Ostriežik purpurový (Pelvicachromis pulcher)

Diskusia o trpasličích cichlidách

Ostriežik purpurový (Pelvicachromis pulcher)

Neprečítaný príspevokod DavidG. » 06 Sep 2014, 16:29

Chová niekto z vás túto cichlidku? Aké máte s ňou skúsenosti?
Obrázok užívateľa
DavidG.
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:49
Bydlisko: Martin

Re: Ostriežik purpurový (Pelvicachromis pulcher)

Neprečítaný príspevokod Belial » 06 Sep 2014, 16:34

Je to vcelku bezproblémová mierumilovná cichlidka. V pohode sa dá chovať aj s menšími rybami za predpokladu, že máš akva aspoň nejakých 80-100 litorv.
Žiadna nádrž nieje dosť veľká...
Obrázok užívateľa
Belial
 
Príspevky: 350
Registrovaný: 03 Sep 2014, 13:10
Bydlisko: Handlová

Re: Ostriežik purpurový (Pelvicachromis pulcher)

Neprečítaný príspevokod DavidG. » 06 Sep 2014, 16:39

A je vhodné ju chovať s cichlidkou ramirezovou (Mikrogeophagus ramirezi)? Akvárium má 112L
Obrázok užívateľa
DavidG.
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:49
Bydlisko: Martin

Re: Ostriežik purpurový (Pelvicachromis pulcher)

Neprečítaný príspevokod paloi » 06 Sep 2014, 17:23

Aj keď ide o rôzne biotopy, tie ryby majú rovnaké nároky na teplotu aj kvalitu vody. Teoreticky by to mohlo fungovať.

Možno sa vyjadrí niekto, kto s tým má reálnu skúsenosť.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Ostriežik purpurový (Pelvicachromis pulcher)

Neprečítaný príspevokod Belial » 06 Sep 2014, 18:53

Budú si trošku priestorovo konkurovať ale pokiaľ nádrž nejako rozumne rozčleníš mohlo by to fungovať.
Žiadna nádrž nieje dosť veľká...
Obrázok užívateľa
Belial
 
Príspevky: 350
Registrovaný: 03 Sep 2014, 13:10
Bydlisko: Handlová

Re: Ostriežik purpurový (Pelvicachromis pulcher)

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 06 Sep 2014, 21:08

No presne touto kombináciou som začínal pred dvoma rokmi, keď som si po 25-tich rokoch zriadil akva ... neznalý biotopu proste, "ramirézky" sa mi páčili a samček ostriežika sa mi zapáčil a bolo.. .. fungovať to fungovalo, ale optimálne to nebolo.. akonáhle sa ostriežik vytieral terorizoval 3/4 akva.. potom sa stalo že sa mi vytreli "ramirezky" na list a nemali šancu ani len chvíľu.. ostriežik mi ale spravil po rokoch radosť, lebo to vlastne bolo prvé (a posledné, keďže akary som nechal skonzumovať prírode) čo som z neživorodiek odchoval.. no a nakoniec som sa ho nezbavil ani v mojom JA akvárku, kde som ho ako týždenný poter ( 1 ks) stiahol hadicou vrámci zabehnutej vody čo som zbadal až na druhý deň ..tak som ho tam nechal.. vyrástol z neho nádherný veľký samec, ktorého celá rodina miluje (a ja ho neznášam).. ..keďže je sám a je tam od začiatku, nejako mu nikto nevie vytĺcť z hlavy že on nemá byť šéfa akvárka ..ani 15 cm Heros či geophagus
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: Ostriežik purpurový (Pelvicachromis pulcher)

Neprečítaný príspevokod DavidG. » 06 Sep 2014, 21:17

A aké veľké si mal akva?
Obrázok užívateľa
DavidG.
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:49
Bydlisko: Martin

Re: Ostriežik purpurový (Pelvicachromis pulcher)

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 06 Sep 2014, 21:32

DavidG. píše:A aké veľké si mal akva?
o 40 litrov menej ako ty plánuješ, takže možno aj tam bol môj problém.. myslím že pokiaľ budeš brať mladé ryby, a od mlada budú spolu, spravíš členité akva s nejakými skrýšami nemusí to byť celkom beznádejné.. ja som potom daroval 3 dospelé s mladými a on to šupol do akva ešte s pokokokoľvek rybami a funguje mu to doteraz tuším v 120 litrovom akva
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: Ostriežik purpurový (Pelvicachromis pulcher)

Neprečítaný príspevokod DavidG. » 06 Sep 2014, 21:37

Uvidím ako sa budú k sebe správať. V najhoršom prípade vrátim ramirezky späť do akvaristiky.
Obrázok užívateľa
DavidG.
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:49
Bydlisko: Martin

Re: Ostriežik purpurový (Pelvicachromis pulcher)

Neprečítaný príspevokod DavidG. » 27 Okt 2014, 22:03

Pravdepodobne sa mi pred štyrmi dňami vytreli moje ostriežiky. Usúdil som podľa toho že samička nevychádza z úkrytu a samec sa od neho vzďaluje len keď ich kŕmim. Bohužiaľ nevidím do úkrytu tak neviem na 100% či tam ešte ikry sú alebo ich už požrali. Myslíte že keby som im tam "nakukol" tak by som ich vystresoval a ak by tam bolo aj niečo tak by to požrali?
Obrázok užívateľa
DavidG.
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:49
Bydlisko: Martin

Ďalší

Späť na Trpasličie cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron