Schego Optimal WS2 - vzduchovací motorček

Diskusia o nádržiach, filtrácii, osvetlení a celkovom zariaďovaní nádrže ...rady, návody a recenzie

Schego Optimal WS2 - vzduchovací motorček

Neprečítaný príspevokod Pufli » 09 Dec 2017, 19:13

Schego Optimal WS2

Môj kompresor EHEIM 400 začal štrajkovať, tak som sa začal obzeral po novom prípadne inom dobrom hlavne tichom kompresore. Môžem potvrdiť, že EHEIM bol tichý, ale jeho konštrukcia nie je moc trvácna (plast). Síce ho mám dlhšie ale v podstate išiel v kuse iba rok. Jedného dňa začal vrčať na svet. Dal som mu šancu rozobral som ho a zistil som, že sa odlomil kolíček na ramene čo kmitá membránou. Pre istotu som prerobil aj druhú stranu. A EHEIM dostal druhú šancu a fúkal si spokojne ticho ďalej vzduch do akva. Asi o mesiac zase dal o sebe vedieť. Najprv som myslel, že sa povolilo ramienko, ale odtrhol sa z neho magnet. Magnet je prichytený k ramienku plastovým „hríbikom“. Priskrutkoval som ho a EHEIM dostal tretiu šancu. Po dvoch týždňoch zase začal šomrať. Prehlušil bez problémov filter EHEIM 2080. A, to bol posledný klinec do jeho rakvy. Tak som sa začal rozhodovať o jeho náhrade a to buď novým EHEIM 400, ATMAM AT-A9500, SERA air 275 R plus a narazil som na SCHEGO Optimal WS2. Najviac ma zaujal SCHEGO jeho konštrukcia je v podstate zhodná(podstate aj cena) z EHEIM-om, ale bez plastu. SCHEGO za pár dní dorazil domov a môžem potvrdiť, že je tichý ak nie tichší, ako jeho predchodca v podstate ho aj tak prehlušia vzduchovacie kamene . A inak tie dva vývody vzduchu EHEIM-u my vôbec nechýbajú. Je aj silnejší brat SCHEGO Optimal WS2 a to SCHEGO M2K3 WS3, ale ak Vám fakt ide o ticho tak je rozumnejšie vraj zobrať 2ks SCHEGO Optimal WS2. Ak hľadáte fakt tichý kompresor a nie je vám ľuto pár euro (EHEIM bol drahší) môžem ho len a len vrelo odporučiť.

Technické parametre: SCHEGO Optimal WS2
• Typ: Optimal WS2
• Výstupný výkon: 250L/h, vzduchovanie vo vodnom stĺpci až 2 m
• Rozmery: 130 x 70 x 50 mm
• Regulácia: ANO
• Príkon: 5 W
• Dĺžka kabelu: 1 m
• Hlučnosť: 39 db
Prílohy
Schego Optimal WS2 x.jpg
Schego Optimal WS2.jpg
EHEIM.jpg
Obrázok užívateľa
Pufli
 
Príspevky: 161
Obrázky: 0
Registrovaný: 27 Feb 2016, 15:56
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Schego Optimal WS2 - vzduchovací motorček

Neprečítaný príspevokod paloi » 10 Dec 2017, 08:53

Vďaka za tento príspevok. Ja mám aktuálne Hailea ACO-6604, ktorý "takmer nepočuť". Ale je to aj iná cenová kategória, Hailea je všeobecne veľmi lacná značka. Takže je predpoklad, že aj kvalitatívne som niekde nižšie. Ale vyslovene na hluk si zatiaľ nesťažujem. Ako píše Pufli - väčší hluk robia prevzdušňovacie kamene, motorček je tichší. Tiež som ho kupoval kvôli hluku, na nete bola uvádzaná nízka hlučnosť (údaj v dB chýbal), tichá prevádzka... Ale to si dnes už píšu všetci :P A parametre 4W a 2x 270 l/hod. Maximálny tlak 0,15 bar. Cena cca 10 €.

Bola to náhrada za dosluhujúci Atman Champion JKA-AP88. Ten mal parametre 5 W a 210 l/hod. A na nete sa tiež uvádza "tichý chod". Ale na Atman nemôžem napísať, že ho "takmer nepočuť". Určite bol hlučnejší ako Hailea. Atman som kupoval za 13,50 €.

Podľa netu Schego Optimal WS2 má parametre 5W a 1x 250 l/hod, 0,20 bar. Za cenu cca 27 € je to s Haileou neporovnateľné. Za ten rozdiel v maximálnom tlaku 0,05 bar by som si také peniaze nepriplácal, stačí mi dostať vzduch do hĺbky cca 0,5 m. Ak by som ho mal tlačiť do hĺbky 1 meter a viac, tak by som to s Haileou asi neriskoval ;)

Ale je pravda, že nikto okrem Schega neuvádza oficiálne parameter hlučnosti. Aspoň na nete nie. Ja mám na štítku údaj 40 dB.

Ale musím napísať aj negatívny poznatok. Čo ma na mojom motorčeku vyslovene štve, sú mizerné gumové nožičky, na ktorých motorček stojí. Sú tenké a z mäkkej gumy. Takto sa mi skrútili. Aby sa neprenášal hluk, musel som dať motorček na molitan. Takéto mizerné nožičky som ešte na žiadnom motorčeku nemal :(
Prílohy
nožky I..jpg
nožky II..jpg
štítok.jpg
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Schego Optimal WS2 - vzduchovací motorček

Neprečítaný príspevokod Pufli » 10 Dec 2017, 19:40

Kto, chce chce vsadiť na istotu čo sa hluku týka tak určite Schego, alebo Eheim je jasná voľba.
Ale, je otazné či tých cca 30€ naozaj stoji za to, lebo už len vnímanie samotného hluku je subjektívny dojem a za menej peňazí sa dá kúpiť slušný luftovač.
A čo sa životnosti týka tak za cenu Eheim kúpite napr. 3.ks Hailea ACO-6604 . A môj Eheim kľakol na odpracované hodiny nejako skoro.
Inak čo sa týka nožičiek Schego-vé vyzerajú v pohode. Pre mňa osobne sú nožičky nepodstatne, lebo u mňa každý motorček visel čo ma tiež vplyv na jeho hluk.

Takže, je na každom či je ochotný neriskovať a pustiť trochu viac „peria“. :D
Prílohy
Schego.jpg
Obrázok užívateľa
Pufli
 
Príspevky: 161
Obrázky: 0
Registrovaný: 27 Feb 2016, 15:56
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Schego Optimal WS2 - vzduchovací motorček

Neprečítaný príspevokod paloi » 10 Dec 2017, 21:49

Tak nožičky Schega vyzerajú kvalitnejšie ako tie prezervatívy na Hailea ;)

Vďaka za foto!
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Schego Optimal WS2 - vzduchovací motorček

Neprečítaný príspevokod Pufli » 10 Dec 2017, 22:47

paloi píše:Tak nožičky Schega vyzerajú kvalitnejšie ako tie prezervatívy na Hailea ;)

Vďaka za foto!



Za tu cenu by mali byť zlaté, alebo aspoň pozlatené.
Obrázok užívateľa
Pufli
 
Príspevky: 161
Obrázky: 0
Registrovaný: 27 Feb 2016, 15:56
Bydlisko: Žiar nad Hronom


Späť na Technické vybavenie nádrží, rady a recenzie techniky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia