Tanganyika 500

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Tanganyika 500

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 19 Nov 2023, 18:15

Názov nádrže: Tanganyika 500 litrov
Založenie nádrže: 14.11.2023
Biotop nádrže: Tanganyika
Rozmery nádrže (d x v x h): 160x60x60
Hrúbka skla: 10 mm
Objem nádrže : cca 450 litrov vzhľadom na množstvo kameňov a piesku možno aj o čosi menej
Dekorácia v nádrži: pozadie modrá tapeta , čierna bridlica asi 150kg pre bezpečnosť pod veľkými kameňmi filtračné vrecká s drveným lávovým kameňom, piesok jemný 0,5 - 0,8 mm asi 60kg
Filtrácia nádrže: Tetra ex 1500 , vo vnútri eheim aquabal s trochou bionáplne a vreckom 100gr purigenu
Osvetlenie nádrže: Sinkor led 1200 mm
Ohrievanie nádrže: sunsun Eh-500 500w prietokový ohrievač
Stojan pod nádržou: jokel 4x4cm hrúbka 4mm a na ňom doska drevotrieska 2cm a 2cm styrodur
Kryt nádrže: bez krytu
Rastliny v nádrži: pár koreňov Vallisneria serpanta
Ryby v nádrži: Altolamprologus calvus Lupota “Black Pectoral” 6ks, Altolamprologus compressiceps Talama 5ks, Cyprichromis microlepidotus Mikindu 11ks, Julidochromis sp. ‘transcriptus kapampa’ Kapampa 5ks, ‘Lamprologus’ multifasciatus 11ks, Neolamprologus leleupi Uvira “Orange” 6ks, Neolamprologus nigriventris Kiku 4ks, Paracyprichromis nigripinnis “Blue Neon” 6ks,
Kŕmenie rýb: mrazený cyklop, mrazená artémia, mrazený krill, pelety a vločky od : Sera, Tropical, Origin aquatic nutririon, Hikari
Výmena vody: raz za týždeň cca 25%
Fotogaléria nádrže: vložte do prílohy fotografie k nádrži
Poznámka k nádrži: vyplňte ďalšie informácie o nádrži, ktoré nemôžete zaradiť do horeuvedených kategórií[
Prílohy
20231119_173854.jpg
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: Tanganyika 500

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 19 Nov 2023, 18:19


Tak aj video prikladám. Rybky sú ešte mladé priemerne 5 cm uvidíme ako sa im bude dariť.
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: Tanganyika 500

Neprečítaný príspevokod samosebou » 21 Nov 2023, 07:49

Nazdar, potešil si ma. Každá nová tanganika mi spraví radosť. Bude s kým baviť sa, sledovať a pozorovať.
Akvárium pekné, páčia sa mi tmavé kamene jedného druhu. Ryby super.
Niektoré veci by som volil inak, ale to sú osobné preferencie a vkus takže ani to nepíšem.
Filter podľa mňa nie najšťastnejšia voľba, ale uvidíš sám.
Rybám sa bude dariť, potrava pestrá, veľa mrazenej, pekne to porastie. Ani sa nenazdáš a začne sa to párovať.
Držím palce.
samosebou
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 11 Dec 2022, 13:32

Re: Tanganyika 500

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 21 Nov 2023, 20:47

Ahoj, som rád že sa niekto ozval aspoň bude o čom diskutovať.Tipujem že by si volil inak tie šnekáče a preložil ich do samostatného akva. Filter som vyberal priznám sa na odporúčanie a aj kôli peniazom.Zabiehal som ho mesiac dopredu vo veľkom akváriu. Zatiaľ som spokojný ale zaujíma ma tvoj názor. Zjavne máš s ním skúsenosti. Rád sa dozviem čo ma čaká a pripravím sa na to. Toto je nová rada filtrov od Tetry
Takže budem rád keď mi napíšeš o ňom a nebudem musieť uvidieť ;)
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: Tanganyika 500

Neprečítaný príspevokod samosebou » 24 Nov 2023, 22:02

Šnekáče sú fajn, tiež som to skúsil ale L.kendali ich začali brať ako potravu ako narástli.(rátal som s tým ) Chcel som v popredí na piesku mať partiu similisov, ulitníky sú dobrá zábavka na pozorovanie. Pekne si si vybral ryby. Som zvedavý najmä na nigriventrisi, keď som bol ja nakupovať neboli. Zobral by som tiež, parádne sú. Nakupoval si predpokladám v Petroviciach..
Ten filter, skrátka nie sú kvalitné. Často reklamovaný, preteká hlava po nejakej dobe. Ventily tiež boli problémové. Tie médiá o ničom(to ale vo väčšine filtrov. Treba si to vyskladať posvojom) V mojich očiach šmejd. Skús to poctivo vazelínovať pravidelne, možno to pomôže. A možno si trafil výdatný kus, ktorý bude slúžiť. Nová rada? Tak možno vychytali muchy a bude ok. Nevidel som ešte.
samosebou
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 11 Dec 2022, 13:32

Re: Tanganyika 500

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 25 Nov 2023, 19:40

Similisáci sú super zábavné rybky a majú docela odvahu brániť si teritórium. No kendali dorastú v dospelosti až do 22cm ako som pozeral a to je na šnekáčov už dosť .Nigriventris ma hneď zaujali, chlapík v Petroviciach ledva našiel týchto pár kúskov bol som naozaj rád. No čo sa týka filtra je tam už na prvý pohľad zmena vo ventiloch oproti staršej verzii sú až komicky masívne. Ako je to s vnútrajškom neviem ale čerpadlo je silnejšie 1500 l/h samozrejme s médiami menej. vo vnútri som si vyskladal médiá po svojom prakticky všetko som vyhodil a nahradil syporaxom a matrixom v kombinácii s akvacitom pre mech. filtráciu. Tesnenie pod hlavou som poriadne namazal silikónovou vazelínou a teraz uvidím ako to bude šlapať. Akvarko zatiaľ v pohode rybky tiež, vodu pravidelne testujem a má okolo 15 mg/l NO3. Hnedý povlak sa pekne rozširuje na kameňoch ale to je pri novozaloženej nádrži normál. Uvidíme ako to bude pokračovať ale aspoň to už nepôsobí tak sterilne čisto ako na začiatku
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: Tanganyika 500

Neprečítaný príspevokod samosebou » 26 Nov 2023, 22:55

Tak už len čakať a dúfať že bude zo všetkého aspoň 1 pár. Ono sa to dá už odhadnúť aj pri mladých rybách, mne to celkom vyšlo. Nigriventris paráda, dobre si spravil. S tým filtrom hádam bude dobre keď to vylepšili, nemal som ešte v rukách nové. Staré boli už na prvý dotyk lacné. Aj tie materiály a preverenie...
Ja som fanúšik fluvalu.
S riasou to bude úplne iné akvárium, som zvedavý. U mňa sa objavila tá čudesná červeno - bordovo - fialová. Nikdy predtým som takú nemal. Chcel by som zelenú radšej, ale čo už , človek mieni, riasa mení.
Koľko krát to kŕmiš?
samosebou
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 11 Dec 2022, 13:32

Re: Tanganyika 500

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 27 Nov 2023, 00:21

Materiál filtra na mňa pôsobí dobre, je to veľmi tvrdý plast. Naposledy tak na mňa pôsobil plast na eheime čo som mal niekoľko rokov. Len aby nebol krehký. Jo a pridal som aj druhý filter AquaEl UltraMax 2000 s vyskladanými vlastnými médiami. Predsa len je tam cca 50 rýb a keď porastú zaťaženie nádrže sa zvýši
Tú bordovo fialovú riasu dobre poznám mám ju aj v druhej nádrži s amerikou. Tam sa mi na nej tvoria také akoby hadíky a vlajú v prúde. Pripomína to riasu staghorn ale je to hrubšie a červenohnedé. Kedysi sa mi to vytvorilo aj v nádrži s tropheusmi. Vraj je to slabým osvetlením ale neviem čo je na tom pravdy, možno to má niečo spoločné s vodou.
Zelená riasa sa údajne tvorí pri silnom osvetlení ale tomu nie som veľký fanúšik radšej mám miernejšie osvetlenie. Asi záleží aj na tom ako pracujú všetky druhy baktérií.
Kŕmim ak je to možné 2x denne raz suchá potrava a raz cyklop s artémiou

Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: Tanganyika 500

Neprečítaný príspevokod samosebou » 27 Nov 2023, 14:51

Pozeral som sa, ale žiadnu novú radu od tetry som nenašiel.
To je jedno. Druhý filter je určite doby nápad. Vždy lepšie viac ako menej, prípadne keby jeden odišiel..
Ja osobne radšej príplatím za kvalitu a viem že mi bude slúžiť spoľahlivo a roky.
Riasa rastie ešte viac keď pridám na osvetlení. Skôr možno spektrum bude mať na to vplyv.
samosebou
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 11 Dec 2022, 13:32

Re: Tanganyika 500

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 27 Nov 2023, 16:23

No musím povedať že ma ten filter od Tetry začína trochu štvať, pomerne často sa zavzdušňuje, čľapoce to v ňom a to je hodne otravné :evil:
Zato ten aquael je tichý a šlape jak hodinky
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Ďalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Seznam [Bot] a 8 hostia