450l akva-vybavenie

Diskusia o nádržiach, filtrácii, osvetlení a celkovom zariaďovaní nádrže ...rady, návody a recenzie

450l akva-vybavenie

Neprečítaný príspevokod Lukas511 » 18 Dec 2020, 22:10

Ahojte, zakladám akvarium 450litrove pre malawi chcel by som poradiť akú filtráciu, ohrev, svetlo,piesok, pozadie 3d kde kúpiť alebo vyskladat zo skál. Ďakujem
Lukas511
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 18 Dec 2020, 22:06

Re: 450l akva-vybavenie

Neprečítaný príspevokod kvietik » 18 Dec 2020, 23:03

Vitaj na cichlidklube. Skús pozrieť celú túto tému technicke-vybavenie/. Nájdeš tu niečo o filtroch. a ďalšie veci. 300W ohrievač, jemný piesok napr.zo stavebnín( je to lacnejšie ako akvaristický).
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: 450l akva-vybavenie

Neprečítaný príspevokod Pufli » 28 Apr 2021, 17:54

3D pozadiu sa oblúkom vyhni. Je to pekné to áno, ale bude sa ti vtom držať bordel a kvalita vody pôjde dole ako kameň. Pokiaľ som ho ja dal von tak som sa poriadne "zabavil".
Čierne pozadie je asi najvhodnejšie. Bledomodré vyzerá tiež cool, ale vidno na ňom skôr bordel.
Obrázok užívateľa
Pufli
 
Príspevky: 161
Obrázky: 0
Registrovaný: 27 Feb 2016, 15:56
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: 450l akva-vybavenie

Neprečítaný príspevokod KlimO » 29 Apr 2021, 06:49

3D pozadie kupis na umeleskaly.cz ja som si dal vyrobit s rovnou (nie clenitou) zzadnou stranou a krasne ju nasilikonujes na sklo... je to pekne!
FIlter: nie je dolezite prehnat filtrom co najviac litrov vody za hodinu.. na to je cerpacia hlava ktora ti ceri hladinu a okyslicuje ju
voda sa neokyslicuje bublinkami ale tym ze sa robia na hladine vlnky
Pri filtri je najdolezitejsi objem.. chod do externeho a mas pokoj alebo potom prepazky ale do 450l co nie je velke chod do externeho
ja by som tam vo filtri nechal spodnu vrstvu molitany a vatu ktora bude plnit mechanicku filtraciu a ostaotk by som precpal sera siporax.. tym si zabezpecis vela m2 na bakterie ktore ti budu robit biologicku filtraciu.
Obrázok užívateľa
KlimO
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 07 Sep 2014, 09:47
Bydlisko: Považany


Späť na Technické vybavenie nádrží, rady a recenzie techniky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť