Melanoides Tuberculata

Diskusia o všetkom čo nespadá do "cichlid" tématiky

Melanoides Tuberculata

Neprečítaný príspevokod simon » 13 Sep 2014, 18:59

Tieto slimáky (vežovky) som si dal do akva, aby mi požrali nespotrebovanú potravu a to, čo nakadia ryby. Lenže teraz sa mi kotia geometrickým radom. Nestačia ich likvidovať ani "Heleny", ani ja, keď odkaľujem.
Otázka: ako sa zbavím tejto pliagy? Mám vybrať dno aj so všetkým, čo tam je, teda kamene, piesok a založiť to odznova?
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Melanoides Tuberculata

Neprečítaný príspevokod Rostro » 13 Sep 2014, 19:02

Hmm... a prečo sa ich chceš zbaviť? Robia ti službu a prerývajú ti pekne dno. Škodiť ti nebudú.
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Melanoides Tuberculata

Neprečítaný príspevokod simon » 13 Sep 2014, 19:04

Rostratus-admin píše:Hmm... a prečo sa ich chceš zbaviť? Robia ti službu a prerývajú ti pekne dno. Škodiť ti nebudú.

Veď to som nevedel, že ak sa premnožia, či to nebude problém. Ale ak nie, tak to nechám tak. Sem, tam ich pretriedim, tak ako doteraz. Vďaka. Ušetril si mi robotu. ;)
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Melanoides Tuberculata

Neprečítaný príspevokod Belial » 13 Sep 2014, 19:51

Ja som ich nikdy cielene neničil. Pravdou je, že by som bol rád keby ich bolo ešte viac...
Nepoznám lepšieho pomocníka v akva ako tieto slimáčiky.
Žiadna nádrž nieje dosť veľká...
Obrázok užívateľa
Belial
 
Príspevky: 350
Registrovaný: 03 Sep 2014, 13:10
Bydlisko: Handlová

Re: Melanoides Tuberculata

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 13 Sep 2014, 20:08

.. asi by som vežovky nenazýval pliagou.. tiež sa mi rozmnožili.. no prestal sa mi tvoriť kal.. najprv som si nepripúšťal že by to bolo od nich.. no nič iné som nezmenil tak si myslím, že to majú na svedomí tieto "mrchy"
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: Melanoides Tuberculata

Neprečítaný príspevokod huhu » 13 Sep 2014, 20:30

Ak ich chces menej, tak skus menej krmit. Aj im sa menej ujde a zredukuju pocty... :)
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: Melanoides Tuberculata

Neprečítaný príspevokod jozef1979 » 13 Sep 2014, 21:43

Slimáky ti spoľahlivo zlikviduje prípravok NO PLANÁRIA,je určený na ničenie planárii v akváriu,ale likviduje aj slimáky.
Je to myslím,že výťažok z palmy,takže žiadna chémia.Je to presne o tom kŕmení,čím viac prekrmuješ,tým viac slimákov.
jozef1979
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 06 Sep 2014, 15:40

Re: Melanoides Tuberculata

Neprečítaný príspevokod ascari » 13 Sep 2014, 21:49

Ja mám dva druhy slimákov, vežovky melanoides sú také skoro biele a nie sú vôbec vidieť, sú stále v piesku a potom mám také hnedé ktoré sú aj na pozadí a pomedzi skaly a vyliezajú hlavne potme vonku. Tie občas pri odkaľovaní redukujem tak že ich pozbieram hadicou do vedra.
Obrázok užívateľa
ascari
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 10 Sep 2014, 11:40
Bydlisko: Lučenec

Re: Melanoides Tuberculata

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 14 Sep 2014, 07:58

simon píše:Tieto slimáky (vežovky) som si dal do akva, aby mi požrali nespotrebovanú potravu a to, čo nakadia ryby. Lenže teraz sa mi kotia geometrickým radom. Nestačia ich likvidovať ani "Heleny", ani ja, keď odkaľujem.
Otázka: ako sa zbavím tejto pliagy? Mám vybrať dno aj so všetkým, čo tam je, teda kamene, piesok a založiť to odznova?

myslím si že sa toho nezbavíš ja som to doniesol s pieskom keď som kúpil akva cez deň ich ani tak nevidno ale večer je to ako invázia.teraz som doniesol raje a zrazu mam kopec prázdnych ulít rajky ich vycucanú ako ustrice :D
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Melanoides Tuberculata

Neprečítaný príspevokod Aquarista » 14 Sep 2014, 09:17

satan zachvílu v nádrži nemáš ani jedného slimáka , pri väčších rajách ich počuješ chrumkať ulitky :D
Obrázok užívateľa
Aquarista
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 06 Sep 2014, 04:00
Bydlisko: Košice

Ďalší

Späť na Mimo témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia