Crenicichla proteus

Diskusia o cichlidách z Južnej Ameriky

Crenicichla proteus

Neprečítaný príspevokod nhkg » 06 Mar 2016, 17:33

Mám z Polska 8 těchto ryb. Momentálně mají cca 7-9cm a jsou samy v 325l akváriu. Nebudu k nim psát kartu, protože informace na netu se dost různí a já je mám krátce. Chtěl bych je mít v 22°C, ale momentálně kvůli léčby mají 28°C.
Hlavně jsem zvědavý na jejich snášenlivost. Někdo psal, že 7 kousků v 300 litrech bez problémů a nechají i na pokoji cokoliv nad 5cm a sumce i menší. Jiný psal, že 1 ryba ve 450 litrech a zabila cokoliv menšího než ona, i jiné druhy. Často lidi psali, že samec po tření vraždí samice, což by se mi vůbec nelíbilo. Doufám, že aspoň jeden samec a 3 samice se v jednom akváriu snesou.

Hlavně prosím, kukněte se na ty fotky a potvrďte mi, že to je fakt Crenicichla proteus. U tak malých to nepoznám a už tolikrát jsem koupil špatně pojmenované ryby (viz dnešní případ s Anténovkou).
Prílohy
CP13.jpg
CP12.jpg
CP11.jpg
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Crenicichla proteus

Neprečítaný príspevokod ioopp » 06 Mar 2016, 21:22

pěkné rybky :) ty mladé crenicichly jsou si všechny dost podobné, tak budeš muset asi počkat. Vlastně vypadají hooodně podobně, jako mladé cardiostigmy... Nechci strašit, ale raději počítej s tím agresivnějším scénářem, než že se ti tam budou kamrádit třeba tři samice. Mě agreivitou vyškolily už cardiostigmy, sveni, nebo i ty malé regani, tak, že se rvou až do konce... No možná je to kus od kusu jiná povaha. Doufám i za tebe, že se ti to s nima povede ;) Rozhodně se s nima nudit nebudeš :twisted:
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: Crenicichla proteus

Neprečítaný príspevokod nhkg » 06 Mar 2016, 21:32

No regani jsem měl 2 samce v 180cm dlouhém akváriu a nešlo to. Musel jsem toho slabšího dát pryč. Šel po něm nejenom druhý sameček, ale i samička...
Je mi jasné, že by se musel stát menší zázrak, aby se sneslo více samců. Ale hlavně doufám, že mi nezbude 1 ultragresivní ryba. Časem chci k nim dát krunýřovku a možná i ty plašící se Satanoperky leuticosta.

Máš nějaké zkušenosti s tím, jak se snesou 2 páry různých druhů hřebenáčů v jednom akváriu? Nejradši bych dal jeden pár i do většího, ale bojím se, že by to odnesly C. regani co tam mám.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Crenicichla proteus

Neprečítaný príspevokod blegon » 06 Mar 2016, 21:49

Osobně mám zkušenost takovou že skupina C.regani jde v akva držet v pohodě měl jsem dva samce a pět samic tuším a nebyl problém.
V tvém případě bych se toho také nebál při osmi členné skupině se krásně rozloží agresivita.
Osobně jsem ještě dva páry hřebenáčů v nádrží neměl o tom napíše Radim ;) .
Dle mě by ale lépe než dva fungovali tři páry...v případě dvou bude ten silnější pár utiskovat ten slabší.
Při chovu tří párů by se mohla agresivita lépe rozložit... chce to vyzkoušet ;) .
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: Crenicichla proteus

Neprečítaný príspevokod ioopp » 06 Mar 2016, 22:06

Tak teď mám v akva sveni x crawler a bijou se... Jen mám asi výhodu v tom, že ty crawler jsou spíš ryby dna a sveni se pohybují většinou u hladiny, tak si moc nekonkurují.
Momentálně se hlavně nesnesou samci. Na fotce je samec sveni s jizvou za okem....až tak daleko je samec crawler zakouslý, když se bijou :twisted: Prostě ho čapne za hlavu. Žádné vzájemné zakousnutí do sebe se většinou nekoná. Snažím se to už nějakou dobu natočit, ale je to vždy blesková bitka končící rychlým schováním se crawler.
Prílohy
DSC04562.JPG
Naposledy upravil ioopp dňa 06 Mar 2016, 22:13, celkovo upravené 1
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: Crenicichla proteus

Neprečítaný príspevokod ioopp » 06 Mar 2016, 22:12

nhkg píše:? Nejradši bych dal jeden pár i do většího, ale bojím se, že by to odnesly C. regani co tam mám.

když jsem přivezl domů cardiostigmy, tak jsem regani zachvíli lovil pryč a komunikoval s Ondrou jestli si je vezme, jinak by už nebylo koho lovit... Jak píše Ondra che to asi vyzkoušet, ale bojíš se dobře. Ty regani jsou takové tintítka proti tomu co sis přivezl...to by nedopadlo dobře :twisted:
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: Crenicichla proteus

Neprečítaný príspevokod pavol69 » 01 Jún 2016, 19:42

Ahoj nhkg ( prepáč, ale neviem Tvoje meno ),
tak ako to pokračuje s Crenicichlami proteus ? Dosť ma zaujíma práve tento druh, lebo ja uvažujem len nad jedným kusom, len mám trochu obavy, či by mi nezožrala Laetacary araquaiae.

;)
Pavol
pavol69
 
Príspevky: 97
Registrovaný: 05 Sep 2014, 16:52
Bydlisko: Detva

Re: Crenicichla proteus

Neprečítaný príspevokod nhkg » 01 Jún 2016, 20:29

Samičky se vybarvily, černých skvrn ubylo. Ale vůbec nerostou. Největší nemá ani 10cm. A zatím jsou k sobě navzájem hrozně mírné.
Sežeň si radši pár C. Regani. Proteusi můžou být hodně agresivní. Na netu lidi i psali, že jim zbyla jen jedna ryba a všechno ostatní ubila.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Crenicichla proteus

Neprečítaný príspevokod wunti » 03 Jún 2016, 09:31

Tak já taky přidám trošku do mlýna. Měl jsem v 500 litrech 5 ks Crenicichla sp. Guyana - během několika týdnu mi zůstali 2 kusy, páč ten největší samec, který se nejvíce podílel na vymlácení houfu neonek, a který rostl takřka před očima - snědl své menší soukmenovce. A jen pouze, že akvárium bylo celkem členité se druhému kusu podařilo přežít. Bohužel pak jsem se stěhoval - tak jsem je dával pryč :-)
Dotaz - odkud z Polska jsi ty Crenicichly bral? Je tam možnost většího výběru - měl bych zájem o jeden trpasličí druh a tady v ČR ho nemohu pořád sehnat. Díkes
Obrázok užívateľa
wunti
 
Príspevky: 618
Registrovaný: 13 Dec 2015, 15:48
Bydlisko: Ostrava

Re: Crenicichla proteus

Neprečítaný príspevokod nhkg » 03 Jún 2016, 09:52

Bral jsem je z Placzka v Glivici (kousek od Katovic). Tady na fóru je k nim samostatné téma. Momentálně se údajně stěhují, tak už dlouho nemají nové druhy a ještě asi měsíc mít nebudou. Kromě proteusů byly na prodejně jen regani, ale asi to byly Crenicichla sp. Orinoko od Glasra a vypadaly spíše jako Crenicichla notophthalmus. Doma má prý ještě zebriny a Atabo red.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Ďalší

Späť na Juhoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť

cron