Geophagus winemilleri nemoc

Diskusia o cichlidách z Južnej Ameriky

Geophagus winemilleri nemoc

Neprečítaný príspevokod Humbal89 » 14 Okt 2015, 21:54

Zdravím, během 24 hodin se mi na největší winemilleri vyskytl problém. Jak můžete vidět na fotce má nejspíš podle názoru jednoho akvarista zduřelou papilu, a může jít o bicikovce prý. Ostatní osádka je naprosto v pořádku, i tahle ryba nevykazuje žádné příznaky kromě tohoto. Krmim 2-3* denně koretrou mraženou a Hikari Cichlid gold+nls Cichlid. Teplota 27,5 stupně. Setkal se s tímto problémem tu už někdo? Může někdo poradit co s tím? Mám začít léčit entizolem? Předem díky za každou radu :)
Prílohy
received_632961640176952.jpeg
received_632962103510239.jpeg
Obrázok užívateľa
Humbal89
 
Príspevky: 42
Registrovaný: 26 Máj 2015, 15:51
Bydlisko: Olomouc, ČR

Re: Geophagus winemilleri nemoc

Neprečítaný príspevokod Panzerkuca » 15 Okt 2015, 07:20

Čau.
Víš jistě, že je to Winemilleri?
Mně to spíš připadá jako Megasema.
Pokud mají ryby zdravý trus, tak bych střevní bičíkovce vyloučil.
Máš je krátce a navíc od předkupníka, takže jim dej čas než se z toho dostanou.
Je to všechno odchov od Míška, který před necelým rokem skončil s cichlidami.
Já i Blegon jsme měli za půl roku z jeho ryb docela velké kusy, ale tyhle jsou pořád téměř stejně velké jako když mu je Míšek dovezl. Musíš je pořádně krmit a doufat ,že zesílí a budou pěkné.
Panzerkuca
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 05 Jan 2015, 20:52
Bydlisko: Přelouč, ČR

Re: Geophagus winemilleri nemoc

Neprečítaný príspevokod kvietik » 15 Okt 2015, 08:26

na bičikovce to nevyzera, skor to vyzera ako upchate črevo(ak davaš suche granule, tak sa nimi ryba može prepchať)...skusil by som jej zvyšiť teplotu a nekrmiť chviľu.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Geophagus winemilleri nemoc

Neprečítaný príspevokod Humbal89 » 15 Okt 2015, 08:49

Díky za odpověď chlapy. Už i blegon mi říkal že mu to přijde jako megasema, no já je koupil jako winemilleri F1..ale upřímně by mi to asi nevadilo kdyby to byly megasema.. :) no jinak tahle má cca 10-11cm a zbytek okolo 6-8cm...krmim koretrou a různý granule Hikari Cichlid Gold a nls pro cichlidy... No uvidím až přijedu domů z práce ak napíšu jak to vypadá. Mě osobně se to taky nezdá na parazity, nijak ani nemají příznaky toho co by měli mít kdyby měli bicikovce, ale věřil jsem pánovi protože tomu celkem rozumí. Ale díky za uklidnění, asi by mě bouchlo kdyby mi hned pošli... Jinak krmení přestalo a topení taky sem přidal
Obrázok užívateľa
Humbal89
 
Príspevky: 42
Registrovaný: 26 Máj 2015, 15:51
Bydlisko: Olomouc, ČR

Re: Geophagus winemilleri nemoc

Neprečítaný príspevokod Humbal89 » 15 Okt 2015, 09:42

Tak měli ste pravdu :) dorazil sem domů a ryba je uplne normální, asi se fakt jen ucpala :) ale neřekl bych že krmim nějak moc pletama spíš jen tak na chuť jednou max 2* v malých dávkách mezi krmením mraženým.... Osobně sem si z kraje myslel že je to nestravena peleta, ale pak mě názor odborníka celkem šokoval. Tee už vím že příště nebudu hned zmatkovat a dám rybě čas :) ale dnešní půst zůstává a teplota na 28,5 taky :) diky za rady a podporu chlapy (y)
Obrázok užívateľa
Humbal89
 
Príspevky: 42
Registrovaný: 26 Máj 2015, 15:51
Bydlisko: Olomouc, ČR

Re: Geophagus winemilleri nemoc

Neprečítaný príspevokod blegon » 15 Okt 2015, 15:29

Jsem rád že ryba už je ok.
Je dobře že ti nevadí kdyby to byla megasema protože to megasema jak jsem ti už psal je ;).
Jsou to nádherný ryby,akorad teda ta cena za kterou ti je prodal není pěkná :twisted:.
Nojo no překupníci :evil:.
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: Geophagus winemilleri nemoc

Neprečítaný príspevokod stiff » 16 Okt 2015, 10:38

Winemilleri sú vyššie, robustnejšie, na žiabrovom viečku dole majú tmavú (čiernu) škvrnu, ktorá pripomína 3-5mm čiarku, na tele je výraznejšia perleť a celkovo je telo viac dožlta (do zlatista) ako u megasemy. Toto by mohla byť naozaj megasema, aj keď 100% podľa týchto foto sa to nedá povedať. Je zanedbaná, s najväčšou pravdepodobnosťou má parazity (možno bičíkovce, ale podľa mňa určite nematódy atď).
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Geophagus winemilleri nemoc

Neprečítaný príspevokod Humbal89 » 16 Okt 2015, 13:38

Nejspíš to vypadá ze ryby byly skoro rok u prekupnika, což sem předtím nevěděl no, kdybych to věděl tak je koupím jinde. Snad se mi podaří je dostat do dobře formy, granule sem teda omezil i z toho minima a jedu jen mraženou stravu tak uvidíme jak se jim bude dařit dal :) budu informovat
Obrázok užívateľa
Humbal89
 
Príspevky: 42
Registrovaný: 26 Máj 2015, 15:51
Bydlisko: Olomouc, ČR


Späť na Juhoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia