Cichla kelberi Bahia

Diskusia o cichlidách z Južnej Ameriky

Cichla kelberi Bahia

Neprečítaný príspevokod jancibie » 30 Jún 2015, 13:52

Prvý krát som dnes fotil tieto cca 10cm rybky.Zopár ľudí tu nad nimi ohrnuli nosy,tak dúfam že budú časom,ako budem priebežne pridávať fotky, trpko ľutovať..... :mrgreen:
Prílohy
IMG_4454.jpg
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Cichla kelberi Bahia

Neprečítaný príspevokod Belial » 30 Jún 2015, 19:16

Už ako prcek je pekná... ;)
Žiadna nádrž nieje dosť veľká...
Obrázok užívateľa
Belial
 
Príspevky: 350
Registrovaný: 03 Sep 2014, 13:10
Bydlisko: Handlová

Re: Cichla kelberi Bahia

Neprečítaný príspevokod paloi » 30 Jún 2015, 22:28

Kto ohŕňal nosom? Ukáž prstom! Kto to bol?

Fešná cichlida to je ;)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Cichla kelberi Bahia

Neprečítaný príspevokod jancibie » 01 Júl 2015, 07:40

paloi píše:Kto ohŕňal nosom? Ukáž prstom! Kto to bol?

Fešná cichlida to je ;)

Veď oni vedia.... :D
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Cichla kelberi Bahia

Neprečítaný príspevokod huhu » 01 Júl 2015, 19:30

Ta bude tiez polmetrova? Aku nadrzku treba, ked chcem taketo rybicky chovat?
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: Cichla kelberi Bahia

Neprečítaný príspevokod jancibie » 03 Júl 2015, 11:45

huhu píše:Ta bude tiez polmetrova? Aku nadrzku treba, ked chcem taketo rybicky chovat?

Dobrá otázka.Bohužiaľ neviem na ňu s istotou odpovedať. Myslím,že tejto forme by mohla stačiť tisícka,radšej dlhšia a širšia,výška stačí 65cm. Vychádzam z toho,že by nemali tieto ryby výrazne prekročiť veľkosť 35cm. Poznám prípad,keď dvojročná ryba má 30cm,čo sa dá dosiahnuť rozumným krmením. Zdá sa ,že pri cichlách všeobecne nie sú rozdiely vo veľkosti medzi pohlavím.
O nejaký rok dva,ak sa nič nestane,budem múdrejší.Lebo informácie z netu sú rôzne,sám mám inú formu kelberi,a tie môžu mať aj 60cm,ten rast je šialený,a momentálne ho trochu brzdím....pričom vraj v prírode sa chytajú cca 30 cm kelberi,takže zdá sa že niektorým rybám zajatie vyhovuje..... :D
Prílohy
IMG_4629.jpg
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Cichla kelberi Bahia

Neprečítaný príspevokod huhu » 03 Júl 2015, 20:42

Studuj, zistuj :) Ak bude velka nadrz, tak az o cca 2 roky, taze mi to akurat sedi :)
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: Cichla kelberi Bahia

Neprečítaný príspevokod Rostro » 03 Júl 2015, 21:44

Neviem čo si mám predstaviť pod pojmom rozumné krmenie. Poznáš príklad keď 2 ročná má 30 cm. Je to určite individuálne, ale pozri moje Kelberi. Keď som ich doniesol v novembri 2014 mali 5-6 cm. V máji 2015 som ich reálne meral a najväčia mala 28 cm. To máš 5 mesiacov. Keď k tomu pripočítam pár mesiacov rastu od poteru po 5 cm rybu myslím si, že sa do roka v pohode zmestím na rozmer 30cm. Teraz je začiatok júna a tých 30cm isto má. Mne to vychádza pri dobrom krmení a dobrých podmienkach 1 rok = +- 30cm.

To že brzdíš rast rýb tomu som vôbec nepochopil. Veď keď si kupujem BIG ryby tak sa snažím z toho vycucať čo najväčšie ryby a nie ich "umelo" brzdiť... alebo nie? Pri tvojej 5000cke sa fakt čudujem.
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Cichla kelberi Bahia

Neprečítaný príspevokod jancibie » 03 Júl 2015, 21:52

Lenže nie je kelberi ako kelberi.. Bahia by tak rýchlo rásť nemala. Tie moje kelberi, ale nie Bahia, majú teraz cca 38cm a dosť výrazne mi prerastajú orinocensisky a ešte potrebujem prihodiť do dvoch mesiacov melaniae do nádrže.Takze preto to brzdenie, ale určite nie trápenie rýb. To skôr prekrmovanie sa môže neskôr prejaviť aj smrťou..Ale to ideme z extrému do extrému..
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Cichla kelberi Bahia

Neprečítaný príspevokod Rostro » 03 Júl 2015, 22:00

Veď ok. Si spomínal, že si videl rodičov svojich kelberi. Aké boli velké?
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Ďalší

Späť na Juhoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia