vrci externy filter

Diskusia o nádržiach, filtrácii, osvetlení a celkovom zariaďovaní nádrže ...rady, návody a recenzie

vrci externy filter

Neprečítaný príspevokod huhu » 12 Okt 2014, 17:46

Caute, dnes som rozobral externy filter (eheim 2324) a ked som ho znovu zlozil a spustil tak vrci. Neviem preco, vsetko som precistil a stale vrci. Ako keby mal bublinu alebo co. Skusal som ho naklanat, skrtit, na chvilku sa tvaril, ze je vsetko ok a po par sekundach zase. Ako by v nom nieco hrkalo...

Inak vodu tlaci. Co mi odchadza? Co mam vymenit?
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: vrci externy filter

Neprečítaný príspevokod transporti686 » 13 Okt 2014, 07:02

na toto ti asi nikto ľahko neodpovie, jedine žeby niekto mal presne ten filter a rovnaký problém, s najväčšou pravdepodobnosťou asi čerpadlo, je možné, že predtým ako si ho vyčistil tam mohli byť povedzme nejaké usadeniny alebo niečo, čo "vymedzovalo" nejakú vôľu a keď si to vyčistil, tak sa prejavuje tá vôľa, ale to iba strielam, lebo ťažko takto.
transporti686
 
Príspevky: 95
Registrovaný: 23 Sep 2014, 13:53

Re: vrci externy filter

Neprečítaný príspevokod georg » 13 Okt 2014, 07:30

No, pokud jsi při čištění rotoru neztratil tu gumovou čepičku která vymezuje vystředění osičky,na které je ta vrtulka, tak může být jen špatě uložena ta osička v tom gumovém třmenu, nebo ten špatně zasazený do toho lůžka ve kterém drží. Může být i ulomená lopatka té vrtulky. Tam bych viděl ten problém.
Obrázok užívateľa
georg
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 09 Sep 2014, 22:58

Re: vrci externy filter

Neprečítaný príspevokod huhu » 13 Okt 2014, 08:13

Dik zatial za inspiraciu, dnes ho znova rozoberiem a postudujem.
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: vrci externy filter

Neprečítaný príspevokod simon » 13 Okt 2014, 09:17

Ja mám tiež Eheim, ale iný typ. Keď som ho vyčistil a spustil, tiež "vrčal". Dôvod bol ten, že bol zavzdušnený. Potriasol som ním ,počas prevádzky, bubliny vyšli von a ide tak, ako predtým. Ale opakujem, ja mám iný typ. Ak ho veľmi stisneš pod krk, môžeš mu ublížiť.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: vrci externy filter

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 13 Okt 2014, 13:43

buď bude zavzdušnený a treba sním zatriasť aj 5-6x alebo ta gumička vymedzovacia ako píše georg to sa stalo aj mne ale na inom filtri
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: vrci externy filter

Neprečítaný príspevokod huhu » 13 Okt 2014, 22:43

som ho dnes zase omrkol a mam pocit, ze ta gumicka je uz vybehana, vacsia diera ako klik :). Napchal som tam trosku vaty a je to OK.Hadam podrzi :)
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce


Späť na Technické vybavenie nádrží, rady a recenzie techniky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia