Osvetlenie led

Diskusia o nádržiach, filtrácii, osvetlení a celkovom zariaďovaní nádrže ...rady, návody a recenzie

Osvetlenie led

Neprečítaný príspevokod Karpatska » 15 Jan 2017, 17:20

Ahojte pred mesiacom som si kúpil osvetlenie Chihiros LED A1201 65W 120cm + stmievač k tomu som Chihiros kovové držiaky LED A serie všetko v sume 115,- €.
Farba svetla je cca 8000k svetlo by malo ísť na 12V. Je to pre akvária do 140 cm ale musíte k tomu dokúpiť kovové držiaky a potom si môžete aj nastavovať výšku nad hladinou. Ja svetlo používam nad sklom cca 10 cm. Posledné moje videá už sú s ním. napr. https://www.youtube.com/watch?v=aLx8NOmIT8g približne 3-4 stupeň sily osvetlenia.

Aj keď ho nepoužívam dlho som s ním spokojný. Stmievač je super vec má 6 polôh. Dve najsilnejšie zatiaľ nevyužívam sú moc silné a pritom hladinu mám 70 cm/cca/.
Z hľadiska šetrenia e. energie mi to príde ako dobrá voľba.

btw. trošku riasa začala robiť.

Ak by ste chceli niečo vedieť stačí napísať.
Karpatska
 
Príspevky: 86
Obrázky: 0
Registrovaný: 28 Júl 2015, 11:57
Bydlisko: Martin, Košúty

Re: Osvetlenie led

Neprečítaný príspevokod bano » 15 Jan 2017, 20:22

Tiež mám jedno od nich ale menšie na 60 cm a musím povedať že je to super. Mám to na najslabšom stupni a aj tak je to krásne presvetlené.
bano
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 29 Jan 2016, 20:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Osvetlenie led

Neprečítaný príspevokod pavol69 » 16 Jan 2017, 15:09

Priatelia,
ktorí vlastníte LED osvetlenia ( keď už ste založili tému ), určite by sme ( aspoň JA ) ocenili :

- názov svietidla
- opis svietidla ( rozmery, prípadne do akej hrúbky skla sa dá uchytiť, skúsenosti, atď ... určite by pomohlo pri "strohom" opise predajcov )
- fotky ( osadenie svietidla, detail uchytenia ... ).

Ďakujem.
Pavol
pavol69
 
Príspevky: 97
Registrovaný: 05 Sep 2014, 16:52
Bydlisko: Detva

Re: Osvetlenie led

Neprečítaný príspevokod Karpatska » 16 Jan 2017, 16:41

pavol69 píše:Priatelia,
ktorí vlastníte LED osvetlenia ( keď už ste založili tému ), určite by sme ( aspoň JA ) ocenili :

- názov svietidla
- opis svietidla ( rozmery, prípadne do akej hrúbky skla sa dá uchytiť, skúsenosti, atď ... určite by pomohlo pri "strohom" opise predajcov )
- fotky ( osadenie svietidla, detail uchytenia ... ).

Ďakujem.


názov aj parametre som uviedol Chihiros LED A1201 65W 120cm. Neviem do akej miery tu môžem FOTIŤ produkty. Inak by som pridal fotky alebo krátke video s popisom.
Chcel som len ukázať dostupné LED osvetlenie.
Úchyty sú vhodné pre akvária do 12 mm hrúbky skla ak máte k tomu Chihiros kovové držiaky LED A - dajú približne 20 cm navyše a dajú sa nastaviť aj výškovo.


LED osvetlenie Chihiros A bolo vyvynuté v spolupráci s japonskými dizajnérmy a boli pre neho vybrané množstvo vysoko svietivých LED.Jednotlivé LED boli vybrané tak , aby akváriové rastliny pod nimi nielen dobre rástli, ale aby sa ukazovali v tých najlepších farbách.
Použité boli diódy typu SMD 0,33W HCRI.
Životnosť LED je výrobcom udávaná 30 0000 až 50 000 hodín.
Karpatska
 
Príspevky: 86
Obrázky: 0
Registrovaný: 28 Júl 2015, 11:57
Bydlisko: Martin, Košúty

Re: Osvetlenie led

Neprečítaný príspevokod nhkg » 16 Jan 2017, 17:11

Proč by jsi nemohl dát fotku výrobku, pokud tu fotku sám vyfotíš?

Jinak vzhledem k tomu, že většina z nás tady moc rostliny nemá, tak nám stačí obyčejné levné osvětlení. Já mám nad 450l akváriem 3 kusy Led reflektorů z číny: https://www.aliexpress.com/item/Ultrath ... 0.0.arqb0u
Verze Cold White Black 20W 2835. Objednával jsem po jednom, abych náhodou neplatil clo a DPH. Drží to na stěně pomocí nábytkových konzolí a k tomu byly potřeba nějaké kablíky, spojky, ...
Parametry viz odkaz.
Co se týče zkušeností. Testoval jsem 2 verze svítidel (druhé s užším úhlem) a tohle bylo lepší. Svítí to dobře, ale v akváriu je furt tma, protože mám úplně zarostlou hladinu plovoucími kytkami. :mrgreen:
Prílohy
osv2.jpg
Osv.jpg
450l.jpg
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Osvetlenie led

Neprečítaný príspevokod pavol69 » 16 Jan 2017, 19:11

Karpatska píše:Chcel som len ukázať dostupné LED osvetlenie.


V pohode. ;)
Napísal som len, ako by ste mohli ( keď bude záujem ) v jednotlivých bodoch chronologicky = zrozumiteľne rozpísať svoje LED svietidlo/á.
Na podobné a iné slúžia rôzne fóra, kde sa niečo odprezentuje s "bónusom" ( skúsenosti ), ktorý nenájdeš na žiadnej web stránke.
:D
Pavol
pavol69
 
Príspevky: 97
Registrovaný: 05 Sep 2014, 16:52
Bydlisko: Detva

Re: Osvetlenie led

Neprečítaný príspevokod l_laco » 16 Jan 2017, 19:38

Tiež nejaký ten piatok svietim LEDkami.
Keďže som si to chcel zjednodušiť, tak som kúpil LED trubice v rovnakom rozmere ako som mal predtým klasické neonové a len som odmontoval predradník a nasadil LED trubice ... O pár týždňov som vyrezal krycí obal aby bolo svetlo ešte "ostrejšie" a som spokojný. Jediný problém je pri fotení. na môj slabý "kompakt" je tam málo svetla a tak uvažujem že kvôli foteniu tam ešte jedno nejaké svietidlo pridám, ale zapínať ho budem len na fotenie.

Použil som LED trubice týchto parametrov:
P1130774.jpg


Myslím že pre toho kto už má svietidlo urobené na mieru nad akvárko a doteraz pužíval klasické neonky je prechod na LED trubice asi najjednoduchšie riešenie.
Iste, nájde sa XY zástancov LED pásikov a rôznych domácich kutilov ktorý si osvetlenie urobili z rôznych LED čipov a podobne .. no mne toto prišlo ako najlepšie riešenie.
Ešte keby som tak prišiel na to kde som ich len objednal :? :? :?
Obrázok užívateľa
l_laco
 
Príspevky: 229
Registrovaný: 08 Sep 2014, 20:57
Bydlisko: Žilina / Prievidza

Re: Osvetlenie led

Neprečítaný príspevokod nhkg » 16 Jan 2017, 19:41

JJ, led trubice je dobré řešení. Taky mám trubice nad jedním akváriem. Akorát kromě startéru jsem vykuchal ze svítidla i tlumivku, protože ta zvyšuje spotřebu až o 10%.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Osvetlenie led

Neprečítaný príspevokod l_laco » 16 Jan 2017, 19:54

A mám to ...
Sú to tieto:
https://forled.sk/led-trubica-90-cm-14w-jednostranne-napajanie/

A u mňa to vyzerá takto:
Prílohy
20170116 003.jpg
20170116 004.jpg
20170116 005.jpg
20170116 006.jpg
20170116 007.jpg
Obrázok užívateľa
l_laco
 
Príspevky: 229
Registrovaný: 08 Sep 2014, 20:57
Bydlisko: Žilina / Prievidza

Re: Osvetlenie led

Neprečítaný príspevokod kvietik » 17 Jan 2017, 16:07

Tiež uvažujem, že namiesto klasiky trubice T8 si nad akvarium dám tie led trubice. 0bčas ich mávajú za dobru cenu aj v supermarketoch.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Ďalší

Späť na Technické vybavenie nádrží, rady a recenzie techniky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia