"Divná" voda z vodovodu

Diskusia o nádržiach, filtrácii, osvetlení a celkovom zariaďovaní nádrže ...rady, návody a recenzie

"Divná" voda z vodovodu

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 06 Apr 2015, 20:29

Pozdravujem vás páni a dámy... zachytil som od známych info, že sa má v blízkej dobe upravovať voda vo vodovodoch.. bojím sa , že ten čas už nastal... minulý týždeň mi začalo tiecť také jemné mlieko, po prvej výmene časti vody som zaznamenal ryby pri vrchu, s divným dýchaním.. na druhý deň som s obavami vymieňal zase polku vody , vylepšilo sa to.. ale stále mi tečie výrazne bublinkatá voda s :( mliečnym zákalom ktorý síce zmizne,ale nemám z toho dobrý pocit.. celkovo mám obavy že bez chémie už asi bude problém
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: "Divná" voda z vodovodu

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 06 Apr 2015, 20:55

inak neviem ako sa mi to podarilo dať do tejto "sekcie" , pôvodne som ani nevedel kam s tým ale chcel som to dať sem "Technické vybavenie nádrží" poprípade to presuňte kam to patrí.. ... a chcel som zistiť či nemáte podobné skúsenosti s vodou teraz, prípadne ako to riešite
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: "Divná" voda z vodovodu

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 06 Apr 2015, 21:03

Divná voda. Hned se mi vybavil kultovní seriál "Neviditelní" :-) .
K vodě, jestli je to tak jak píšeš, tak bych do vody přidal něco na úpravu čerstvé vodovodní vody. Mělo by to stačit.
U nás je vodovodní voda mizerná a ryby jsou celkem v pohodě.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: "Divná" voda z vodovodu

Neprečítaný príspevokod kvietik » 06 Apr 2015, 22:53

u nas je tiez asi od januara? (mozno skor)voda nejak viac naplynovana ako predtym(belsia farba,viac bubliniek),rybam to isto neprospieva,kedze sa bublinky lepia aj na ne,no riesim to iba tak,ze otacam hadicu smerom co najdalej od ryb...
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: "Divná" voda z vodovodu

Neprečítaný príspevokod ioopp » 07 Apr 2015, 13:34

Naposledy upravil ioopp dňa 07 Apr 2015, 13:40, celkovo upravené 1
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: "Divná" voda z vodovodu

Neprečítaný príspevokod ioopp » 07 Apr 2015, 13:39

taky se to u nás občas stává....prostě jen začnu akva napouštět pomaleji
vtěší hrůzu mám z hnědé vody, která mi už jednou nahnala strach... Akva bylo do 5 minut mé nepozornosti hnědé a ryby lapaly po vzduchu u hladiny. To pak byla šou s vodou. Opět odpoustit část akva a pak tak kubík z řádu, než to teklo zas čiré. :evil:
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: "Divná" voda z vodovodu

Neprečítaný príspevokod stiff » 07 Apr 2015, 14:06

Keď mne naposledy tiekla biela voda z vdvdu, nameral som pH 10!!! a SA ryby kde som menil vodu v ten deň, boli ráno v prdeli. Voda napustená do vedra (na odstátie) mala slepú hladinu - povlak. O mesiac neskôr som sa dozvedel, že prerábali vodojem... Čiže ja by som odporučil nemeniť vodu, menej kŕmiť a určite zmerať pH.
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: "Divná" voda z vodovodu

Neprečítaný príspevokod ioopp » 07 Apr 2015, 14:19

hm supr... to je teda moje výměna vody pro ryby, jak ruská ruleta :shock:
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: "Divná" voda z vodovodu

Neprečítaný príspevokod kvietik » 08 Apr 2015, 16:28


dik za odkazy, u mna je to tym vzdochom podla mna, PH som nemeral, ale skalare by asi reagovali negativne na zvysene PH.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: "Divná" voda z vodovodu

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 02 Máj 2015, 11:09

Ta bílá voda je ,že je zaplyněná vzduchem to se srovná ,hlavně je to u teplé vody.Další věc do vody se přidává něco na snížení usazenin kamence při ohřevu v kotelně ,která dodává a ohřívá vodu pro sídliště.To mám ověřené od člověka co tam dělá.Otázka je jak se to tam sype. Vodu měnim často ,dávám i teplou ,ale jedu pomalým proudem a hlídat at nepřeteču,tím zabráním tomu zaplynění.
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Ďalší

Späť na Technické vybavenie nádrží, rady a recenzie techniky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia