Malá JA

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Malá JA

Neprečítaný príspevokod FrantisekP » 07 Okt 2020, 14:42

Názov nádrže: Malá JA (jižní amerika)
Založenie nádrže: 16.9.2020
Biotop nádrže: Jižní Amerika
Rozmery nádrže (d x v x h): 100x50x50
Hrúbka skla: 10mm
Objem nádrže : 250l
Dekorácia v nádrži: kameny a kořeny, 25kg pískové filtrace 0,6-1,2mm, 8kg křemičitého písku 0,5mm
Filtrácia nádrže: JBL e1502 (předfiltr - molitan, 4. koš - zatím vata (rašelina - tu možná časem přendám do korpusu na filtry vody, dříve jsem jej používal jako reaktor CO2), 3. koš - eheim substrat, 2. koš - eheim substrat, 1. koš - eheim mech) filtr jede už několik let, takže dobře zaběhnutý
Osvetlenie nádrže: TWINSTAR light 900S - jede na 30% zavěšen 20cm nad akvariem (možná bude na prodej), kontrolér TC420 11:30-22:00 (z toho 30 min rozednívání a 1h zhasínání)
Ohrievanie nádrže: Jager 100W na 27st.
Stojan pod nádržou: Skříňka z dvojitého lamina
Kryt nádrže: krycí skla
Rastliny v nádrži: microsoria, anubiasy, cryptokoryny
Ryby v nádrži: obsazení se postupem času nejspíš lehce změní, zejména zredukuje
Neonka červená (Paracheirodon axelrodi) - 25ks z předchozího akva
Razbora Espeho (Trigonostigma espei) - 1ks - veterán z předchozích akvárií na dožití (do JA se nehodí :) )
Krunýřovec jednopruhý (Otocinclus affinis) - 1ks - taktéž poslední mohykán z předchozích nádrží
Krunýřovec sp. L213 (Ancistrus sp. L213) - 5ks
Perleťovka sp. Tapajos (Geophagus sp. 'Tapajos Red Head') - 13ks - tvoří krásné hejno, ale jak budou růst, bude třeba jejich počet redukovat
Kŕmenie rýb: mražená koretra a artemie
suchá krmiva: Dajana spirulina a chlorella flakes; Tetra wafer mix; TetraRubin; Tropical krill gran; Hikari micro pellets;
Hikari sinking cichlid gold; Sera granugreen; Sera discus granulat;
Lyofilizovane: Dajana daphnia; PRODAC bloodworms chiromus; Sera FD Artemia shrimps
Výmena vody: každých 10-14 dnů odkalení a výměna cca 80l vody, mícham si z RO - přidávám Seachem American cichlid salt
Poznámka k nádrži: vždycky mě lákal blackwater a ryby amazonky (i skaláry, jako ostatně skoro každýho :) ), ale měl jsem vždy moc malá akvária a bavilo mě hrát si s rostlinkami.
Když jsem přemýšlel nad novým layoutem rostlinného akvária, napadla mě myšlenka ... a od té to bylo už jen kousek k realizaci.
Využil jsem stávající skříňku akva která má půdorys 100x50 a v rámci možností si nechal slepit ve Sklorexu větší akva. Ono je to sice jen 10cm tady a 5 cm tam, ale v konečným důsledku je to skoro 30% na objemu vody.
Ano, vím že na pořádnou jižní ameriku a ryby co bych rád je to pořád málo, ale už se otevírají nějaké možnosti a k rostlinkám se dá vrátit vždycky.
Vždycky se mě líbili geophágové, takže jsem k neonkám z předchozího akvária jsem chtěl přidat hejno g.taeniopareius a biotodomy, nebo guianacary.
Vzhledem k dostupnosti těchto ryb to zatím dopadlo jinak. Od známého jsem si vzal zbytek jeho odchovu - 13ks geo tapajos red head, s Ondrou jsem předběžně domluven na jeho posledních g.taeniopareius a jak red headi porostou, budu je redukovat.
Než pořádně narostou, snad dojde i na větší akva (moje představa je kolem 450l.)...
Prílohy
20_9_HF.jpeg
201003.jpg
FrantisekP
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 29 Aug 2020, 07:32

Re: Malá JA

Neprečítaný príspevokod FrantisekP » 07 Okt 2020, 14:58

Byť filtr jede roky, s novýma rybama jsem chvíli vyčkával a měřil NO2 a NO3 jestli bude vše OK.
22.9 jsem přidal 5ks 3měsíce starých ancíků L213 (velikost cca 3cm)
5.10 jsem přivezl 13 ks geophagus sp. tapajos Red Head. Původně jsem chtěl 8ks, ale nechal jsem se umluvit na všech zbývajících 13. Jeden má deformaci skřele (viz foto)

Akvárium teď snad pár týdnů pojede bez problémů a pak bych od Ondry chtěl přivézt G.taeniopareusy. Další ryby v dohledné době není v plánu přidávat.
Uvidíme časem co nádrž povolí po redukci počtu red headů...

+ pár fotek ryb
200922 L213-03.jpg

200922 L213-02.jpg

200922 L213.jpg

201005-geo-02 skupina.jpg

201005-geo-03 TOP.jpg

201005-geo-poškozený01.jpg

190608s.jpg
+jeden z předchozích layoutů
Prílohy
201005-geo-velikost.jpg
FrantisekP
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 29 Aug 2020, 07:32

Re: Malá JA

Neprečítaný príspevokod kvietik » 07 Okt 2020, 17:33

Vitaj na Ck. Akvárium vyzerá dobre a je to veľká zmena oproti minulosti :o . Aj to staré vyzeralo parádne.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Malá JA

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 07 Okt 2020, 18:31

Vítej ;)
No paráda! Rozjíždíš to pěkně a věřím že se tady větší nádrže od tebe dočkáme co nevidět.
Taeniopareusy jsou nádherný a od Ondry záruka kvality.

Tak ať se daří!

P.S.
Ta "zahrádka" byla taky moc pěkná ale asi to dalo dost práce to takhle udržet ne?
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Malá JA

Neprečítaný príspevokod FrantisekP » 08 Okt 2020, 07:39

Díky za přivítání.

Podvodní zahrádka dá trochu práce, ale nikdy jsem to nijak exaktně nesledoval. Každý den hnojení, krmení ryb, vizuální kontrola atd. Každý týden výměna vody, nějaký to zastříhnutí kytek (cca 0,5-1h), po 2-3 týdnech větší prostřich (více než 1h) a každé čtyři týdny čištění filtru a hadic (více než 2h)... Byla doba kdy sem tam měl ruky pořád :D

Já po blackwateru vždycky pošilhával a uzrál k tomu čas. Teď by bylo nejlepší, aby drahá polovička sama přišla na to, že by ty ryby potřebovaly větší akva :D
FrantisekP
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 29 Aug 2020, 07:32

Re: Malá JA

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 08 Okt 2020, 12:29

FrantisekP píše:Já po blackwateru vždycky pošilhával a uzrál k tomu čas. Teď by bylo nejlepší, aby drahá polovička sama přišla na to, že by ty ryby potřebovaly větší akva :D


Tak to se těch přebytečných ryb až vyrostou nezbavuj!
Drahá uvidí jak se v tom malým akvárku ty ryby neskutečně mačkají, zafunguje ženská citlivost a ochranářský pud a sama přijde s tím že "Hele, nechci ti do toho kecat ale nezasloužili by si ty ryby větší akvárko? Na tohle se nedá koukat!"
No a už to jede....... To snad ještě umíme ne? :D
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Malá JA

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 08 Okt 2020, 20:52

Heady má pravdu. Přesně tak je to i u mě. Ale další akva, které mám slíbeno už bude to definitivní ;) Jinak, máš moc pěkné akvárium, ať se daří!
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Malá JA

Neprečítaný príspevokod kvietik » 08 Okt 2020, 21:24

Tomáš Kubík píše:Heady má pravdu. Přesně tak je to i u mě. Ale další akva, které mám slíbeno už bude to definitivní ;) Jinak, máš moc pěkné akvárium, ať se daří!

Tak ty Tomáš by si mal mať doma aspoň kubík vody. ;)
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Malá JA

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 09 Okt 2020, 06:56

Jo aspoň Kubík :D ale to je věčné téma. Zpět k RedHead. Františku odkud ryby máš? Já jsem ty svoje, které jsem nedávno pořídil koupil v Luhačovicích.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Malá JA

Neprečítaný príspevokod FrantisekP » 09 Okt 2020, 20:29

Než jsem red heady kupoval, tak jsem inzerci nejakou dobu sledoval. Vím, že někdo z Luhačovic je nabízí.
Zatím mám ryby komplet Brňačky. :)
Red Heady přes kámoše od pána z Brna (říkal že cíleně neodchovává, ale tohle se mu tam udrželo), L213 jsem našel na bazoši, otíci sklorex a zbytek burza. Ale na to ses neptal :D

Ad akva je to jasný. Ale tak jako tak red heady bych zredukovat ať je prostor na satany. Ale ty budou až do opravdu vhodných rozměrů ;)
FrantisekP
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 29 Aug 2020, 07:32

Ďalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia