Rio Ostravice

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod nhkg » 13 Apr 2016, 21:23

Názov nádrže: Rio Ostravice
Založenie nádrže: 13. 1. 2016
Biotop nádrže: Jižní Amerika
Rozmery nádrže (d x v x h): 1300x500x500mm
Hrúbka skla: 8mm
Objem nádrže : 325l
Dekorácia v nádrži: Větev z vrby a plastové trubky.
Filtrácia nádrže: JBL901, obsah košů od hora, každý má cca 1 litr
- original molitan
- Eheim EHFI SUBSTRAT
- 0,8l MicroMec + 0,2l Eheim EHFI SUBSTRAT (dodali málo MicroMecu)
- Eheim EHFI SUBSTRAT
+ na sání jsem ukutil předfiltr z molitanu
Osvetlenie nádrže: Momentálně lampička s 1x13W led žárovkou, časem 2x18W led trubice 1200mm
Ohrievanie nádrže: DIVERSA 250W, nastaveno na 24°C, časem snížím na 22°C.
Stojan pod nádržou: Dřevotřískový
Kryt nádrže: není
Rastliny v nádrži: Pár kousků Limnobium laevigatum
Ryby v nádrži: 8xCrenicichla proteus
Kŕmenie rýb: mražené koretky, artemie a patentky cca 5x týdně (patentky žerou jen při velkém hladu, ani živé patentky moc nechtějí)
Výmena vody: 150litrů co 14 dnů
Poznámka k nádrži: Určením druhu u Crenicichla proteus si nejsem jistý. Plánuju si nechat jen pár, více by se jich v nádrži nesneslo. Přelovím sem z druhého akvária Chaetostoma sp. L445. Snad ji nesežerou. Pokud do druhého akvária seženu vysněné Satanoperca acuticeps, tak tu přibude i 7ks Satanoperca leucosticta z toho většího akvária. Takže momentálně neplánu sem nic dokupovat, ale to se může změnit už v sobotu, kdy pojedu na nákupy. :D
Prílohy
CP13.jpg
CP12.jpg
CP11.jpg
325l.jpg
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Osravice

Neprečítaný príspevokod nhkg » 13 Apr 2016, 21:28

Na rybách se objevily pigmentové skvrny viz foto. Jak jsem je koupil před 6 týdny, tak žádné neměli. Měli jen Oodinium, ale z toho jsem je úspěšně vyléčil. Přijde mi, že skvrny postupně přibývají. Vůbec se mi vzhledově nelíbí a netuším, jestli to není něco vážnější. Nevíte někdo co s tím?
Jak jsem psal výše, nejsem si jistý určením druhu. Ale ryby nemají ani 10cm, tak to asi ještě nikdo nepozná. :(
Prílohy
cp15.jpg
CP14.jpg
CP2.jpg
CP1.jpg
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Osravice

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 13 Apr 2016, 23:20

Co to je nevím, ale odsál bych ten bordel ze dna, zvýšil teplotu a nasadil léčbu. Moc dobře to nevypadá.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod nhkg » 14 Apr 2016, 09:44

Bordel na dně netřeba řešit. Je to jen hnědá vláknitá řasa. Léčit nemůžu, když nevím co to je a ryby jinak vypadají zdravě. Jediná rada co jsem zatím dostal byla, že to není nemoc, ale jen pigment.
Uvažuju, že dám ke dnu čerpací hlavu s molitanem. Ta filtrace je teď ok, ale pro 7 plánovaných Satanoperek je potřeba silnější mechanickou filtraci.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 14 Apr 2016, 21:02

Ja osobne si tiez myslim, ze je to len pigment, tipoval by som, ze to je geneticke, niektore ryby to maju ine nie (ako napriklad u mna tercovce)
(
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod nhkg » 14 Apr 2016, 21:20

Jenže toho přibývá, takže se obávám, že to není pigment.
Zkoušel jsem googlit, ale marně. Našel jsem zmínky na:
- "popáleniny" od N látek - o tom silně pochybuju. 6 malých ryb ve 325 litrech, filtr se měsíc zajížděl ve druhém akváriu a voda je taky z toho druhého akvária. Měním 50% co 14 dní.
- plíseň
- bakterie
- stres

Jediné zajímavé téma jsem vygooglil zde: http://www.apistogramma.com/forum/threa ... ceps.8683/
Píšou tam, že se to týká hlavně odchytů. Nikdo neví jak to léčit a může to být smrtelné. :-( Jediná rada byla zlepšit podmínky a krmivo. Takže od neděle najedu na týdenní výměnu vody, koupím fishtamin (nebo jiné vitamíny) a zkusím přidat rybám i filé/grundle. Momentálně krmím koretra, artemie a patentka. Patentku moc nechcou (ani živou), tak ji omezím. Možná to mají z ní. V poslední době jsem je krmil převážně patentkou, protože jsem mě živou, ale měli to myslím už dřív.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod Janek » 14 Apr 2016, 21:48

Nejsou to ranky? Vzhledem k tomu že to jsou crenicichly které se rády hryžou, a to i do hlav, celkem by to i odpovídalo. Teď ale nemyslím že by to černé byly ranky, ale jak tak u některých druhů a rodů ryb bývá, ranky si dokážou tmavě podbarvit než se zahojí ... Takové vieje u mě mají každý škrábanec o větev jako tmavý pruh přes tělo.
Jestli to tyhle creni umí taky, nevím, neposoudím, neznám. Jen co mě napadlo
Nedovedu si představit že by creni měla vadit patentka ve větším množství, pokud je ta patentka dobrá ... naopak zrovna patentku považuju za mražený co můžu rybám cpát horem dolem.
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod nhkg » 14 Apr 2016, 22:03

Ranky to pravděpodobně nejsou. Povrch ryby je i v místech těch fleků neporušený, nic nevystupuje ani tam nejsou ranky. Vypadá to jako normální zbarvení. Liší jen tím, že to je rozmístěno náhodně a nemění to odstín podle nálady ryby.
Ryby jsou dost malé (pod 10 cm). Zatím se k sobě navzájem chovají slušně. Ale v dospělosti to jsou údajně zabijáci. :D
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod Sněhulák » 14 Apr 2016, 23:08

Googlil jsem fotky tech proteus a nejmíň na 3 byl vidět podobnej pigment.Vyšší teplota by jim určitě taky prospěla,alespoň v růstu.
Sněhulák
 
Príspevky: 56
Obrázky: 0
Registrovaný: 20 Jún 2015, 15:00
Bydlisko: Teplice

Re: Rio Ostravice

Neprečítaný príspevokod RadoA » 15 Apr 2016, 04:32

fan_tomas píše:Ja osobne si tiez myslim, ze je to len pigment, tipoval by som, ze to je geneticke, niektore ryby to maju ine nie (ako napriklad u mna tercovce)

Tiež mám podobné škvrny na niekorých rybách z jedného malawi druhu.
Obrázok užívateľa
RadoA
 
Príspevky: 118
Obrázky: 0
Registrovaný: 20 Sep 2014, 07:04

Ďalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia