Klidná Amerika

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 27 Sep 2016, 19:26

P1200911.JPG
celkový pohled
Názov nádrže: Klidná Amerika
Založenie nádrže: rok 2009
Rozmery nádrže (d x v x h): 1150 x 550 x 550 mm
Objem nádrže : 345l
Dekorácia v nádrži: pozadie- černá samolepící folie, piesok - do filtrace, kameňe - valouny, kořeny - různé druhy
Filtrácia nádrže: Eheim Professionel 2226
Osvetlenie nádrže: LEDLUX LED Reflektor - 10W - slim - černý - 2ks, celkově svítím od 14:30 do 22:00 nejdřív jedním, pak oběma a večer tím druhým.
Ohrievanie nádrže: AquaEl Comfort zone GOLD 300W
Stojan pod nádržou: upravená komoda Malm z IKEA
Kryt nádrže: domácí výroba
Rastliny v nádrži: Cryptocoryne - různé druhy
Ryby v nádrži: Andinoacara pulcher 4ks - dospělý pár + dvě mláďata(daruji), Mesonauta mirifcus - 1ks, už jen dospělá samice, Hypselecara temporalis - 5ks, puberťáci, zůstane jen pár Hypancistrus sp. L201 - 2ks, Hypancistrus sp. L340 3ks, Puntius titteya - 3ks, pozůstatek po akvarijním pokusu mé ženy
Kŕmenie rýb: SAK, Hikari, TETRA, SERA, mražené patentky, Koretry, občas živé
voda: teplou kolem 24°C, voda vodovodní tvrdost 9°dH, výměna nepravidelně - cca 1/3 za 10dní
Fotogaléria nádrže: vložte do prílohy fotografie k nádrži
Poznámka k nádrži: Cílem je mít společenskou nádrž pro mírumilovné středně cichlidy Jižní Ameriky. Dlouhou dobu bylo akvárium domovem párů Mesonauta mirifcus a Geophagus pindare. Loni začali odcházet G. pindare, pořídil jsem Andinoacara pulcher. No a nedávno odešel i samec M. mirificus a tak jsem pořídil Hypselecara temporalis.

Hlavou se mi ještě honí myšlenka na jeden pár cichlid. Budou ještě Aequidens metae.
Prílohy
P1200943 menší.jpg
P1200919 menší.jpg
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod Wabluska » 28 Sep 2016, 09:34

Ahoj
Ja osobne by som dal prec tie akary a puntiusi a zdvihol teplotu o také 2 - 3 stupne. A možno časom aj väčšie akva by som skúsil.
Nech sa darí.
Neexistuje vela priestoru, len male akvaria:-).
Wabluska
 
Príspevky: 54
Registrovaný: 06 Sep 2014, 08:59
Bydlisko: Kosice

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod Janek.K » 28 Sep 2016, 09:39

Mě se ty akary naopak líbí, jen zvaž jejich kombinaci s dalšíma akarama a počítej s tím jak ty ryby porostou
Janek.K
 
Príspevky: 53
Registrovaný: 18 Feb 2016, 14:01

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 28 Sep 2016, 12:13

Díky za komentáře. Parmičky jsou v akvárku na dožití, už tam zůstanou. To pořízení druhých akar hodně zvažuju, ale jdu do toho. Kdyby se to začalo prát, mám v záloze nějaké prázdné nádrže. Něco by šlo jinam nebo bych pořídil větší akvárium. Stejně je to v dlouhodobém plánu. Akary modré jsou úplně v pohodě ani při tření nijak ostatní ryby neterorizují. To mám spíš obavy z těch plánovaných A. metae.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod Janek.K » 28 Sep 2016, 13:28

Ty by měly být klidnější, jde spíš o to aby se to nekřížilo .... osobně bych zamířil spíš třeba mezi herose a jiné zajímavě rody.
Janek.K
 
Príspevky: 53
Registrovaný: 18 Feb 2016, 14:01

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod mato80 » 28 Sep 2016, 15:11

herosi maju v zalube tiez sa krizit ale 1 druh by sa tam sykol:D
mato80
 
Príspevky: 131
Registrovaný: 20 Apr 2015, 13:30
Bydlisko: Nitra

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod RAP » 28 Sep 2016, 18:37

Ahoj Tomáši!
Ty akary jsou nadherné, tak pěkné jsem už dlouho neviděl. Hypselecary vypadají slibně.
Pokud si dobře pamatuji, kolumbijky si míval.
RAP
 
Príspevky: 294
Registrovaný: 26 Jan 2016, 01:17

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 28 Sep 2016, 19:05

Ahoj RAPe, Původně jsem se chtěltěch akar modrých zbavit, ale udělal jsem dobře, že jsem si je nechal. Obzvláště samec je teď nádherný. A. metae jsem měl a ta ryba mě uchvátila. Daroval jsem je tehdy bráchovi a samec dorostl skoro 25cm. Podle mých zkušeností to úplní kliďasové nejsou. No uvidíme.

pro Janek K. Křížení A. metae a A. pulcer mě vůbec nenapadlo. Víš o takovém případu? Musím si k tomu něco nastudovat. Už jsem měl zamluvené Heros sp., ale nakonec jsem si to rozmyslel. Možná kdybych někde objevil pěkné Rotkeil.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 28 Sep 2016, 19:44

Zdravím tě ;)
Musím říct že takhle pěkně vybarvené a vzrostlé A. pulcher (samec) jsem viděl naposledy cca před 8 roky u kamaráda ve 400l !
Temporalky vypadají taky pěkně a až doroste ten zamýšlený pár do plné velikosti tak ti tam už na ten objem moc místa na další ryby nezbyde.
Ať se ti daří ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 29 Sep 2016, 06:11

pro HEAD66Y6: Až Temporalky vyrostou, nějak to pořeším neboj... ;)

Jenom jestli ty moje akary modré v sobě nemají trochu krve rivulátů.

Brouzdal jsem po netu ohledně toho křížení akar modrých a kolumbijských. Teoreticky to asi možné je. Jenže nikde jsem nenašel nic o tom, že by se to někomu povedlo. Budu ještě hledat.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Ďalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron