Pterophyllum altum

Diskusia o diskusoch a skalároch

Pterophyllum altum

Neprečítaný príspevokod stiff » 21 Sep 2014, 14:23

Pred pár rokmi som sa pomerne dosť zaujímal o alťáky a všetko okolo nich. Teraz to dianie okolo nich akosi utíchlo a mňa by zaujímali nejaké novinky.. Preto som založil takúto tému, dúfam/verím, že sa tu časom objavia nejaké nové informácie. V súčastnosti už altumy nemám, ale zasa nad nimi uvažujem, keďže sa mi uvolnila 2000cka. Rád by som k diskom pridal zopár kusov. Mali by to byť odchyty, alebo potom kvalitné F1, ktoré by vyrástli na svoje maximá. Uvažujem nad návštevou Simona Forkela v DE, je povestný kvalitou svojho chovu alťákov. Nechodím už ale na žiadne svetové fóra, nechce sa mi pátrať a nepoznám aktuálnu situáciu... Nájde sa niekto, kto tam bol v nedávnej minulosti? Alebo sa možno nájde niekto, kto kúpil zdravé WF importy... Kde, od koho, kedy...?

Samozrejme, budem rád, ak v tejto téme pribudnú vaše skúsenosti, fotografie a videá alťákov, ktoré chováte. Na začiatok pridám zopár foto (vo väčších formátoch a lepšej kvalite sa dajú vidieť v druhom čísle CPM):
Prílohy
pterophyllum_altum (1).jpg
pterophyllum_altum (2).jpg
pterophyllum_altum (3).jpg
pterophyllum_altum (4).jpg
pterophyllum_altum (5).jpg
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Pterophyllum altum

Neprečítaný príspevokod stiff » 21 Sep 2014, 14:30

Ešte doplním; samica mala na výšku asi 30cm, samec 35cm. Pridám detail na análnu plutvu a jeden môj obľúbený "trombetas" (samica):

ptarophyllum_altum_1_20121028_1851269971.jpg


altum_f3_20120305_1116109521.jpg
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Pterophyllum altum

Neprečítaný príspevokod jojo2409 » 21 Sep 2014, 16:51

altum orinoco ponuka jeden pan,na bazosi,5 ks 10 mesiacov stare velkost 25 cm.prirodny odchyt,je z PD,predava cely komplet aj s akvariom,ale za opytanie nic nedas,dufam ze som pomohol
Obrázok užívateľa
jojo2409
 
Príspevky: 234
Obrázky: 0
Registrovaný: 07 Sep 2014, 13:28
Bydlisko: HUMENNE

Re: Pterophyllum altum

Neprečítaný príspevokod Aquarista » 21 Sep 2014, 17:45

tie tvoje altumy si dobre pamätám, nádherné kusy to boli ...
tiež ich v budúcnosti chcem, možno už aj túto zimu
Obrázok užívateľa
Aquarista
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 06 Sep 2014, 04:00
Bydlisko: Košice

Re: Pterophyllum altum

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 21 Sep 2014, 18:38

Nádherný ryby na fotkách . Stiffe a co Jovan z VK ? Už nemá ? Před pár roky jsem byl u něj doma a to byla neskutečná nádhera ty jeho Alťáci !
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Pterophyllum altum

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 22 Sep 2014, 09:18

No stiffe má je ještě jovan ,jeho alty na fotkách mě doslova omráčili.jednou si je pořídím ,kdy to ještě nevim.
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Re: Pterophyllum altum

Neprečítaný príspevokod stiff » 23 Sep 2014, 13:50

kotyzavamberk píše:No stiffe má je ještě jovan ,jeho alty na fotkách mě doslova omráčili.jednou si je pořídím ,kdy to ještě nevim.
HEAD66Y6 píše:Nádherný ryby na fotkách . Stiffe a co Jovan z VK ? Už nemá ? Před pár roky jsem byl u něj doma a to byla neskutečná nádhera ty jeho Alťáci !


No s Jovanom som už dlhšie nevolal, ale boli sme dohodnutí, že mi niečo nechá z odchovov, ak sa podarí... Tak už by asi volal, keby sa podarilo :) Aj preto som nezháňal žiadne importy a pod., Jovanové alťáky sú super, tak mladé F1 by som bral všetkými desiatimi.. ;)
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Pterophyllum altum

Neprečítaný príspevokod Wabluska » 25 Sep 2014, 15:38

Nedavno mali nejake v akvaristike v Ke oproti Auparku za 36E ak sa dobre pamatam. Nezarucujem vsak ze to boli prave altaky.
Neexistuje vela priestoru, len male akvaria:-).
Wabluska
 
Príspevky: 54
Registrovaný: 06 Sep 2014, 08:59
Bydlisko: Kosice

Re: Pterophyllum altum

Neprečítaný príspevokod Aquarista » 25 Sep 2014, 15:44

Wabluska píše:Nedavno mali nejake v akvaristike v Ke oproti Auparku za 36E ak sa dobre pamatam. Nezarucujem vsak ze to boli prave altaky.


boli ;)
aj ked to neboli určite FW ani F1
boli z čiech, chvílu som o nich rozmýšlal ale primalé na tú cenu ... aj keď podrástli kým ich predal
Obrázok užívateľa
Aquarista
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 06 Sep 2014, 04:00
Bydlisko: Košice

Re: Pterophyllum altum

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 05 Nov 2014, 16:39

No s Jovanom som už dlhšie nevolal, ale boli sme dohodnutí, že mi niečo nechá z odchovov, ak sa podarí... Tak už by asi volal, keby sa podarilo :) Aj preto som nezháňal žiadne importy a pod., Jovanové alťáky sú super, tak mladé F1 by som bral všetkými desiatimi.. ;)[/quote]
Števko docenil by som kontakt cez ss na pána Jovana z VK ďakujem
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Ďalší

Späť na Discus, Pterophyllum

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron