hnojenie rastlín v akváriu

Diskusia o nádržiach, filtrácii, osvetlení a celkovom zariaďovaní nádrže ...rady, návody a recenzie

hnojenie rastlín v akváriu

Neprečítaný príspevokod transporti686 » 29 Sep 2014, 18:07

Ahojte, chcem sa opýtať, či sa môžem orientovať obsahom železa v akváriu pri hnojení rastlín. Povedzme, že všeobecne máme nejaké kvapalné hnojivo, ktoré obsahuje mikroprvky, čiže aj železo. Ak viem, že povedzme v akváriu by malo byť cca 0,5mg/l železa, môžem dávkovať tak, že pri meraní nameriam túto hodnotu, keďže obsah ostatných prvkov neviem zmeniť, tak ten bude nejaký. Je toto možný prístup pri hnojení rastlín alebo je to blbosť? Pýtam sa hlavne preto, lebo som schopný dobre merať železo a nechcem merať všetky prvky.
transporti686
 
Príspevky: 95
Registrovaný: 23 Sep 2014, 13:53

Re: hnojenie rastlín v akváriu

Neprečítaný príspevokod transporti686 » 30 Sep 2014, 09:28

našiel som hodne dobrý článok o hnojení rastlín v akva, tak snáď niekomu pomôže tiež

http://akvarijni-hnojivo.cz/pmdd-prekla ... -clanek-34
transporti686
 
Príspevky: 95
Registrovaný: 23 Sep 2014, 13:53

Re: hnojenie rastlín v akváriu

Neprečítaný príspevokod transporti686 » 06 Nov 2014, 18:53

kto by chcel používať easycarbo, tak pozor na to, ak máte v akva valisnérie, dočítal som sa na nete vo viacerých zahraničných fórach, že pri doporučených dávkach 1ml na 50l vody môže začať kapať valisnéria, túto vec môžem potvrdiť z vlastnej skúsenosti, že už 1ml na 50 l vody môže valisnériu doraziť, dával som o niečo nižšiu dávku najprv a valisnéria sa držala, keď som zvýšil dávku na 1ml na 50 l vody v akva denne, tak začala ísť valisnéria torta do kytek
transporti686
 
Príspevky: 95
Registrovaný: 23 Sep 2014, 13:53


Späť na Technické vybavenie nádrží, rady a recenzie techniky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 3 hostia