HuHu dilema...

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

HuHu dilema...

Neprečítaný príspevokod huhu » 26 Jún 2016, 14:41

(Neviem kam to napisat, tak ak som to zadal do blbej temy, poprosim prehodit :D)

Tak mam dilemu. Na obrazkoch nizsie vidite 2 podorysy nadrze.. ktory je lepsi. Pozerat sa na ne budem z "dola":
1.
Obrázok

plocha dna 167dm2 a objem pri 70cm vyske je 1169 litrov

2.
Obrázok

plocha dna 151dm2 a objem 1057 litra

Nejede mi o to, ze vacsie je lepsie alebo taknejak. Skor co sa bude lepsie lepit/drzat, Napr. vo verzii 1. ma obavu ako sa bude do akvarka pozerat, ked cast prednej steny bude pod inym uhlom a tak...
Dik za nazory.
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: HuHu dilema...

Neprečítaný príspevokod Janek » 26 Jún 2016, 15:23

Osobně bych šel určitě do první verze, tam jsou rozumnější úhly, ten ostrý uhel v druhé verzi i kdyby nezlobil, nevím jak by do drželo a nedrželo, ale myslím si že ideální co do plochy spoje to není, tak podle mě nebude vypadat uplně dobře. Navíc v první verzi se budou mnohem lépe dělat výztuhy, hlavně horní, které při výšce 70 budou určitě potřeba.

Naopak co se týče pohledu do akva bych viděl jako pozitivum že v první verzi budu mít aspoň část akva kde nebude klamat to že k sobě nejsou stěny rovnoběžné.
Za mě rozhodně verze č.1
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: HuHu dilema...

Neprečítaný príspevokod jancibie » 26 Jún 2016, 15:38

Čelo akvária by malo byť podľa mňa rovné. Inak neviem si predstaviť, čo ťa do toho núti, veď z tej strany sa na akvárium chces pozerať, takže nemôže byť do nejakého nábytku zasunuté. Najlepšie by bolo, keby bol úkos iba na zadnej strane...
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2122
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: HuHu dilema...

Neprečítaný príspevokod paloi » 26 Jún 2016, 17:36

HuHu, čo si mi posielal pred 3 týždňami, tam si mal ešte iný pôdorys - tá predná 90 cm časť bola ešte kratšia. Chápem potrebu tej zalomenej zadnej steny. Ale nezvažoval si prednú stenu mať celú rovnobežnú s tou zadnou, čo má 90 cm? Zavadzalo by do dverí? Lebo to by si mal ešte väčší objem. A rovné sklo po celej dĺžke.

Ale ak by som mal vyberať z tých dnešných 2 alternatív, určite č. 2 - práve kvôli rovnému čelnému sklu.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: HuHu dilema...

Neprečítaný príspevokod huhu » 26 Jún 2016, 17:38

Nutia ma k tomu moznosti v ramci projektu a moja tuzba mat co najvacsie akvarko :D. Tuto mam priestor:
Obrázok

cast medzi zadverim a halou bude priehladna a z komory bude servisny pristup. Ak by som to skosenie z haly nedal, tak by bol velmi cudny vstup. Vojdes cez dvere a hned vedla velky roh akvarka...
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: HuHu dilema...

Neprečítaný príspevokod paloi » 26 Jún 2016, 17:50

Ak nechceš trčiaci roh hneď pri dverách, volil by som alt. 2 - rovnú stenu. Alebo potom ešte niečo podobné, ako máš v projekte od architekta - t.j. čo najdlhšie rovné sklo, napr. 1,85 + 0,40 m a nie 1,35 + 0,90 m. Rozdelené čelné sklo 1,35 + 0,90 m Ti sekne pohľad na akvarko skoro v polovici. To sa mi nejaví ako dobrý nápad. Jednu časť by si mal mať výrazne dlhšiu a druhú "zanedbateľne" kratšiu.

Alebo potom možno ešte ďalšia alternatíva - skosiť vyslovene len ten roh pri vstupe do haly, napr. na dĺžku 0,30 + 1,95 m.

Kamarát, ja tu síce môžem mudrovať, ostatní tiež, ale pozerať sa na to budeš hlavne Ty. Daj spraviť pánovi architektovi nejakú vizualizáciu, skôr ako akvarko objednáš. Napr. pohľad zo sedačky.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: HuHu dilema...

Neprečítaný príspevokod huhu » 26 Jún 2016, 20:22

paloiko super napad :), verzia 3:
Obrázok

Obrázok

plocha dna 186dm2
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: HuHu dilema...

Neprečítaný príspevokod jancibie » 26 Jún 2016, 20:30

Takže 1300 litrov?? To už sa dá Amerika chovať.. :D
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2122
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: HuHu dilema...

Neprečítaný príspevokod Janek » 26 Jún 2016, 20:37

O dost lepší!!!!! Ale možná už by nevadilo tam ten roh vystrčit uplně ne ? Aspoň bude pohled z boku a mě osobně by to u těch dvěří nevadilo
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: HuHu dilema...

Neprečítaný príspevokod huhu » 26 Jún 2016, 20:57

Ja sa prave toho rohu obavam... ale mam napad, pockam si, kym mi tie steny postavia a potom to v reali primerame.... takto vymodelovane to je tazko odhadnut.
Janci amerika... mozno aj hej, to je este riadne daleko, kym budem toto riesit. Cim dalej tym viac sa mi tie vase "obludy" pacia ale este stale to nieje ono :) Zatial je pre mna zaujimavejsia tanganika, take frontozy.... alebo mozno sa vratit k starej laske skalarom? Ale velmi sa mi zahradnicit nechce :). Pekne poporiadku, najprv dom , potom akvarko a nakoniec ryby :D
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Ďalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron