Teleocichla prionogenys

Diskusia o cichlidách z Južnej Ameriky

Teleocichla prionogenys

Neprečítaný príspevokod nhkg » 15 Nov 2015, 17:45

Velkost: 12cm samec a 9cm samice (jiné zdroje uvádějí 6cm maximum).
Biotop: výskyt ve volné přírodě: endemická v Rio Tapajos (dolní přítok Amazonky v Brazílii).

Podmínky pro chov:
Teplota: 25 až 33 °C
Voda: Ph 5,5 až 6,5
Tvrdosť: 1 až 4 dgh

A proč toto píšu. Hrozně se mi tyto ryby líbí, ale vůbec netuším, jestli by se hodily do mojí plánované 450l nádrže k Satanoperkám a jiným zeměžroutům, Crenicichlám regani a Lkům s Ph kolem 7, teplotou 25°C a Tvrdostí 5. Na netu se toho moc najít nedá a když už něco najdu, tak ty údaje moc neodpovídají. Podle Wiki mají rádi proudící vodu, ale tomu moc neodpovídá výskyt dolní Tapajos. Stejně tak nesedí to Ph, protože dolní Tapajos by mělo mít kolem 6,5. Neví o nich někdo něco? Nějaký dobrý zdroj informací? Případně poraďte nějaký jiný menšé (do 15cm) ultra vzácný, ale sehnatelný druh cichlidy do mojí nádrže.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Teleocichla prionogenys

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 15 Nov 2015, 21:37

Krásný rybky jsou Biotoecus opercularis, ale k větším cichlidám se nehodí. Je to spíš na jednodruhovku. Cena není nízká :-) .
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: Teleocichla prionogenys

Neprečítaný príspevokod nhkg » 15 Nov 2015, 21:49

Jop, ty mám taky v merku. Glasser je mívá skladem. Cena mě netrápí, pokud si budu jistý, že je udržím při životě. Jde k nim i něco dohledat. http://www.seriouslyfish.com/species/bi ... ercularis/
Ale jak píšeš, moc malé. Satanoperky vyrostou přes 20cm a možná by už byly sežratelné pro Reganky (1 sameček krásně vyrostl).
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava


Späť na Juhoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia