Malawi 200

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Ako sa vám páči moja nádrž ( 1 najlepšie, 5 najhoršie)

1
2
50%
2
1
25%
3
1
25%
4
0
Nehlasovalo
5
0
Nehlasovalo
 
Celkom hlasov : 4

Malawi 200

Neprečítaný príspevokod KlimO » 01 Okt 2014, 19:13

Názov nádrže: Malawi 200
Založenie nádrže: 20.08.2014
Biotop nádrže: Malawi
Rozmery nádrže (d x v x h): 100x50x40
Hrúbka skla: 8mm
Objem nádrže : 200
Dekorácia v nádrži: Kamene z rieky Váh, piesok klasický kopaný
Filtrácia nádrže: Atman at-201 nastoknutý na molitanovú kocku
Osvetlenie nádrže: súčasťou krytu diversa 2x30w trubice, neskôr vymením za iné s iným svetelným spektrom
Ohrievanie nádrže: 150w ohrievač uložený vedľa filtračnej hlavy
Stojan pod nádržou: Súčasť kompletu
Kryt nádrže: Plastový kryt firmy Diversa s dvoma trubicami 2x30w
Rastliny v nádrži: zatiaľ a pravdepodobne žiadne
Ryby v nádrži: 20 ks pseudotropheus saulosi
Kŕmenie rýb: Sera Flora 4x denne
Výmena vody: týždenne 1/3 objemu

Poznámka k nádrži: Takže konečne sa pripájam aj ja svojim zatial beta príbehom, ktorý nie je tak premakaný ako tie vaše, aj akva je beta verzia nakoľko si všetko len "sadá" a aby to tvorilo jeden celok pretečie ešte veľa vody.
Ako 16 ročný som sa nejakým zázrakom dostal ešte k starému portálu ktorý vlastnil Rostratus a odvtedy som stále plánoval nádrž až sa mi to po 5 rokoch konečne podarilo a odhodlal som sa :) Akva je komplet Diversa 200 teda skrinka nádrž aj kryt. Momentálne je osádka Pseudotropheus saulosi rybky brané od užívateľa Kofola musím povedať, že seriózny chlapík a rybky sú krásne všetko v poriadku takže odporúčam. Ale vráťme sa k príbehu, Rybky sú v zabehnutej nádrži od 30.septembra 2014. A osádka sa meniť nebude maximálne rozrastať keďže chcem jednodruhovku čo inak ani objem moc nedovoľuje rozšíriť.
Vložím teda pre začiatok nejaké fotky a video a poradím sa s vami na čom zapracovať. Snáď bude nádrž prekvitať.Ahoj
Prílohy
.....jpg
Naposledy upravil KlimO dňa 01 Okt 2014, 19:19, celkovo upravené 2
Obrázok užívateľa
KlimO
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 07 Sep 2014, 09:47
Bydlisko: Považany

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod KlimO » 01 Okt 2014, 19:17

Ako prvé Vás zasypem začiatočníckymi otázkami.
Je nejaký problém ak bude filter a ohrievač vedľa seba? alebo je to lepšie dať na opačne strany.
Druhá vec: Kamene, čakal som, že to bude krajšie no kamene moc neladia, počkám a chytia patinu a sadne to, alebo navrhujete tmavšie kamene ktoré sa hodia k pozadiu ?
Posledna vec: V akva mi plávajú také malé čiastočky podobné prachu, ako sa toho zbavím? Akva som zabiehal cez mesiac takže myslím že tam problém nebude, akurát sa menila väčšia časť vody pár dní dozadu takže možno to ? Zajtra mi v obchode dovezú magnetickú škrabku takže to celé odriasim :) Dám potom foto, Vďaka za odpovede/rady.
Obrázok užívateľa
KlimO
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 07 Sep 2014, 09:47
Bydlisko: Považany

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod Patres » 01 Okt 2014, 21:14

Ohrievač musí biť uložený na mieste kde dostatočne cirkuluje voda a nemal by sa nachádzať v takzvanom mŕtvom bode čo u teba asi nehrozí . Ideálne je ho dať na stranu oproti filtra alebo tesne pri filter ako máš. Kamene si zvoľ také aby sa to páčilo tebe, pozri niečo na štýl Sansibar-rock poprípade Reef-rock.
K tým čiastočkám : použil si chémiu na úpravu vody, povedzme aquatan a bio nitrivec ? Ak áno čiastočky môžu biť aj micro bublinky, skús priškrtiť alebo zataviť vzduch a od-sleduj si či zmiznú.
Patres
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 30 Sep 2014, 17:58
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod KlimO » 02 Okt 2014, 06:11

Nepouzival som ziadnu chemiu, skusim sa pohrat s tym filtrom i ked ak ho priskrtim neuberiem prietok? teda nastane slabsie sanie bordelu?
Obrázok užívateľa
KlimO
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 07 Sep 2014, 09:47
Bydlisko: Považany

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod Patres » 02 Okt 2014, 06:58

To že ty priškrtíš alebo zapcháš difúzor nemá nič spoločné z výkonom hlavice, len sa ti to bude zdať kedže nepôjdu bublinky ale prúd vody bude stále ten istí.
Patres
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 30 Sep 2014, 17:58
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 02 Okt 2014, 11:27

máš o pekne a to máš pravdu KOFOLKA ma pekne ryby aj ja som spokojný :D
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod KlimO » 02 Okt 2014, 19:52

inak skusil som priskrtit okyslicovanie a mikrobublinky miznu-teda bolo prekyslicene tu sa naskytuje dalsia otazka, viete mi poradit kedy zistit ze akvarium je nedostatocne okyslicene?
Zajtra nahodim video, jeden zasran sa nafukuje a rype do ostatnych :D
Obrázok užívateľa
KlimO
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 07 Sep 2014, 09:47
Bydlisko: Považany

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod Patres » 02 Okt 2014, 20:10

tak zistíš to tak že ryby budú lapať po vzduchu ale kedže tam máš pár malých rybiek môžeš kludne ubrať vzduch aj o polovicu
Patres
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 30 Sep 2014, 17:58
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod simon » 07 Okt 2014, 13:58

KlimO píše:Ako prvé Vás zasypem začiatočníckymi otázkami.
Je nejaký problém ak bude filter a ohrievač vedľa seba? alebo je to lepšie dať na opačne strany.
Druhá vec: Kamene, čakal som, že to bude krajšie no kamene moc neladia, počkám a chytia patinu a sadne to, alebo navrhujete tmavšie kamene ktoré sa hodia k pozadiu ?
Posledna vec: V akva mi plávajú také malé čiastočky podobné prachu, ako sa toho zbavím? Akva som zabiehal cez mesiac takže myslím že tam problém nebude, akurát sa menila väčšia časť vody pár dní dozadu takže možno to ? Zajtra mi v obchode dovezú magnetickú škrabku takže to celé odriasim :) Dám potom foto, Vďaka za odpovede/rady.

-Ja by som ohrev riešil na opačnej strane od filtra. Aj tam je zabezpečená dostatočná cirkulácia vody nato, aby bola dobre premiešávaná. Takto ti ohriata voda od ohrievača prechádza hneď cez čerpadlo. Myslím, že by bolo lepšie, keby voda čerpadlo ochladzovala. Tebe ho takto zohrieva.
-Kamene si daj také, aké sa ti páčia. Ak ryby neprotestujú, je všetko OK.
-Tie malé čiastočky odstráni asi len filter. Ja ale v tom problém nevidím.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Malawi 200

Neprečítaný príspevokod KlimO » 27 Jan 2015, 18:48

Ahojte, po dlhsej odmlke som späť, mal som kopu vecí ale akva šlape stále, síce som mu venoval pomenej starostlivosti, ale to sa zasa vracia do pôvodných koľají...
po 3 mesiacoch nemám žiaden úhyn od vypustenia osádky. Konečne sa mi vyfarbil jeden samec a už aj druhý chytá farbu ale som trošku sklamaný, chcel by som takých modrejších aspon 5-7 nech je na čo pozerať.. Ani nemám očakávať? Inak chalani ako riešite bordel na piesku ? Už som zúfalý, na koniec hadice ktorá je vo vode som odrezal z pet fľaše hrdlo uz som snáď 4 vyskúšal rôzne veľkosti a hovienka to neberie, najviac tomu vyhovuje len hadica a sať- akurát ide aj veľa piesku, ktorý potom treba vracať späť. Chcem sa spýtať, vežovky tie slimáky mi vedia čiastočne s hovienkami pomôcť? Alebo sa na ne mám vykašlať? Lebo rozmýšlam nad tým, že dám na dno slimákov, vraj pomáhajú...
Aktuálne video (veľmi amatérske- ale naučím sa) akva v najbližšom čase vyčistím ako sa patrí a dám ďaľšie, btw čo kamene? Nemam ich usporiadať lepšie?

Obrázok užívateľa
KlimO
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 07 Sep 2014, 09:47
Bydlisko: Považany

Ďalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia