Heteropneustes fossilis

Diskusia o rybách, chovaných spolu s cichlidami

Heteropneustes fossilis

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 09 Dec 2014, 21:18

Zdravím , tak mě napadlo že přidám další potvoru z jiného soudku než cichlidářského ;)
Není to žádná vzácnost ani vyjímečnost ale v moji nádrži momentálně nejstarší ryba . Jako jediná v 800l není od Ameriky ale z Asie . Český název je Pakeříčkovec Dvoupásý . Zbyl mi ještě z 200l akvaria který jsem zakládal po přestěhování do současnýho bydliště . Kupoval jsem ho jako 7cm černou nudličku na noční sběr zbylého krmení na dně . Oproti "Clarias Batrachus" (Keříčkovec Žabí) , je to úplný kliďas který ani neonce neublížil . Aktivní je hlavně v noci , přes den vyhledává úkryty v dírách a pod kořeny ale v klidu si i přes den připlave pro svoje sousto s ostatníma rybama . Jen teď jak mi dorůstají ryby a obsazují všechny možný místa , tak ho vždycky odevšad vyženou až je mi ho líto protože když on v tom akvariu byl pánem , většina těch velkejch mrch nebyla ještě ani jikrama :D Poslední cca 1 rok už na všechno sere a odpočívá kde se mu zachce , klidně před předním sklem na boku opřenej zádama o přední sklo , nebo si teď asi před 14 dny oblíbil jen tak sebou švihnout uprostřed kořenu na absolutně otevřeným místě uprostřed akvaria ..... Už není ani černej ale šedej a posetej škrábancema .
Momentálně má cca 28cm a mám ho 13 let a jsem zvědavej jak dlouho u mě ještě vydrží bojovat - známý ho měl 18 roků .....
Prílohy
H.F.4.jpg
H.F.3.jpg
H.F.2.jpg
H.F.1.jpg
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Heteropneustes Fossilis

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 09 Dec 2014, 21:57

neviem ale pre mňa fosilis znamená stálica akvárií 80-90rokov skoro každý mal aspoň jedného v svojom akva :D
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Heteropneustes Fossilis

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 09 Dec 2014, 22:12

satan z pekla píše:neviem ale pre mňa fosilis znamená stálica akvárií 80-90rokov skoro každý mal aspoň jedného v svojom akva :D

HeHe přesně tak ! Teď už tolik v nabídkách nebývají ...
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Heteropneustes Fossilis

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 09 Dec 2014, 23:05

HEAD66Y6 píše:
satan z pekla píše:neviem ale pre mňa fosilis znamená stálica akvárií 80-90rokov skoro každý mal aspoň jedného v svojom akva :D

HeHe přesně tak ! Teď už tolik v nabídkách nebývají ...

trochu ustúpila kde tu ju vidno ale strašne malo :(
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Heteropneustes Fossilis

Neprečítaný príspevokod ioopp » 10 Dec 2014, 05:08

Dřív ještě když jsem byl akvarista usmrkanec jich měl otec v akva tuším 8. Byli to už pěkní kousci a všichni žrali z ruky:-) nebyla mezi nimi žádná agrese a všichni bydleli v jedné dutině.
Asi před měsícem jsem si do nádrže přidal 2 kousky o 12cm (měřil jsem). Vše bylo zezačátku ok a pak mi je ty moje americké bestie sežraly. Trn netrn... Přitom tam mám mnohem menší ryby "k sežrání". Takže nejen s tetrama jsem neuspěl...
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: Heteropneustes Fossilis

Neprečítaný príspevokod paloi » 10 Dec 2014, 07:17

13 rokov, to už je nejaký vek ;) super :!:

A vďaka za ďalšiu tému v tejto sekcii, nielen cichlidami je človek živý ;)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Heteropneustes Fossilis

Neprečítaný príspevokod Aquarista » 10 Dec 2014, 11:58

Tiež som ich pred rokmi mal, ani som poriadne nevedel že v akva sú v kuse boli zalezené medzi korenmi a mne sem tam nejaku tetru aj zhltli.
Ale nakoniec makoniec ich zižrali pirane ;)
Obrázok užívateľa
Aquarista
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 06 Sep 2014, 04:00
Bydlisko: Košice

Re: Heteropneustes Fossilis

Neprečítaný príspevokod Aiven » 10 Dec 2014, 15:47

Volakedy som ich mal tiez.
Dostal som ich od kamarata pri loveni jeden vyskocil z akva kamarat ho rukou chytil a to bola chyba.
Odtrpla mu koncatina . Po nejakom case som sa ich zbavil bal som sa úrazu :)
Obrázok užívateľa
Aiven
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 06 Sep 2014, 05:54
Bydlisko: Nitra

Re: Heteropneustes Fossilis

Neprečítaný príspevokod kvietik » 10 Dec 2014, 16:58

Tiež to bola u mna kedysi stalica,kupene boli ked som bol decko jeden žil 13 rokov a ten druhy 14 alebo 15 obaja samci cca 20-25cm . no a to žili v 90litrovom akva, takže žiadna slava čo sa priestoru týka.A sfarbenie presne ako piše radim v tom vačšom veku už vyzerali ako keby boli doškriabane.občas keď ich niekde zazriem v akvaristike, mam chuť si ich kupiť. :)
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Heteropneustes Fossilis

Neprečítaný príspevokod tomaszuffa » 02 Júl 2019, 19:25

Chcel by som sa opýtať na vaše skúsenosti z toxinom týchto rýb treba sa niečoho báť?

Odoslané z ANE-LX1 pomocou Tapatalku
tomaszuffa
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 02 Júl 2019, 19:11

Ďalší

Späť na Arowany, sumce, raje a iné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron