Cichlid klub - bol by zaujem o realny KLUB?

Diskusia o všetkom čo nespadá do "cichlid" tématiky

Cichlid klub - bol by zaujem o realny KLUB?

Neprečítaný príspevokod stiff » 25 Jún 2019, 18:46

Po necelych piatich rokoch som si od zaciatku precital tuto temu.

mimo-temy/nove-forum-t3.html

Zaujimave. Vybavilo sa mi kopec prijemnych a aj usmevnych spomienok. Vybavili sa mi situacie, na ktore by som si bez precitania tohto vlakna urcite nespomenul. Historia. Zaujimava historia nadsencov cichlidarstva, kamaratov, ale aj konkurencie a "nepriatelov"... Vela spomienok a nostalgie. A vela tej takej nikde nenapisanej zkulisnej historie.  A taky pocit, ze "skoda".

Vsetkeho vela skodi a menej je niekdy viac. Resp. rozne zhody nahod, premotivovane rozhodnutia, zmeny priorit, ci vyhrotene vztahy.  Vyhorenie, mozno az zatrpknutost, alebo doslova odpor k vsetkemu co suvisi s CK a cichlidami. Urcite to kazdy z vas, ortodoxnych maniakov, pozna. Clovek tak tlaci na pilu, az to praskne a krivka sinusoidy zrazu pozvolna zacne padat smerom nadol. Kym si to stihnes uvedomit, tvoj zaujem o konicek, ktoremu si venoval tolko energie, zacne oslabovat. Pomalicky, pozvolna. Az pride bod, ked prijmes rozhodnutie a "seknes s tym".  Musis, dalej to takto nejde. Poznam ludi, ktori uplne zanevreli. A uz s tym nechcu mat nic spolocne. Obrovske mnozstvo energie, ktoru az fanaticky venovali tomuto konicku si po rokoch vybralo svoju dan. Ci uz v rovine casovej, financnej, pracovnej, alebo rodinnej. Nutna zmena priorit, lebo rodina, lebo €, lebo nova praca, zmena byvania, nepodarene biznisplany...vyhorenie, alebo dosiahnutie 95% svojich akvaristickych cielov = zmena chovu, vyssi level atd atd atd... Alebo - koniec. Ked k tomu dojde, clovek sa odpoji, odstrihne. Ci uplne, to zalezi na tom, kolko energie koli tomuto konicku stratil. Co vsetko obetoval. A co ziskal. Podla mna, najviac sa odpoji ten, kto tomu najviac venoval, a vo vysledku neziskal nic, skor vsetko stratil.

Samozrejme, ked s tym seknes, chyba ti to, ale zas tolko volneho casu..., kraaasa. Naaadhera. Ziadne stresy, povinnosti, sem tam z dialky pozries, co nove. Postupne, cim dalej, tym menej, az zistis, ze uz si sa nepozrel roky. Vyplnis priestor, vyladis tempo, ustalis priority. Vysporiadas si v hlave stare akvaristicke premenne a zacitis, kedy prichadza ten spravny cas. Akvarecko si nezrusil, lebo si vedel ze "nikdy nehovor nikdy". Potom pride taky moment. Malicky, vtedy nevyrazny. Banalita a ty sa stocis na pate a znova ides do toho. Ale uz iba rekreacne. Normalne, pomalinky, kludne. Nie ako pred tym. O nic nejde, mas cas. Nemusis poznat najnovsie trendy, uz s nikym nesutazis... Len si to budes chovat a sem tam nieco pisnes niekde po nete, starym kamaratom... Na fore, na CK.

Napises, zavolas par znamim zo starych cias, skusis zohnat ryby, ide to hladko. Pamataju si, potesili sa, ze si konecne dostal rozum, aj kopec srandy a spomienok sa udeje. Je to fajn. Som rad. Dobry pocit, zaujimavy.

Pomaly sa orientujes, zistujes kto je kto a kde ste kto... Tak s nadhladom, veget, o nic nejde. Uzivas si to. Neangazujes sa, lebo ved uz su tu ini machri... Nie su. Nie su? To fakt? Tu na fore uz nie su ziadni chovatelia, ktori by venovali svoju energiu na napredovanie a rozvoj? Hmmmm. Na druhej strane, chapem. Doba fejsbuku bezi a fora uz nie su v mode.

Velka vdaka patri tym, ktori CK udrzali pri zivote. Najviac sa asi angazoval Paloi a Juraj. Naozaj klobuk dole, ze ste vydrzali a CK udrzali, ked to kazdy vzdaval. Urcite vam pomahali aj dalsi, Heady, Blegon, Jancibie atd. Nerad by som niekoho vynechal, preto nebudem dalej menovat, na to nie som dostatocne zorientovany... DAKUJEMe.

Pointa tohto elaboratu:

Neviem preco mam nutkanie skusit to spojit. Spojit stare vrazdy pod jednym CICHLID KLUBOM. Vytvorit klub, ktory by bol realnym klubom. Jasne, uvedomujem a pamatam si, ze sa to za poslednych, co ja viem, 20 rokov plnohodnotne nikomu nepodarilo. To ale neznamena, ze sa to neda. Mam nutkanie skusit to uplne inak, ako sme to skusali kedysi. Chovatelia, ktori odchovavaju, by mali prednost. A tiez predajcovia. Raz rocne, ked vsetko klapne, vyrocna schodza clenov. Nejaka publikacia, kalendar, tricko, kniha... Klubovy casopis? A samozrejme, aktivny FB...

Mam nutkanie skusit to spojit, lebo kedysi sme tomu boli velmi blizko. Nepodarilo sa to koli naladam, ktore v SK chovatelskej sfere panovali. Sutazivost, konkurencia, hasterivost, nejednotnost a tvrdohlavost. Ked pocujem kolegov ako obdivuju niektorych EU chovatelov, uvedomujem si, ze u nas boli a aj su rovnaki machri, len sa to nikde neprezentuje. A to je skoda. Pamatam si casy, ked sa cichlidarske specialitky chodili nakupovat na SK, nie do PL. A Cesi mali snad vsetko nezohnatelne. Na forum nam prispieval Aquamojo, vtedajsi predseda Americkej asociacie chovatelov americkych cichlid. T.j. vtedy najvacsi boss na svete pre am. cichlidy. Ked u nas bolo (a este stale je) niekolko spickovych fotografov cichlid, ktorych fotografie su v roznych svetovych atlasoch, knihach a  casopisoch.

Jasne. Netlacim. Urcite tu teraz nebudem silit veci nepricetne do predu. Pockam na partiu. PRIDATE SA NIEKTO? Fukat fotky na FB je pohodlnejsie, jednoduchsie a asi aj zabavnejsie ako skladat klubove forum. Jasne, uznavam. Ale aj kratkodobe, chvilkove a "bezhistoricke". Ziadna dohladatelnost, vypovedna hodnota, historia. Tam si neprecitas po necelych piatich rokoch NIC.

Aka je vizia CK? Plan? No, nic pevne nalinkovane tu nie je. Vsetko zalezi na ludoch, ktori pridu a budu ochotni sa angazovat. Ono totiz, mozno sa nenajdu ziadni kolegovia a cely projekt skonci na startovnej ciare. To ukaze az cas.

Takze, cichlidari, fanatici, profesionali aj amateri, fotografovia, prekladatelia, chovatelia aj predajcovia, akvaristi aj metalisti... Priatelia aj nepriatelia. Vsetkych vas by som rad pozval na CK. Prilozte ruku k dielu, kazda sila a podpora je vitana. O nic nejde, ale zas, mozno sa podari nieco magicke poskladat. Hlavne v tejto dobe, ked uz kazdy vsetko videl.

Prvy krok uz mame uspesne za sebou. CK je uz oficialne vlastnikom aj CP. Forum cichlidportal. sk je nase. T. j. 10 rokov historie je späť v cichlidarskych rukach.

Dalsim krokom bude pozvat na CK vsetkych chovatelov, ktori sa chcu zviditelnit. Nech sa paci, ponukajte svoje "stock listy" . Podobne predajcovia. Propagujte svoje eshopy, produkty. Robte si reklamu. Tak aby sme to vsetko mali pekne pod jednou strechou.

Taktiez pozyvam siroku cichlidarsku verejnost, piste, pochvalte sa svojimi nadrzami, rybami a zite tymto krasnym akvaristickym konickom! Tu na CK!
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Cichlid klub - bol by zaujem o realny KLUB?

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 25 Jún 2019, 19:02

pekne napísane
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Cichlid klub - bol by zaujem o realny KLUB?

Neprečítaný príspevokod Rostro » 25 Jún 2019, 20:01

Stiff máš pravdu, spomienky boli, sú aj vždy budú.... Či už dobré, alebo zlé.... Kamaráti ste zostali doteraz aj keď som sa proste odmlčal... všetci, s ktorými som bol v tom čase intenzívne v kontakte. Neaký ten čas som či už na CP alebo CK venoval, nebanujem z toho nič žiadny zabitý čas, energiu.... proste je to skúsenosť, ktorá ma niekam posunula... zase ďalej.... či už tam alebo tam..... u mňa sa zmenili priority. Už ryby, akvaristiku neberiem tak vážne, zanietene ako predtým. Momentálne len čisto z donútenia. Určite čo mi k životu nechýba sú spory, ktoré tu kedysi vládli typu kto je "lepší", "horší", "väčší makač".... Toto naozaj nie. Spomienky sú, tam aj zostanú ... Držím vám palce, nech vám to naďalej fičí. Možno časom sa pripojím do diskusie, ale nesľubujem. Takto ako som čo sa týka "akvaristiky" mi to vyhovuje. Proste som vypol, odpadlo mi veľa starostí, pribudi nové iné zo života..... Tak či tak, držím palce.
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Cichlid klub - bol by zaujem o realny KLUB?

Neprečítaný príspevokod Rostro » 25 Jún 2019, 20:16

... aj tričká zostali ... na pamiatku
Prílohy
7355427D-4D3F-49C6-8FB4-E88EED212F19.jpeg
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Cichlid klub - bol by zaujem o realny KLUB?

Neprečítaný príspevokod martin filip » 25 Jún 2019, 22:30

Fíha tak toto je silná káva. Ja som akvaristom , len krátku dobu , ale tento tvoj článok chytí za srdce a povzbudí poriadne. Parádna motivácia :)
martin filip
 
Príspevky: 384
Obrázky: 0
Registrovaný: 06 Jún 2017, 18:32
Bydlisko: Velke Uherce

Re: Cichlid klub - bol by zaujem o realny KLUB?

Neprečítaný príspevokod stiff » 26 Jún 2019, 19:15

Rostro píše:Stiff máš pravdu, spomienky boli, sú aj vždy budú.... Či už dobré, alebo zlé.... Kamaráti ste zostali doteraz aj keď som sa proste odmlčal... všetci, s ktorými som bol v tom čase intenzívne v kontakte. Neaký ten čas som či už na CP alebo CK venoval, nebanujem z toho nič žiadny zabitý čas, energiu.... proste je to skúsenosť, ktorá ma niekam posunula... zase ďalej.... či už tam alebo tam..... u mňa sa zmenili priority. Už ryby, akvaristiku neberiem tak vážne, zanietene ako predtým. Momentálne len čisto z donútenia. Určite čo mi k životu nechýba sú spory, ktoré tu kedysi vládli typu kto je "lepší", "horší", "väčší makač".... Toto naozaj nie. Spomienky sú, tam aj zostanú ... Držím vám palce, nech vám to naďalej fičí. Možno časom sa pripojím do diskusie, ale nesľubujem. Takto ako som čo sa týka "akvaristiky" mi to vyhovuje. Proste som vypol, odpadlo mi veľa starostí, pribudi nové iné zo života..... Tak či tak, držím palce.


Caff puky, ako sa mas? Som rad, ze si sa ozval... Zaspominal si si na stare casy? :mrgreen: bola sranda... Najdes si cas na "cichlidfans"? Ci este nie je ten spravny cas...? Heeeh, drz sa 8-)
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Cichlid klub - bol by zaujem o realny KLUB?

Neprečítaný príspevokod paloi » 28 Jún 2019, 12:25

Ľudia, normálne ma začínate nasierať. Všetci čítame, nikto nepíše. Ale toto je dôležité!

Stiff sa po nejakej prestávke vrátil k cichlidám. Má nejakú predstavu, chce niečo rozbehnúť. Aktuálne je asi CK najväčší diskusný portál v rámci ČR a SR. Tak preto to tu zverejnil. Preto prišiel sem. Všetci na neho kašlete. Téma má cez 350 zhliadnutí, ale príspevkov len 5. Je to normálne? U nás vlastne áno. Celé zle. To nie je ako zverejniť fotku novej ryby a teraz to traja okomentujú. Ostatní si povedia "veď načo". Toto je podľa mňa dôležité, chce to názor mnohých. Ideálne všetkých. Ale to sa nestane. Keď čítam (aj medzi riadkami), tak Rostro drží palce, pre martin filip je to parádna motivácia. Dvaja sa vyjadrili. Kto ďalej? Nejaké názory? Stiff chce zjednotiť cichlidárov celého sveta, Afriku aj Ameriku, Česko aj Slovensko, chovateľov aj obchodníkov (možno aj priekupníkov), ale je na to sám. Má nejaké predstavy, ale ozrejmí ich, až keď bude mať tím spoluhráčov, podobných nadšencov, nemá význam to vykladať celému svetu.

Prosím, vyjadrite sa, chcete jednu veľkú cichlidársku rodinu (ani ja ešte neviem, ako to Stiff chce urobiť, ale chce to urobiť) alebo Vám vyhovuje stav tejto našej komunity taký, aký je?

Ja neviem, či Stiffovi stačí 5, alebo 10, alebo ešte viac nadšencov. Ale ak nenapíšete, nikdy nebudeme vedieť. Aspoň pár slov - "mne to vyhovuje" alebo "chcem pomôcť" alebo "bolo by to super, ale nemám čas pomôcť". Stiff si dal s tým príspevkom riadnu robotu a takmer všetkým z nás to nestojí ani za jednu vetu. Ja nikoho nenahováram na žiadnu alternatívu. Ja všetkých nahováram, aby napísali názor. Ak Vás to otravuje, napíšte "choďte s tým do prdele", ale aspoň napíšte, nech vieme.

A kľudne napíšte, aj keď ste úplní začiatočníci, aj Váš názor potrebujeme, nielen názor tých, čo sú tu roky. Kým táto téma nebude mať aspoň 3 strany, tak to nemá zmysel. Naozaj to myslím vážne!

Ďakujem!

Milan
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Cichlid klub - bol by zaujem o realny KLUB?

Neprečítaný príspevokod martin filip » 28 Jún 2019, 14:32

Začínajúcim cichlidárom ako som ja sa vyjadruje veľmi ťažko a veľa krát tresnem somarinu, ale asi to patrí k tomu. Inak sa ďalej neposuniem a ja chcem napredovať.
martin filip
 
Príspevky: 384
Obrázky: 0
Registrovaný: 06 Jún 2017, 18:32
Bydlisko: Velke Uherce

Re: Cichlid klub - bol by zaujem o realny KLUB?

Neprečítaný príspevokod Lubik » 28 Jún 2019, 20:54

Nu, tak ako som sa vyjadril na FB, je to vynikajuci napad, celkovo co sa tyka fora, ma to o mnoho vacsiu hodnotu ako prispievat na FB, dohladatelnost kvanta detailnych informacii a zivych skusenosti to je na nezaplatenie, FB skupiny vytlacaju aktivity na forach len kvoli rychlosti a pohodlnosti, no ked clovek do toho pride tak si uvedomi ze aj prispievat sem je rychle a pohodlne, co sa tyka fotiek, staci fotit mobilom na sirku a nebudu fotky blbo otocene ani tu. Nevyhoda FB je, ze tam o 2 dni uz nikto nic nedohlada, a tym padom tie prispevky pomozu ovela menej ludom. Okrem toho, kazdy den clovek vidi na fore nove prispevky pekne na jednej kope, systematicky roztriedene, na FB ma kazdy uzivatel okrem akva skupin kopec dalsich prispevkov a tym padom kopec veci prehliadne aj ked by mu mohli pomoct.
Co tym chcem povedat, urcite vzkriesenie tohto fora k tomu aby tu bolo vela ludi ktori sa radi podelia o fotky, skusenosti a podobne by bola super vec...
Len ked si vezmem seba, uz som si tu nacital fakt kvanta stran az si casto poviem ze “och ved tuto temu som uz celu precital, ako to asi pokracuje dalej” ...napriklad cast o technike, alebo urob si sam hej ako ked vezmem ze kolko tu z pozerajucich urcite doma uz zbastlilo nie 1 vec co sa tyka akva-temaiky a navody su tam tak 3 a to 3 roky stare...

Chcelo by to aby sem nieco/niekto prilakal ludi aby mali nejaku motivaciu alebo aspon vnutorne presvedcenie o tom ze aktivne forum ako take je pre kazdeho akvaristu prínosom.
V tejto chvili ma ale nenapada ziadny marketingovy tah ktory ktory by sem prilakal vela ludi.
večne nespokojný
Lubik
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 19 Apr 2019, 01:39
Bydlisko: Levoca

Re: Cichlid klub - bol by zaujem o realny KLUB?

Neprečítaný príspevokod Lubik » 28 Jún 2019, 23:01

este ma napadlo nieco, stiff pisal ze cichlidportal aj CK vlastnia, alebo prevadzkuju, alebo neviem jak inak to nazvat, proste ti isti ludia, na CP je tiez kopec aj inych ludi ako tu, tak isto aj prispevkov, co keby sa tieto dve fora zlucili do jedneho? ako predpokladam ze technicky to nebude jednoduche, netusim co to obnasa, ale mozno by to malo zmysel
večne nespokojný
Lubik
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 19 Apr 2019, 01:39
Bydlisko: Levoca

Ďalší

Späť na Mimo témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia