodu, pričom postačuje :

akvárium = 100 x 50 x 40 ( výška ) cm pre 1 ks / 120 x 60 x 40 ( výška ) cm pre 2 ks
dekorácia = drevo mangrove ( ja mám ešte aj hrubšie konáre krútenej vŕby a tenšie konáre buku ), svetlý piesok ( zrnitosľ max. 2 mm ), jelšové šišky, vysušené listy
osvetlenie = postačuje len bodové, ale nevadí im ani celoplošne osvetlené akvárium
filtrácia = EHEIM Aquaball PowerHead 1212 + filtrén, EHEIM SKIM 350 ( zapnutý len 2 x 1 hod. denne )
ohrev = ohrievač s termostatom a nastavenou teplotou na 24 C
potrava = SAK mix
údržba = výmena vody týždenne 10 % čistého objemu akvária pri zabehnutom akváriu a rozumnom kŕmení.

Na záver, Nannacara adoketa je malá nenáročná raritná cichlidka, ktorá sa odvďačí zaujímavým správaním a farebnou škálou pri zmenách nálady.

;)
Pavol
pavol69
 
Príspevky: 97
Registrovaný: 05 Sep 2014, 16:52
Bydlisko: Detva

Re: Nannacara adoketa ( WILD )

Neprečítaný príspevokod pavol69 » 22 Feb 2018, 11:49

Vyriešené, poprosím zamknúť tému.
Ďakujem.

;)
Pavol
pavol69
 
Príspevky: 97
Registrovaný: 05 Sep 2014, 16:52
Bydlisko: Detva


Späť na Inzercia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron