Maze turquoise, Ricky Lim.

Diskusia o diskusoch a skalároch

Maze turquoise, Ricky Lim.

Neprečítaný príspevokod stiff » 08 Sep 2014, 20:39

Čaute.
Mám na starosti túto sekciu, preto by som chcel otvoriť prvým príspevkom diskusiu o diskusoch :). Na starom fóre veľa diskusárov nebolo, dúfam, že tu sa to rozbehne a bude o čom debatovať. Budem rád, ak si nájdete čas a predstavíte nám svoje disky, akvárka a tiež popíšete skúsenosti. Tak nech sa páči ;)

Včera čerstvo natočené videjko. Pár Maze turquoise od Ricky Lim z Johor Bahru, Malajzia:



Samec má v tele tak 14cm, samica je o čosi menšia.
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Maze turquoise, Ricky Lim.

Neprečítaný príspevokod paloi » 08 Sep 2014, 21:11

Stiff, ja síce neviem, čo na tom vidíš, ale moja manželka pozdravuje.... "ale sú pekné tie diskusy" /to bol citát/
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Maze turquoise, Ricky Lim.

Neprečítaný príspevokod jojo2409 » 08 Sep 2014, 21:22

:o nieco na tych diskusoch je,zacinaju sa mi po 15 rokoch znova pacit
Obrázok užívateľa
jojo2409
 
Príspevky: 234
Obrázky: 0
Registrovaný: 07 Sep 2014, 13:28
Bydlisko: HUMENNE

Re: Maze turquoise, Ricky Lim.

Neprečítaný príspevokod stiff » 08 Sep 2014, 21:25

Viem si celkom dobre predstaviť, že nevieš, čo na tom vidím, lebo ja som kedysi tiež nevedel čo na tom ľudia vidia :) Teraz už viem :) A ešte jednu vec viem - ak raz zistíš, čo na tom vidím, je celkom dosť možné a aj pravdepodobné, že si povieš - "život je zmena" a budeš "TO" obdivovať u seba v akvarku... :) Manželku pozdravujem a dík ;)
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Maze turquoise, Ricky Lim.

Neprečítaný príspevokod kvietik » 08 Sep 2014, 21:35

fajne su, ale viac by ma potesilo dake videjko WF Curipera, pripadne ak sa podarili aj mlade...
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Maze turquoise, Ricky Lim.

Neprečítaný príspevokod nawi » 08 Sep 2014, 21:41

Diskusy mi do nedávna moc nepasovali,no ako sledujem stiffové fotky a videá moj názor sa zmenil.Sú to krásne ryby a najme tie tvoje Stiff.
http://www.nawicichlid.wbl.sk
https://www.facebook.com/pages/Nawicich ... 8753917861
„Niektorí ľudia sú ako akvarijné rybky - stále v pohybe a stále bez cieľa.“
Obrázok užívateľa
nawi
 
Príspevky: 276
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Maze turquoise, Ricky Lim.

Neprečítaný príspevokod Aquarista » 09 Sep 2014, 05:21

nieje diskus ako diskus ! tie stiffové su nádherné :D
V obchodoch ba aj niektorý chovatelia ti ponúkajú rôzne "čudá" , ak to nazvem slušne ;)
Stiff očakávame viac pekných fotiek, máš sa čím pochváliť ...
Aj pár typou , ako to tú zázračnú vodu ty miešaš ... :D
Obrázok užívateľa
Aquarista
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 06 Sep 2014, 04:00
Bydlisko: Košice

Re: Maze turquoise, Ricky Lim.

Neprečítaný príspevokod huhu » 09 Sep 2014, 21:32

Ja som normalnych diskusov videl asi prvykrat u stiffa, je to o inom ako na obrazkoch alebo videach... Ja si vztah k akvaristike vseobecne budujem "na novo" a diskusy su pre mna na mile vzdialene... Ale je na co pozerat :D

paloi píše:Stiff, ja síce neviem, čo na tom vidíš, ale moja manželka pozdravuje.... "ale sú pekné tie diskusy" /to bol citát/


Zober meter do ruky, do druhej noznice a zacinaj strihat... A ked pojdes k Stiffovi po ne, tak sa po ceste zastav :) rad ta uvidim :D
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: Maze turquoise, Ricky Lim.

Neprečítaný príspevokod perchess » 10 Sep 2014, 08:43

paloi píše:Stiff, ja síce neviem, čo na tom vidíš, ale moja manželka pozdravuje.... "ale sú pekné tie diskusy" /to bol citát/

Paloi, to treba využiť! Veď len toť nedávno si odkladal "požičané" akvárko od Beliala, že možno sa raz zíde.... Nahoď doma tému, že voľné akvárko je v pivnici a tebe, žienka moja, sa páčia diskusy, tak keď chceš, nejaké si vyber a ja sa o ne budem starať 8-)

eA ja som tiež nevedel prísť diskom na chuť, až kým som u Daliho a potom aj u stiffa nevidel to, čo sa zrodilo v prírode, nie v šľachtiteľskej stanici (Cuipeua/Curipera, Heckel). Na tie by ma ani nebolo treba dlho prehovárať....
Obrázok užívateľa
perchess
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 07 Sep 2014, 20:11

Re: Maze turquoise, Ricky Lim.

Neprečítaný príspevokod stiff » 10 Sep 2014, 11:06

jojo2409 píše::o nieco na tych diskusoch je,zacinaju sa mi po 15 rokoch znova pacit

Tak to je dobre ;)

kvietik píše:fajne su, ale viac by ma potesilo dake videjko WF Curipera, pripadne ak sa podarili aj mlade...


Curipery mladé sa zatiaľ nepodarili, ale uvidíme čo bude, lebo ryby už dospievajú... Nejaké staršie video sa dá vidieť tu:



Ryby výrazne podrástli a aj farebne sú na tom o dosť lepšie.. ;)

nawi píše:Diskusy mi do nedávna moc nepasovali,no ako sledujem stiffové fotky a videá moj názor sa zmenil.Sú to krásne ryby a najme tie tvoje Stiff.


Dík Nawi ;)

Aquarista píše:nieje diskus ako diskus ! tie stiffové su nádherné :D
V obchodoch ba aj niektorý chovatelia ti ponúkajú rôzne "čudá" , ak to nazvem slušne ;)
Stiff očakávame viac pekných fotiek, máš sa čím pochváliť ...
Aj pár typou , ako to tú zázračnú vodu ty miešaš ... :D


Nie je diskus ako diskus, to je veľká pravda.. Fotky budú, času máme dosť, CK sa ešte len rozbieha.. ;)
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Ďalší

Späť na Discus, Pterophyllum

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron