Špatně označené ryby

Diskusia o všetkom čo nespadá do "cichlid" tématiky

Špatně označené ryby

Neprečítaný príspevokod nhkg » 01 Okt 2017, 10:39

Včera jsem zase zjistil, že zase jeden druh koupené ryby je ve skutečnosti něčím jiným, tak mě napadlo, sepsat špatně určené ryby co jsem koupil. Případně se taky pochlubte, co se vám "povedlo" koupit:
Koupeno jako -> ve skutečnosti - koupeno - poznámka
Satanoperca jurupari -> Satanoperca mapiritensis - Sklorex osobně - u malých Satanoperek to moc nejde určit a i dospělé ryby jsou si podobné
Satanoperca leuticosta -> Satanoperca mapiritensis - Aquamaster sklad kurýrem - viz výše
Pimelodella gracilis -> Brachyrhamdia meesi - Papík osobně - už u Papíka se mi zdály ty ryby nějaké zvláštní, vyhozené prachy, dal jsem je pryč zadara
Gymnogeophagus rhabdotus -> Geophagus iporangensis - Aquamaster Glaser - nelíbilo se mi jejich chování, dal jsem je pryč a správně je určil až Ondra
Pseudogastromyzon myersi -> Gastromyzon sp. - Aquarium.cz kurýr - věčně zalezlé potvory

A tyky už jsem u Glasra koupil 2x ryby, co má Glaser na první pohled blbě označené:
L90c Panaque schaeferi -> L203 Panaque schaeferi - Aquamaster Glaser - je jasné že L90 a Panaque schaeferi jsou různé ryby, ale líbí se mi obě
(Pan)Cochl. basilisko (BRUNO) -> Hypostomus basilisko - Aquamaster Glaser - tady to bylo jasné předem
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Špatně označené ryby

Neprečítaný príspevokod Danny » 01 Okt 2017, 15:29

Tak teraz dam asi za viacerych:
Geophagus sp.Rio Negro-Geophagus Winemilleri-gigaexotik
;)
Angels,daemons and geos
Obrázok užívateľa
Danny
 
Príspevky: 508
Registrovaný: 25 Jan 2016, 22:58
Bydlisko: Bratislava

Re: Špatně označené ryby

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 01 Okt 2017, 19:08

ak mas tie satanoperky WF tak je to tam bežné pri jurupari co som objednával mi prišli 3x mapiritensis a pri lilithkach mi prišli acuticepsi a to som nemal cez sprostredkovateľa ako glaser ale priamo objednávané v Kolumbii alebo Brazilii takže si myslím že glaser predáva to co mu napíšu že to je a nerieši rozdiel nieze by som to obhajoval ale niekedy to je tak mam doma Wavriny ale v Kolumbii to majú len ako cupido
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Špatně označené ryby

Neprečítaný príspevokod nhkg » 01 Okt 2017, 19:26

Právě Glaser má zaměstnance, co fotí a určuje ryby. Tak by na tom měl být líp než ostatní.
Ostatní velkoprodejci prodávají pod názvem, pod jakým koupí. U jednoho obchodníka mám podezření, že úmyslně prodává špatně označené ryby. Například objednáš si konkrétní druh Geophága a pošle ti to, co zrovna má, i když ví, že to je jiný druh.
O úrovni označování ryb při odchytu a distribuci mimo Evropu si moc nedělám iluze. Sám to vidíš jak ti to chodí. Ale s těmi S. acuticeps jsi to docela vyhrál, ne?
A ty moje Satanoperky byly v obou případech asi odchovy.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Špatně označené ryby

Neprečítaný príspevokod paloi » 01 Okt 2017, 19:52

nhkg píše:Právě Glaser má zaměstnance, co fotí a určuje ryby.


Toto môžem potvrdiť. Mám "Hemibagrus wyckioides", ale z fy Glaser vopred upozornili, že sa im to nepozdáva. Oficiálne zverejnili, že niekoľko rýb si nechajú, aby mohli neskôr presne určiť druh. Toto sa mi páči - na prvom mieste slušnosť/serióznosť, až potom biznis. A verím, že takých prípadov je u nich viac (veď tých rýb sú stovky, tisíce... a moja oblasť záujmu je tak 1 promile, ani nemôžem napísať, že percento).

Ja som raz práve Hemibagrusa wyckioides kúpil pod oficiálnym názvom Clarias batrachus (a teda to je poriadny rozdiel) :!: (reťazec Amazon v OC Danubia Bratislava).

Ale najväčšia pecka bola Geophagus brasiliensis - predávaná pod názvom Cichlasoma geophagus :shock: (reťazec Amazon v OC Danubia Bratislava).

A posledný prípad z júna 2017 - Profiakvárium Dříteč - Leiarius marmoratus - predávaný ako Perrunichthys perruno. Aj som ich upozornil, ale o mesiac neskôr tam bolo stále rovnaké označenie :(
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Špatně označené ryby

Neprečítaný príspevokod paloi » 01 Okt 2017, 20:00

A ešte ma napadá napríklad Vieja fenestrata Catemaco, predávaná pred pár rokmi ako Vieja zonata. Na to skočili mnohí. Aj ja. Podľa mňa je Catemaco krajšia cichlida, nuž ale chceli sme zonaty :(

A ktovie, čo je za tými "zonatami", ktoré sa v poslednej dobe objavili Čechách a Poľsku.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava


Späť na Mimo témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron