Pterophyllum scalare Rio Tocantins

Diskusia o diskusoch a skalároch

Pterophyllum scalare Rio Tocantins

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 26 Sep 2014, 21:15

Můj prvý výtěr co jsem se pokusil odchovat.
Prílohy
Ryby 2014 26 září 031.JPG
Ryby 2014 26 září 011.JPG
Ryby 2014 26 září 010.JPG
Ryby 2014 26 září 009.JPG
Ryby 2014 26 září 007.JPG
Ryby 2014 26 září 002.JPG
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Re: Pterophyllum scalare Rio Tocantins

Neprečítaný príspevokod kvietik » 26 Sep 2014, 22:14

blahozelam.Odchovaval si s rodicmi klasicky bez? mas foto aj dospelakov?
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Pterophyllum scalare Rio Tocantins

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 27 Sep 2014, 07:21

Odchoval jsem bez rodičů a to proto ,že jsem potřeboval vyzkoušet líhnivost jiker ve vodě z lesní studánky.Jikry jsem jim odebral ,neměl jsem v úmyslu to odchovat z prostorových důvodů ,ale když jsem viděl že se kulý ven z jiker nějak mi to nedalo .Na rozkrmení potěru jsem použil vajíčka komarů culex z nich se líhli miniaturní larvičky,ale musím se na příští rok vyvarovat některých chyb a to ,že menší počet vajíček komárů. Donesl jsem jich mnoho a ty rychleji rostly a potěr se tím dávil.A chci je rozkrmit na namletých žížalách.tak jako doposud všechno.Foto dospělců nemám ,ted nemůžu setřít řasy ze skla ,protože by dospělý scaláry byby oslnovány světlem z akvárka s těma hle malinkýma scalárama.Proto potřebuju zastíněnou přední stěnu nádrže.Zjistil jsem, že umělé světlo dopadající z jednoho bodu přes čelní sklo jim vadí a lekají se pohybu .Pokud se jim svítí ze shora ,tak se předvádí .Ale fotky budou .Zrovna předevčírem se třely dva páry naráz a roztomile se u toho hašteřily .jsou to strašně veselý ryby.A ještě jeden úspěch mám a to že mám výtěr beta splendens,neskutečně malinký potěr a to jsem si myslel jak maj scaláry malý potěr tohle je ještě jednou tak malé.Syn si na výstavě koupil bety ,tak jsem mu slíbyl že je rozmnožíme ,to se povedlo a co bude dál uvidíme.
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54


Späť na Discus, Pterophyllum

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť