Môže neonove svetlo prasknúť...

Diskusia o nádržiach, filtrácii, osvetlení a celkovom zariaďovaní nádrže ...rady, návody a recenzie

Môže neonove svetlo prasknúť...

Neprečítaný príspevokod eminem0308 » 16 Okt 2014, 16:21

Dobry deň. Potrebujem radu. Nad akváriom mám kryt s 2 neónovými svetlami 2x20w. Mam v aváriu ukysličovací kameň čo púšťa množstvo bubliniek aj keď jemných a čerpadlo vytvára prúd vody. Nad hladinou trošku prskajú tie bublinky a keď som dal nad to ruku tak bolo trochu cíťiť vlhko od praskajúcich bubliniek. Keďže nad hladinou mám neonové svetlá, nemôže sa stať keď budú pustené a trochu prskať na to z bubliniek že praskne neonka? ďakujem za radu.
“Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.“ — Albert Einstein
Musíš sa mnoho učiť, aby si spoznal, že málo vieš. (Michel de Montaigne)
Obrázok užívateľa
eminem0308
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 13 Okt 2014, 07:11
Bydlisko: Zvolen

Re: Môže neonove svetlo prasknúť...

Neprečítaný príspevokod eminem0308 » 16 Okt 2014, 16:33

Medzi hladonou a svetlami je cca 6-8 cm. Prosím poraďťe. Môžem tie svetlá púštať? Odobral by som kus vody ale potom zasa ponorné čerpadlo by malo vývod nad hladinou a to by žblnkotalo no to som nedomyslel keď som robil vývod na prúd vody.
“Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.“ — Albert Einstein
Musíš sa mnoho učiť, aby si spoznal, že málo vieš. (Michel de Montaigne)
Obrázok užívateľa
eminem0308
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 13 Okt 2014, 07:11
Bydlisko: Zvolen

Re: Môže neonove svetlo prasknúť...

Neprečítaný príspevokod eminem0308 » 16 Okt 2014, 17:03

Nikto nevie? Bojím sa toho že ak sa trubice zohrejú tak pri kontakte s mini kvapkami z bubliniek prasknú. Je to možné? Musí ísť trubica vyššie nejaký spôsobom? Alebo musí ísť najprv sklo nad hladinu a tak trubice?
“Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.“ — Albert Einstein
Musíš sa mnoho učiť, aby si spoznal, že málo vieš. (Michel de Montaigne)
Obrázok užívateľa
eminem0308
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 13 Okt 2014, 07:11
Bydlisko: Zvolen

Môže neonove svetlo prasknúť...

Neprečítaný príspevokod eminem0308 » 16 Okt 2014, 17:04

Dobry deň. Potrebujem radu. Nad akváriom mám kryt s 2 neónovými svetlami 2x20w. Mam v aváriu ukysličovací kameň čo púšťa množstvo bubliniek aj keď jemných a čerpadlo vytvára prúd vody. Nad hladinou trošku prskajú tie bublinky a keď som dal nad to ruku tak bolo trochu cíťiť vlhko od praskajúcich bubliniek. Keďže nad hladinou mám neonové svetlá, nemôže sa stať keď budú pustené a trochu prskať na to z bubliniek že praskne neonka? Medzi hladonou a svetlami je cca 6-8 cm. Prosím poraďťe. Môžem tie svetlá púštať? Odobral by som kus vody ale potom zasa ponorné čerpadlo by malo vývod nad hladinou a to by žblnkotalo no to som nedomyslel keď som robil vývod na prúd vody.Bojím sa toho že ak sa trubice zohrejú tak pri kontakte s mini kvapkami z bubliniek prasknú. Je to možné? Musí ísť trubica vyššie nejaký spôsobom? Alebo musí ísť najprv sklo nad hladinu a tak trubice?ďakujem za radu.
“Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.“ — Albert Einstein
Musíš sa mnoho učiť, aby si spoznal, že málo vieš. (Michel de Montaigne)
Obrázok užívateľa
eminem0308
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 13 Okt 2014, 07:11
Bydlisko: Zvolen

Re: Môže neonove svetlo prasknúť...

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 16 Okt 2014, 17:16

treba dať krycie skla a máš po probléme aj keď si myslím že trubica sa nezohreje tak aby praskla iné by to bolo keby si tam mal žiarovku
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Môže neonove svetlo prasknúť...

Neprečítaný príspevokod simon » 16 Okt 2014, 19:08

Trubica by nemala prasknúť. Ale krycie sklá by to poistili. Ja by som ich tam určite dal. A má to aj praktický význam. Podľa mňa je jednoduchšie čistiť od usadeného vápnika krycie sklo, ako trubice a držiaky, alebo teleso osvetľovacej rampy.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Môže neonove svetlo prasknúť...

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 17 Okt 2014, 07:53

Tak dej vzduchovací kámen někam do rohu, ať to neprská na světlo nebo sniž vzduchování (regulací na vzduchovacím motůrku nebo zaškrť hadičku).
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: Môže neonove svetlo prasknúť...

Neprečítaný príspevokod eminem0308 » 17 Okt 2014, 09:32

Vzduchovaci kamen som aj presuval ale vzdy rovnaky efekt. Ale dakujem za dobru radu, neviem preo ma taka jednoducha moznost nenapadla. Priskrtil som trosku hadicku a hned je to ovela lepsie. :-)
“Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.“ — Albert Einstein
Musíš sa mnoho učiť, aby si spoznal, že málo vieš. (Michel de Montaigne)
Obrázok užívateľa
eminem0308
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 13 Okt 2014, 07:11
Bydlisko: Zvolen

Re: Môže neonove svetlo prasknúť...

Neprečítaný príspevokod transporti686 » 17 Okt 2014, 11:37

eminem: ja som to tak mal ako ty bez krycích skiel asi mesiac alebo tak nejak a nepraskli, ale teraz mám kamienok na inom mieste a svetlá mám až nejakých 12-15cm nad hladinou. Krycie sklá stále nemám.
transporti686
 
Príspevky: 95
Registrovaný: 23 Sep 2014, 13:53

Re: Môže neonove svetlo prasknúť...

Neprečítaný príspevokod kofola » 17 Okt 2014, 16:23

Bez ohľadu na trubice nad akvárkom vidím v krycom skle niekoľko ďalších výhod. Menší odpar vody, Voda neprská von, do vody nepadá toľko prachu, ryby nemôžu vyskočiť, pri nejakom náraz (poruche) krycie sklo zvyčajne zabráni kontaktu elektrických zariadení s vodou atď.
kofola
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 05 Sep 2014, 19:34
Bydlisko: Martin

Ďalší

Späť na Technické vybavenie nádrží, rady a recenzie techniky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť