mikrogeophagus altispinosus

Diskusia o trpasličích cichlidách

mikrogeophagus altispinosus

Neprečítaný príspevokod kvietik » 21 Okt 2015, 15:46

kúpil som si 5ks tejto cichlidky, po týždni mam 4, teraz to odhadujem na 3samce a jednu samicu, ale čo z toho nakoniec bude uvidíme...ešte nie sú veľmi vyfarbené.A dosť zlé sa fotia, tak aspoň jedna. Viac o nej tu http://rybicky.net/atlasryb/cichlidka_vysokoploutva
Prílohy
DSC_0062up.JPG
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: mikrogeophagus altispinosus

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 21 Okt 2015, 18:08

Pekna rybka kde si ich zohnal ? :)
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

Re: mikrogeophagus altispinosus

Neprečítaný príspevokod kvietik » 22 Okt 2015, 13:16

v CZ profi akvarium Dřiteč....
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: mikrogeophagus altispinosus

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 22 Okt 2015, 13:49

kvietik píše:v CZ profi akvarium Dřiteč....


Byl jsem v Dříteči v ten samej pátek jako ty akorát jsme se minuli . Já tam byl cca od 10:15 do 11:15
Na tyhle altispinosi jsem tam koukal ;) ale co mě zarazilo byly ty nádherně vybarvený a pěkně stavěný ramirezky v levý půlce haly , kousek od vstupu . Jak na tyhle malý cichlidky moc nekoukám tak tyhle mě praštili do očí jak byly parádní :shock:
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: mikrogeophagus altispinosus

Neprečítaný príspevokod kvietik » 22 Okt 2015, 21:39

Videl som aj ramirezky,aj keď všetko to bolo priliš narýchlo lebo kolegovia sa príliš ponáhľali domov.... ale praveže sa mi zdali až moc vysoké v tele, som si nebol istý či to nie je niečo prešľachtené...no možno sa stačilo opýtať , chlapik bol dosť v pohode...každopádne ramirezky som nechcel, keďže som ich už mal.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: mikrogeophagus altispinosus

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 23 Okt 2015, 10:03

Zdar kvietiku,o ramkách taky uvažuju do budoucna ,ale prý jsou takový nachylný na kde co,jak se jim u tebe dařilo? Mám kakadu a ty jsou v pohodě,ale vyžaduju jenom živé nebo mražené krmení.
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Re: mikrogeophagus altispinosus

Neprečítaný príspevokod Janek » 23 Okt 2015, 10:44

Ramkám se po právu říká "terčovci mezi cichlidkami" .... Ale nebát se, jen jsou prostě citlivější na změny a hlavně chyby, nic pro začátečníka ale pro zdejší to bude celkem bezproblemová ryba. Jediné co, tak opravdu dát pozor na kondici a zroj kupovaných ryb, ideálně ještě důsledně přeléčit v karanténě, no jako ti terčovci.
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: mikrogeophagus altispinosus

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 23 Okt 2015, 10:52

Janek píše: Jediné co, tak opravdu dát pozor na kondici a zroj kupovaných ryb, ideálně ještě důsledně přeléčit v karanténě, no jako ti terčovci.


..tak tak.. je problém zohnať kvalitný zdroj tejto ryby.. .neviem, už som dávno u nás nevidel ponuku kvalitných týchto rýb.. a keď donesiete chorobu už aj od chovateľa, tak to už nemá chybu ... nemal som šťastie 2 x na zdroj.. a už nepokúšam, i keď sa často tiež stretávam s názorom u skúsenejších akvaristov, že inak je to bezproblémová ryba .. ale toto je vlákno je o inej rybke.. po mikrogeophagusoch som tiež dakedy pokukoval.. je to taká kombinácia ramirezky s geošom :D človek má vlastne dva v jednom ;)
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: mikrogeophagus altispinosus

Neprečítaný príspevokod kvietik » 23 Okt 2015, 22:41

kotyzavamberk píše:Zdar kvietiku,o ramkách taky uvažuju do budoucna ,ale prý jsou takový nachylný na kde co,jak se jim u tebe dařilo? Mám kakadu a ty jsou v pohodě,ale vyžaduju jenom živé nebo mražené krmení.

Ramky som mal dvakrát, raz mi žili docela dlho jeden samec skoro tri roky samica niečo cez dva roky...druhykrát kratšie ako rok...neviem možno , že fakt záleži od zdroja. Ale každopadne čo najmenej NO3 vo vode aby si nemusel potom použivať liečiva ;) . Inak tieto altispinosky by mali byť ľahšie chovateľne aj keď ako som písal to týždňa mi jedna pošla, tak uvidíme ako to pôjde s týmito.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: mikrogeophagus altispinosus

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 24 Okt 2015, 10:12

S ramkama to zamejšlím ,tak ,že koupím, 10 rybek vytřu a jikry seberu a teprve z toho si nechám na chov,pokud se seberou jikry a jedou samostatně ,tak ryby jsou bez nemocí ,to mám odzkoušené.prostě vykulený potěr nesmí přijít do styku se žádnou jinou rybou a ani s rodiči a pak to jde.
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Ďalší

Späť na Trpasličie cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron