1050 L - plaváreň v paneláku

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Ako sa vám páči plaváreň ( 1 najlepšie, 5 najhoršie)

1
24
89%
2
1
4%
3
2
7%
4
0
Nehlasovalo
5
0
Nehlasovalo
 
Celkom hlasov : 27

1050 L - plaváreň v paneláku

Neprečítaný príspevokod paloi » 06 Sep 2014, 17:09

Názov nádrže: plaváreň v paneláku
Založenie nádrže: 11/2012
Biotop nádrže: žiaden konkrétny biotop, chcem len veľké ryby
Rozmery nádrže (d x v x h): pôdorys 250 x 60 cm, výška 70 cm
Hrúbka skla: 12 mm
Objem nádrže : 1050 litrov
Dekorácia v nádrži: pozadie - kvôli cene tapeta, štrk KEMA N560 (Slovinsko), korene z priehrady a Driftwood z obchodov, kamene z riečky Varínka (Malá Fatra)
Filtrácia nádrže: vonkajší filter Fluval FX5, vnútorný Atman AT-2000F
Osvetlenie nádrže: 2x Hailea YZ-1200
Ohrievanie nádrže: žiadne nebolo a ani nebude
Stojan pod nádržou: nerezové kotvy Hilti (2 x 6 ks) držia na protiľahlých nosných stenách konzoly profilu L-80 (2 ks, pochopiteľne), na nich sú položené 4 nosníky profilu I-120, na nich je položená kuchynská doska 2660 x 650 x 38 mm, na nej 20 mm extrudovaný polystyrén a na ňom tá 200 kg sklená plaváreň
Kryt nádrže: len posuvné krycie sklá
Rastliny v nádrži: žiadne, nemá to význam, úbohé chúďatká rastlinky vždy skončili ako krmivo
Ryby v nádrži:
aktuálne viac kusov: Petenia splendida (red a wild), Astronotus ocellatus, Vieja maculicauda, Vieja fenestrata catemaco, Vieja regani, Parachromis loisellei, Ex-cichlasoma bocourti, Heros severus

kusovky: Herichthys carpintis, Caquetaia spectabilis, Vieja argentea, Vieja zonata, Vieja melanurus, Paratilapia polleni

sumce: Platydoras costatus, Hemibagrus wyckioides a Horabagrus brachysoma (Ázia)

prísavníky: Pterygoplichthys gibbiceps, Panaque titan a Hypostomus plecostomus gold

Kŕmenie rýb: základ je SAK a Hikari, potom ešte čo príroda dá
Výmena vody: 1/3 vody týždenne
Poznámka k nádrži: Akvárium je v paneláku, typ konštrukcie Bauring Camus. Bývam na prízemí, takže nemám veľmi koho vytopiť. Mal som skôr obavu o únosnosť stropného panelu. Konštrukciu navrhol statik. Plaváreň vznikla vďaka pochopeniu mojej manželky. Toto jej pochopenie dodnes nechápem.
Prílohy
DSCN9550.JPG
pôvodné foto krátko po založení nádrže
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: 1050 L - plaváreň v paneláku

Neprečítaný príspevokod jancibie » 06 Sep 2014, 19:42

Ty sa ešte aj v tomto veku snažíš pochopiť myslenie žien????? Pekná nádrž,len by to chcelo aj video na youtube.....
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2121
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: 1050 L - plaváreň v paneláku

Neprečítaný príspevokod paloi » 06 Sep 2014, 19:51

jancibie píše:Ty sa ešte aj v tomto veku snažíš pochopiť myslenie žien????? Pekná nádrž,len by to chcelo aj video na youtube.....


To je fakt, už sa ani nesnažím...

A video na youtube... neviem, neviem, či ma niekto k tomu dostane. Veď ani Tebe sa nepodarilo zlomiť ma :lol:
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: 1050 L - plaváreň v paneláku

Neprečítaný príspevokod jancibie » 06 Sep 2014, 19:53

paloi píše:
jancibie píše:Ty sa ešte aj v tomto veku snažíš pochopiť myslenie žien????? Pekná nádrž,len by to chcelo aj video na youtube.....


To je fakt, už sa ani nesnažím...

A video na youtube... neviem, neviem, či ma niekto k tomu dostane. Veď ani Tebe sa nepodarilo zlomiť ma :lol:

Ale zase teba zlomiť,to nie je sranda...A si si istý že máš v akvarku toto:
http://www.seriouslyfish.com/species/he ... yckioides/
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2121
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: 1050 L - plaváreň v paneláku

Neprečítaný príspevokod paloi » 06 Sep 2014, 21:31

Ano, je to ten sumeček.... keby to šlo, nafotím ho. Ale on, hajzlík jeden, ukáže sa iba v noci, takže ja ho vidím iba ráno, kým je tma. Rozsvietim a je preč. Potom už počas dňa vidieť iba fúzy.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: 1050 L - plaváreň v paneláku

Neprečítaný príspevokod jancibie » 06 Sep 2014, 21:43

paloi píše:Ano, je to ten sumeček.... keby to šlo, nafotím ho. Ale on, hajzlík jeden, ukáže sa iba v noci, takže ja ho vidím iba ráno, kým je tma. Rozsvietim a je preč. Potom už počas dňa vidieť iba fúzy.

Tak to z neho môže vyrásť pekná potvorka....a azijské sumce sú veľmi agresívne,dúfam že ti to bude fungovať bez problémov...
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2121
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: 1050 L - plaváreň v paneláku

Neprečítaný príspevokod Rostro » 06 Sep 2014, 21:44

Túto nádrž som mal možnosť prednedávnom vidieť "konečne" aj naživo... Je to parádka. Zatopená 1/3 izby že Paloi :lol: Verím, že tu pribudnú aj fotky ako sa toto akvárko dostalo na miesto činu....
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: 1050 L - plaváreň v paneláku

Neprečítaný príspevokod paloi » 06 Sep 2014, 22:03

Rostratus, fakt sem chceš tie fotky z inštalácie?

Jancibie, pamätáš si tak spred 2 rokov, keď som Ti posielal fotky nejakého sumca, ktorý mal byť Clarias batrachus? Ale nebol? Boli to vtedy 2 sumce pre Jeskyho. Dlho sme pátrali, čo je to za rybu. S Jeskym sme si vtedy vymenili hádam 10 mailov. Hľadali sme ho obaja na internete asi 2 dni. A stále sme "upresňovali" - toto je on, nie veru nie je, ale toto je on, ale ani to nebol... až sme sa dostali k Hemibagrus wyckioides. Jesky ich vtedy zobral obidvoch, aj keď to neboli batrachusy (a vlastne sme ešte nevedeli, čo to je). A ja som ich odvtedy zháňal. Potom som už ani nezháňal. Zohnal Belial, v novembri 2013. Úplný zázrak.... rybu vraj mali v predajni asi rok, možno v 70 litrovom akváriu... Mala asi 15-20 cm, teraz má 30, možno o niečo viac.

Toto je jeden z tých vtedajších sumcov...
Prílohy
Obrázok 022.jpg
Obrázok 020.jpg
Obrázok 018.jpg
Obrázok 009.jpg
Obrázok 008.jpg
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: 1050 L - plaváreň v paneláku

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 06 Sep 2014, 22:20

paloi píše:Rostratus, fakt sem chceš tie fotky z inštalácie?.
..tá "oknová" fotka nemala chybu :shock:
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: 1050 L - plaváreň v paneláku

Neprečítaný príspevokod paloi » 06 Sep 2014, 22:27

Juraj1973 píše:
paloi píše:Rostratus, fakt sem chceš tie fotky z inštalácie?.
..tá "oknová" fotka nemala chybu :shock:


až zajtra... ja už som unavený ako starý Astronotus ocellatus :cry:
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Ďalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia