Ryby rodu Metynnis

Diskusia o rybách, chovaných spolu s cichlidami

Ryby rodu Metynnis

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 11 Sep 2016, 21:25

Zdar,
protože sem si všimnul že tady je pár lidí kterým doma plavou anebo plavat budou tyhle Tetry,založil jsem jen tak na okraj téma pro ně.
Můžeme fotky a debaty o nich házet sem ať s tím nezasíráme jiný vlákna jako já Radimovu 840L Ameriku :roll:
Vlákno jsem pojmenoval pouze podle rodu Metynnis a na druhová jména jsem se vybodnul protože si myslím že víme prd co nám plave v nádržích kromě nejznámějších M. hypsauchen. V současný době se vyrojilo na trhu dost ryb s označením Metynnis sp. " a něco" a nebo různí kříženci mezi jednotlivými druhy.

Mě doma teď plavou necelý měsíc ryby od Glasera s označením Matynnis sp. "big spots Peru" a zkuste si to najít přes google s tímhle označením hehe ... a to má Glaser v nabídce další várku s ještě prapodivnějším označením :D

Koupil jsem tyhle ryby na rozptýlení a rozbití vnitrodruhové agrese mezi M. ornatus, která se projevila jakmile jsem ornatům odlovil z nádrže 350l spolubydlící a měli ji najednou celou pro sebe. Chtěl jsem hejnové ryby které se udrží spolu po celý život a netvoří páry kde potom dominantní vyhánějí anebo zabijí ty slabší a zároveň dost robustní na to aby ustáli případnou pozornost (štípání, prohánění, ...) od M. ornatus. Nebudu se tu rozepisovat, už jsem to myslím psal u Radima v téma 840l Amerika. Jsou to opravdu zajímavý ryby který sežerou absolutně všechno i když to jsou primárně býložravci, rostou co pozoruju opravdu slušně rychle, nebojí se, neschovávají a svůj úkol co se týče rozptýlení puberťáků ornatus splnili na jedničku a ani u toho netrpí, nejsou okousané ani utlačované a jak je tak pozoruju tak u krmení jsou co se týče rychlosti a dravosti na stejný vlně jako ty ornatus.
Za fotky sorry ale oni fakt chvilku nepostojí, myslí si že jim jdu něco nasypat a navíc klasicky - mobilem. Začali jim na bocích černat a vystupovat tmavé fleky podle kterých je asi Glaser pojmenoval :mrgreen: měří cca 7cm a je škoda že nedokážu vyfotit ty jejich "buldočí" tlamy plný zubů ... ale na to tady máme Radima a on ten detail určitě zmákne u těch svých "dolarů" ;) :D
Prílohy
m1.jpg
m2.jpg
m3.jpg
m4.jpg
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Ryby rodu Metynnis

Neprečítaný príspevokod Janek.K » 12 Sep 2016, 17:32

A já si tu dovolím přidat video, ještě než mě za to můžou zavřít :D :D :D , s poměrně pěkně popsaným průběhem a zkušenostmi s těmito rybami.
Pro angličtináře no problem, pro neangličtináře ve zkratce:
Letitá arowana co zbourala každého s kým kdy bydlela ve skle, tyhle tetry to měly vyřešit (jsou tím pověstné) a vyřešily, ale až moc, dále by se ta pohádka jmenovala "Jak se arowana nenažrala" nebo "Jak si tetry arowanu na chleba natřely" :D :D :D Nicméně myslím že s kančíky by takový problém asi nenastal.

Ale hlavně, ve videu je vidět jak nádherné, ale veliké talíře z toho narostou, takže pánové, aby vám ty vaše "doplňky" nezastínily dominaty :D :D

Stejně je taky jednou zkusím, jsou to impozantní stvoření

Zde video
Janek.K
 
Príspevky: 53
Registrovaný: 18 Feb 2016, 14:01

Re: Ryby rodu Metynnis

Neprečítaný príspevokod Janek.K » 12 Sep 2016, 19:11

Ještě doplním, že mým přehlédnutím tak trochu kazím vlákno, ryby na videu jsou Myleus rubripinnis, což je rod a samotná ryba jiná, ale stejně si myslím že velice podobná.
Janek.K
 
Príspevky: 53
Registrovaný: 18 Feb 2016, 14:01

Re: Ryby rodu Metynnis

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 13 Sep 2016, 07:10

Nooo zajímavé video ;)
S tím že to jsou ryby Myleus si hlavu nelámej oni je přiřazují k Metynnisům jako ryby příbuzné ...
Tady je odkaz na jedny německé stránky, ze kterých se dá o těchto rybách dost čerpat a je tam těch rodů Teter víc.

https://scheibensalmler.wordpress.com/about/

Ani se tomu videu nedivím protože i když to jsou "býložravci" pořád to je ryba příbuzná Piraňám a v hejnu jak známo roste síla a odvaha :twisted:
A doufám že za tohle sdílení nás snad v budoucnu popotahovat nebudou, přeci jenom je rozdíl sdílet odkazy na krásné ryby než na nějaký nahotinky z Playboye :twisted: :D :mrgreen:
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Ryby rodu Metynnis

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 19 Okt 2016, 17:14

:D Rostou rychle jaxvině až mě to překvapuje...
Vlastně ani moc nepřekvapuje když si vzpomenu na jejich žravost a absolutní nevybíravost v tom co sežerou :mrgreen:
Sorry za upatlaný sklo.
Prílohy
M6.jpg
M5.jpg
M4.jpg
M3.jpg
M2.jpg
M1.jpg
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Ryby rodu Metynnis

Neprečítaný príspevokod Danny » 19 Okt 2016, 18:26

pekne rybky ;) Mozno niekedy tiez....
Angels,daemons and geos
Obrázok užívateľa
Danny
 
Príspevky: 508
Registrovaný: 25 Jan 2016, 22:58
Bydlisko: Bratislava

Re: Ryby rodu Metynnis

Neprečítaný príspevokod pavol69 » 16 Dec 2016, 19:04

HEAD66Y6 píše:Koupil jsem tyhle ryby na rozptýlení a rozbití vnitrodruhové agrese mezi M. ornatus, která se projevila jakmile jsem ornatům odlovil z nádrže 350l spolubydlící a měli ji najednou celou pro sebe.


Ahoj,
zaujímalo by ma, ako sa darí Metynnisom a akú má dĺžku akvárium, v ktorom plávajú.
Pavol
pavol69
 
Príspevky: 97
Registrovaný: 05 Sep 2014, 16:52
Bydlisko: Detva

Re: Ryby rodu Metynnis

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 17 Dec 2016, 08:12

Ahoy,
Metynnisům se daří fajn, žerou a rostou jako draci ;) momentálně mají na délku cca 10 - 12cm.
Postupně objevuju jak krásný ryby to jsou a povahově zatím přesně jak jsem se dočetl - klidný a přitom odolný při občasným zájmu od cichlid :D
Jinak nádrž má 110x60x55cm
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Ryby rodu Metynnis

Neprečítaný príspevokod pavol69 » 17 Dec 2016, 15:00

Ďakujem. ;)
Od začiatku akvaristiky som zaťažený na Tetry, ale konkrétne Metynnisy mi učarovali, keď som videl video :

https://m.youtube.com/watch?v=duyrYqYNeeA ( od 2:46 min. do 3:27 min. ),

najlepší popis a skúsenosti z chovu o Metynnis je na webstránke, ktorú si uviedol v téme vyššie, mám ju prečítanú niekoľkokrát. :D
Pavol
pavol69
 
Príspevky: 97
Registrovaný: 05 Sep 2014, 16:52
Bydlisko: Detva

Re: Ryby rodu Metynnis

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 13 Feb 2017, 21:27

Momentálně mají cca 12-13cm, což by podle některých odkazů k tomuto druhu mělo být finále ale nevěřím tomu.
Chutná jim pořád náramně, tak jsem zvědavej kam až se budou placatit ;)
Prílohy
v.jpg
r.jpg
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Ďalší

Späť na Arowany, sumce, raje a iné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť