Paratilapia polleni

Diskusia o afrických riečnych cichlidách, cichlidách z Ázie, Madagaskaru

Paratilapia polleni

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 12 Mar 2015, 21:36

Zdravím . Z návštěvy Dříteče a Čankovic jsem si od pana Kalaby přivezl 6ks těchto zajímavých ryb . Načetl jsem o nich mnohé , sbíral názory lidí kteří je měli nebo mají , nějaký viděl naživo a už dlouho jsem je chtěl zkusit osobně . Zatím jsem na samotným začátku , rybky mají cca 5-6cm , lítají po nádrži jako pometla , chvilku nepostojí a hlavně to zatím nemá ani v nejmenším tu jejich legendární barvu černé noční oblohy plné hvězd ;)
Ale už teď je na nich občas vidět že to budou pěkný držky a zmetci k pohledání :twisted:
Snad vydrží a příští fotky budou vybarvenější .....
Prílohy
IMAG0627.jpg
IMAG0662.jpg
IMAG0663.jpg
IMAG0664.jpg
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Paratilapia polleni

Neprečítaný príspevokod peca » 13 Mar 2015, 08:15

rybky pekné a zaujímavý točitý koreň, vyzerá ako nejaký vodný had :D Nech sa im darí......
Obrázok užívateľa
peca
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 24 Feb 2015, 11:59
Bydlisko: Bratislava

Re: Paratilapia polleni

Neprečítaný príspevokod jancibie » 13 Mar 2015, 08:21

No,udržať tieto ryby vo forme bude makačka.......
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2120
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Paratilapia polleni

Neprečítaný príspevokod paloi » 13 Mar 2015, 13:41

Jancibie, ako si to myslel? Kedysi si mi práve Ty odporúčal tieto ryby, povahovo podobné južnej amerike. Ďalší dvaja ma odrádzali. Dal som na Teba a riskol to. A žiaden nejaký problém nebol. Ryby ani nebývali choré, ani agresívne, ani prieberčivé v kŕmení, ani plaché. Jediný problém, ktorý som zaznamenal, boli "petenie s veľkými papuľami". Ale bol to v podstate problém neskúseného chovateľa, ktorý ich predčasne vypustil do "veľkého sveta". Preto sa chovateľovi stalo, že paratilapia zostala len jedna. Ale zato 20 centimetrová :P
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Paratilapia polleni

Neprečítaný príspevokod jancibie » 13 Mar 2015, 16:13

Pri týchto rybách sa dá konštatovať,že malé ryby malé starosti a veľké ,čiže dospelé ryby,veľké starosti. V článkoch o paratilapiach sa dá dočítať ,že sú povahovo podobné skôr juhoamerickým cichlidám,čiže sú kľudnejšie. Bohužiaľ to nie je úplne pravda,nakoľko voči iným rybám síce nie sú agresívne,ale vynahrádzajú si to vrámci vlastného rodu,čo je veľmi nepríjemná záležitosť.
Tá vnútrodruhová agresivita ,ktorej si sa Miňo nemal šancu vďaka peteniam dožiť,je problémová,a prejavuje sa buď vyvraždením všetkých rýb z tohto rodu ,alebo aspoň veľmi neestetickou dierovou chorobou,ktorú som dodnes vôbec nepochopil. Dierovka vzniká na týchto rybách aj vo veľkých nádržiach,pravdepodobne preto, keď sú ostatné ryby voči týmto rybám dominantné.Takže veľmi dôležité podmienky na úspešné držanie týchto rýb je správna osádka,čím väčšia nádrž a veľmi dobre zvolená dekorácia,hlavne v prípade držania jedného páru ,keď chce chovateľ ,udržať nažive samicu.Príklad povahy na mojom veľmi starom videu,kde tí bojujúci samci mali takmer 30cm.....

https://youtu.be/IiUtgCCVbzY
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2120
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Paratilapia polleni

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 13 Mar 2015, 17:00

No parádní hovádka Janči . Tohle video jsem ještě neviděl . Ano četl jsem toho o nich hodně a informace jsou většinou schodné . Trpí na děrovku , na stres , záleží na spolubydlících a občas jim přepne a vymlátí kde co ...... :? No uvidíme , zatím jsem klidnej ale budu si na ně dávat pozor už od teď ;) Snad mě potěší a já je taky .
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Paratilapia polleni

Neprečítaný príspevokod paloi » 13 Mar 2015, 19:37

Tí spomínaní dvaja cichlidári, čo ma od polleni odrádzali, použili presne to slovo, ako Heady - že sa môže stať (ale nemusí), že im "prepne" a zmasakrujú celý zvyšok môjho mierumilovného akvária. S tým som do toho išiel. Ak by im preplo, u mňa končia. Ale tomu môjmu mohykánovi ešte nikdy nepreplo. Mám asi šťastie na mimoriadneho jedinca.

Ale ako to tak čítam, je možné, že u mňa je to OK kvôli tomu, že je tá ryba iba jedna. Pravdepodobne to bude samec, lebo rástol najrýchlejšie zo súrodencov.

Toť aspoň jedno moje rozmazané foto...
Prílohy
paratilapia polleni.JPG
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Paratilapia polleni

Neprečítaný príspevokod jancibie » 13 Mar 2015, 22:53

Je tomu už nejaký čas, ale ja si veru nespomínam, že by boli agresívne na iné ryby...... Sú len dve možnosti, ako ich chovať, a to vo väčšej skupine,minimálne traja až štyria samci plus samice, alebo v páre. Pamätám si,že najkrajšie sfarbená bola samotná paratilapia držaná v mojej už neexistujúcej 3000 ke s veľkými stredoamerickymi cichlidami.
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2120
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Paratilapia polleni

Neprečítaný príspevokod duri » 31 Okt 2015, 08:07

A uz je to tu. Mam taky pocit, ze z mojich troch polleni budu musiet dve z domu. Najvacsi samec zacina robit bordel. V prvom rade sa nahanaju medzi sebou, ale uz sa navaza aj do zbytku. Jedine argentea mu dava nakladacku, ked zacne provokovat. Cize asi nemam stastie na kludasov ako Heady a Paloi.


Odoslané cez Tapatalk
Obrázok užívateľa
duri
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 13 Apr 2015, 07:13

Re: Paratilapia polleni

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 02 Nov 2015, 15:05

Tohle nikdy nebudou klidný ryby . Já už skupinu rozdělil . Jedna polleni je sama v nádrži s breidohri , argentea a datnioidem . Vyloženě jí to svědčí , že je pryč od ostatních . Líp vybarvená , neschovává se , je celkově aktivnější než předtím . Dvě polleni jsou spolu v nádrži s EBJD a druhým Datem a pořád se řežou ale nijak drasticky , občas potrhaný ocasní ploutve a rejpance na tlamách od přetahování ale ostatním rybám dávají pokoj . Při poslední návštěvě v Dříteči jsem neodolal a koupil si ještě 1ks . Byla to dominantní a největší ryba v tý prodejní nádrži , která proháněla všechny ostatní , nádherný tečkování proti těm mým doma . Hlavně asi o 3cm větší než moje . Po karanténě jsem ji přidal do nádrže kde už byly dvě moje starousedlice . Hned si jí všimli a začali se kolem ní točit , občas nějakej štípanec , nová ryba je odehnala , tak jsem na ně koukal asi 30minut a říkal si že to bude snad dobrý ....
A šel jsem na zahradu řezat dřevo . Za hodinu přiběhla mladší holka že se mi hrozně rvou ty černý ryby . Došel jsem domů a ty dvě mrchy právě doráželi tu novou velkou u hladiny . Jak ty ji stihli za tu hodinu "zmalovat" :shock: nedali ji vůbec šanci ! Takže teď se zase spokojeně proháněj a mírně rubou ty dvě starousedlice ...... nikoho jinýho si nevšímají .
Jsou to magoři a jsem zvědavej na další vývoj ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Ďalší

Späť na Ostatné cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron