Africké říční cichlidy

Diskusia o afrických riečnych cichlidách, cichlidách z Ázie, Madagaskaru

Africké říční cichlidy

Neprečítaný príspevokod nhkg » 17 Jan 2016, 20:17

Chová někdo tyto cichlidy? Uvažuju co dát do volné 325l nádrže. Africké říční cichlidy by se mi tam líbily. Podmínkou je teplota max 22°C, ať nemusím zbytečně topit. Díval jsem se do nabídky obchodníků a není tam skoro nic, přitom je tolik druhů. Je v československu nějaký zdroj, kde jdou tyto ryby koupit?
Uvažuju o páru Hemichromis elongatus, ale nechám si poradit, nikdy jsem rybu z té oblasti neměl. Možností je spousta, ale většina druhů co jsem na googlu našel asi bude nesehnatelných. Radši bych více různých druhů, ale na to asi nemám dost velký objem akvária.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Africké říční cichlidy

Neprečítaný príspevokod kovarnicka » 17 Jan 2016, 21:13

Já viděl, ze je na bazosi někdo nabizel. Tuším, z Kladna...podle mě, když si pohlidas bazos, ifaunu atd. tak se objevi
Obrázok užívateľa
kovarnicka
 
Príspevky: 156
Registrovaný: 05 Okt 2014, 15:25
Bydlisko: Most

Re: Africké říční cichlidy

Neprečítaný príspevokod nhkg » 20 Jan 2016, 08:40

Našel jsem v nabídce Vivaria Mělník Hemichromis elongatus Ayatto. Mají je schované mezi cichlidkami.
Takže pokud neseženu jiné ryby, mám se kam obrátit.

Dost mě překvapuje, jak málo lidí Africké říční cichlidy chová. Přitom nemají žádné zvláštní nároky. A vzhledově jsou podle mě na úrovni těch Amerických.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Africké říční cichlidy

Neprečítaný príspevokod jancibie » 20 Jan 2016, 11:59

nhkg píše:Našel jsem v nabídce Vivaria Mělník Hemichromis elongatus Ayatto. Mají je schované mezi cichlidkami.
Takže pokud neseženu jiné ryby, mám se kam obrátit.

Dost mě překvapuje, jak málo lidí Africké říční cichlidy chová. Přitom nemají žádné zvláštní nároky. A vzhledově jsou podle mě na úrovni těch Amerických.

Tak to teda nesúhlasim,myslím,že Amerika poskytuje podstatne väčšie variabilitu či už tvarovo,alebo aj veľkostne.....
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2121
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Africké říční cichlidy

Neprečítaný príspevokod nhkg » 20 Jan 2016, 12:52

Jasně, JA nabízí větší výběr, ale ne o tolik, aby na jednoho chovatele Afrických jezerních cichlid připadaly stovky chovatelů JA cichlid. Problém je se sháněním a často i informacemi. Narazil jsem na obdobu Satanoperek. Mají stejný tvar těla i způsob obživy, ale žádné bližší informace jsem nenašel a dostupnot nulová.
I na Anglických fórech, kde jsou desítky témat k JA cichlidám každý týden, je k těm Africkým říčním jen pár nových témat za rok. I já se k nim dostal jen proto, že chci šetřit za ohřev akvária.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Africké říční cichlidy

Neprečítaný príspevokod jancibie » 20 Jan 2016, 17:02

nhkg píše:Jasně, JA nabízí větší výběr, ale ne o tolik, aby na jednoho chovatele Afrických jezerních cichlid připadaly stovky chovatelů JA cichlid. Problém je se sháněním a často i informacemi. Narazil jsem na obdobu Satanoperek. Mají stejný tvar těla i způsob obživy, ale žádné bližší informace jsem nenašel a dostupnot nulová.
I na Anglických fórech, kde jsou desítky témat k JA cichlidám každý týden, je k těm Africkým říčním jen pár nových témat za rok. I já se k nim dostal jen proto, že chci šetřit za ohřev akvária.

Tie väčšie ,dravé hemichromisy,vyzeraju celkom dobre,ale tych 22 stupnov je skôr tá spodná hranica. Možno by si mohol ísť do Paratilapii,tie by tiež mohli zvládnuť tých 22 stupnov,ale nepoznám nikoho,kto by ich pri týchto teplotách choval,musel by si to brať ako experiment....
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2121
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany


Späť na Ostatné cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron