Krmivá SAK

Diskusia o všetkom čo nespadá do "cichlid" tématiky

Krmivá SAK

Neprečítaný príspevokod paloi » 11 Jan 2022, 14:53

Kamaráti, ktorí kŕmite SAK-om, zle je! A ak ešte nie je, tak čoskoro bude! Včera som dostal echo od kamaráta, že Exot Hobby (výrobca) zvýšil ceny krmív SAK. Tak som trochu zabrúsil do mojich štatistík, lebo ja teda toho zožeriem statočne... pozrel som ceny, za aké som nakupoval ja (cez slovenský e-shop) a hodil som do tabuľky. Kde je voľné políčko, v tom období som to krmivo nekupoval, takže cenu by som si len vymýšľal. V poslednom stĺpci sú ceny v €, aké má aktuálne na stránke výrobca.

SAK.jpg


Výrobca na fejsbukovej stránke 27.12.2021 uviedol nasledovné:
Ač nám to nečiní žádnou radost, musíme vás informovat, že už i my budeme nuceni od nového roku přistoupit ke zvýšení cen našich produktů. K tomuto neoblíbenému kroku přistupujeme po pěti letech.
Ceny surovin a dalších nákladů nám rostou velmi silně, o 15 až 350%! A proto už pro nás bohužel není udržitelné nezdražit.
Předpokládaná úprava cen (ještě vyjednáváme s dodavateli) bude muset být asi o +30 %, nové ceníky vám dodáme co nejdříve.


No hľadám to deklarované 30%-né navýšenie. Matika im evidentne nešla.

V každom prípade - ak sa Vám míňa zásoba, neváhajte a pozrite e-shopy alebo obchody v okolí, možno ešte stihnete staré zásoby za pôvodné ceny.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Krmivá SAK

Neprečítaný príspevokod kvietik » 11 Jan 2022, 21:06

Ja síce SAK krmivami nekŕmim , ale počítam, že každý bude zdražovať. Ale ta matematika, že 30 percent... je ozaj iný level :roll:. nie je tam ina gramáž? :shock:
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Krmivá SAK

Neprečítaný príspevokod paloi » 11 Jan 2022, 22:10

Kvietik, ej, veru, to som zabudol napísať - všetky ceny sú za 1000 g balenie.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Krmivá SAK

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 11 Jan 2022, 23:12

paloi píše:Kvietik, ej, veru, to som zabudol napísať - všetky ceny sú za 1000 g balenie.


30eur za kilo je ešte docela dobrá cena oproti iným komerčným krmivám, napr Dainichi, ale otázne je, aká kvalitaje u sak 55
Ja kŕmim asi šiestimi rôznymi značkami suchého krmiva vrátane sak, takže ak by som aj sak vyradil, nebude to asi až taký problém. Veď ako sa vraví, nie len krmivom sak 55 je rybka živá :) ;)
Skôr naopak pestrosť stravy je fajn ;)
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 215
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra


Späť na Mimo témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron