Bona Caffe tank 468L

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Bona Caffe tank 468L

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 16 Dec 2018, 19:22

Názov nádrže: Bona Caffe tank 468L
Založenie nádrže: 03/2016, reštart 10/2017
Biotop nádrže: Južná amerika
Rozmery nádrže (d x v x h): 1300 x 600 x 600
Hrúbka skla: 10 mm
Objem nádrže : 468 L
Dekorácia v nádrži: kremičitý z bazénovej filtr. + kremičitý farebné 0-3 mm
Filtrácia nádrže: externá JBL CristalProfi e1501
Osvetlenie nádrže: 1 x led reflrektor 10 W , 1 x led svietidlo asi 10W a 1 x led pásik z Lidl
Ohrievanie nádrže: EHEIM Jäger 250W
Stojan pod nádržou: drevený - 3 x dvojité H z drevotriesky + kuchynská doska
Kryt nádrže: krycie sklá - akva je osadené v sadrokartonovej stene
Rastliny v nádrži: bez
Ryby v nádrži: vyplňte počet a druhy chovaných rýb
Kŕmenie rýb: Hikari, SAK mix, Tetra Diskus,
Výmena vody: raz za týždeň 1/3 vody
Fotogaléria nádrže: video v ďalšom príspevku
Poznámka k nádrži: popíšem v ďalšom príspevku
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: Bona Caffe tank 468L

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 16 Dec 2018, 19:58

tak, trvalo mi dva a pol roka kým som sa rozhodol pridať ďalšiu nádrž.. no ona je vlastne moja, tak napolovicu.. opýtal som na jar v roku 2016 prevádzkarky jednej kaviarne v ZM že či by tam nechcel mať akva.. prikývli.. spravil som nejaký rozpočet "na krv", aby to bolo u majiteľa priechodné a v podstate všetko som im zohnal zabezpečil a zriadil .. nerobil som to ako biznis, ale našiel som si miesto pre väčšie akva ako mám doma.. najprv som mal predstavu o veľkom akváriu niekde okolo kubíka, ale nebol priestor a podarilo sa z toho vyžmýkať len taký žaburinec, čo sa s radosťou zaokrúhľujem na "500-ka". Keďže ja ako veľmi ľahko ovplyvniteľný akvarista, som chytil na chvílu od stiffa vírus discus, tam som si najprv doma skúsil doma od p. Konfrátera a celom mi to išlo (teda som si myslel :-D )pravidelne sa mi vytierali, dokázal som aj týždňové mladé. Tak reku je čas začať že "disky" Doniesol som celkom peknú skupinu dal k nim neónky a tetry červenoúste .. a predstavte si ono mi to vtom bona caffe fungovalo niečo cez rok a pol.. no fungovalo zo začiatku ako tak, potom prežívalo až to vyzeralo strašne.. nemal som čas, chuť a ani možnosti to liečiť no a ukončil som to tak, že predsa len disky sú iný level a že aby som mal menej starostí tak by som tam mal dať niečo menej náročné.. niečo z ocele :-D

a tu vlastne začína hlavná etapa tejto nádrže: Paloi hľadal azyl pre 4ks 25 cm ocelátov jeho bratranca, ktoré sa tiesnili v 200-ke tak som po nich siahol.. 1 ks nezvládol prevoz a 1 ks mal takú nepríjemnú odreninu na čele, ktorá sa mu nehojila ale naopak zväčšovala tak som ho radšej utratil. Tým pádom som si povedal, celkom dosť miesta ešte a tuná Mikys mal nejaké tie herosy a geophagusy altifronsy a za kamarátsku cenu som to doplnil tuším o 5 -tich malých herosov a 4 geophagusov.. ..len som trošku ešte neodhadol veľkosť a 3-ja geoše boli pekný olovrant pre oceláty.. jednému sa darilo schovávať (až dodnes).. no ale Mikys mi ešte nejakých posunul tak vo finále tam mám jednu dvojku (a doma ešte v rezerve).. no a ako som už spomínal v inej téme, pribudol tam jeden moj "kultový" heros redspotted a 2 ks Hoplarchus psittacus.. takže finále zostavy k dnešnému dňu vyzerá takto:

2 x Astronotus ocellatus
2 x Hoplarchus psittacus
2 x Geophagus altifrons
4 x Heros rôzne
2 x Pterygoplichthys gibbiceps


ja viem, zase viac ako dosť , ale vody vo vodárňach dosť a tĺcť sa tam netlčú a každý si našiel svoje tak uvidím

dnešné video:
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: Bona Caffe tank 468L

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 16 Dec 2018, 20:01

po prvom založení s "diskami"
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: Bona Caffe tank 468L

Neprečítaný príspevokod mikys » 16 Dec 2018, 21:00

Človeče sa nezdáš.Máš môj obdiv.Ty si taký akva guru. Ak sa raz bude udelovať cena za akva-osvetu mal by si byť nominovaný.Ja za teba určite zahlasujem.
mikys
 
Príspevky: 134
Registrovaný: 09 Sep 2014, 19:24

Re: Bona Caffe tank 468L

Neprečítaný príspevokod kvietik » 16 Dec 2018, 23:43

paráda, a ohľadom toho ostatného som toho názoru jak mykis ;)
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Bona Caffe tank 468L

Neprečítaný príspevokod paloi » 17 Dec 2018, 19:49

Pamätám si na to, akoby to bolo včera. Začiatok novembra 2017. Žena v Austrálii. Bratranec má veľké ryby a nemá chuť na diskusie cez bazoš. Peniaze za to nechce a nejakému truhlíkovi, čo to vezme len preto, že je to zadarmo a nič si o tej rybe ani neprečíta, to tiež nechce dať.

Tak čo urobíme s juniorom? No len treba počkať, kým vzlietne lietadlo a jede se na rodinný výlet :D No kto už nám to len môže zakázať?

Nadšené pohľady dievčat v kaviarni :mrgreen: Pýtajú sa - a čo to žerie? Juraj hovorí - všetko :!: Aj Vás :!:

Nadšené pohľady sa menia na vystrašené pohľady :o Milujem vystrašené dievčenské pohľady ;)

Aj zátopovú skúšku podlahy treba urobiť. Bez toho by sa nám to ani nepočítalo. Akva je pomerne vysoko na podstavci. Juraj na rebríku (alebo na stoličke?). Kyblík v ruke zdvíha nad akvárko. A ja blbec bez pršiplášťa 8-) Všade voda. Na mne, aj podo mnou. Juraj zlieza z rebríka (alebo zo stoličky?). Vyzerá, akoby vyšiel zo sprchy :D A oblečený :D Astronotus sa s tým neserie. Špliecha, koľko vládze :D

To bola akcia :mrgreen:

Blbé je, že sa tam už rok chystám, tak nejako inkognito presondovať, aký je aktuálny stav. No nevychádza to. Tak kvitujem, že to sem Juraj zavesil ;)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Bona Caffe tank 468L

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 18 Dec 2018, 10:43

.. ako Milan trošku preháňa, ako vždy.. .. áno, pri údržbe akva používam v zákulisí veľký "dvoják", celkom to mám potom z nadhľadu a dobrý prehľad o celej kaviarni ;-) .. trošku čľapotu, nebolo to také dramatické zase.. ale na chvíľu tam vrava utíchla .. ..dievčence akurát potom ťažšie predýchavali, keď po 3 dňoch začali miznúť neónky a červenoúste , na ktoré som už nemal nervy, pri odlovovaní a hlavne keď pochopili, že kam sa podeli .. ale nakoniec si tých dvoch oskárkov celkom oblúbili.. ale kŕmiť ich z ruky, ako ja, si nedovolia.. ..je to fakt sranda, že keď ma zbadajú len vojsť do kaviarne, už sa tešia ..(teraz nemyslím len dievčence) ale chodievam tam rád, káva pivko grátis a kopec srandy. berú ma ako člena personálu, až na to meno, čo som si vyslúžil, že "pán rybičkár" :-D akurát minule mi spravili taký šok, že či tie zdochnuté ryby už môžu vyhodiť, lebo keby im prišla hygiena, tak by mohli mať problém.. kua, skoro som ošedivel (ešte viac ako som).. až potom mi odľahlo, keď som zistil, že to myslia "ančovičky", čo mali v mrazničke spolu so zmrzlinami :-D
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: Bona Caffe tank 468L

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 26 Jún 2019, 17:42

Po čase nejaké video počas údržby (sorry za kvalitu a odlesky)



...a ešte šéfino..
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: Bona Caffe tank 468L

Neprečítaný príspevokod paloi » 26 Jún 2019, 18:11

Veď tá kaviareň je úplne prázdna :!: :!: :!: To nikoho tie ryby nezaujímajú :?: :?: :?: Alebo vari robia mizernú kávu :?: :?: :?:
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Bona Caffe tank 468L

Neprečítaný príspevokod stiff » 26 Jún 2019, 19:01

Pekne psittaky, kto by to povedal... ;)
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Ďalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 7 hostia

cron