Uaru fernandezyepezi

Diskusia o cichlidách z Južnej Ameriky

Uaru fernandezyepezi

Neprečítaný príspevokod danod » 30 Mar 2020, 21:07

Zdravím vás ,o tejto nádhernej cychlidy sa málo píše, je málo chovatelov ktorý majú nejaké skúsenosťy z ich chovom ,ale touto cestou chcem poprosiť tých čo ich chovajú alebo chovali o nejaké informácie čo sa týka ich chovu ,čítal som na forumoch o nich vela ,ale niekde sa píše tak a inde inak ,prosím tých čo majú nejaké skúsenosti aby poradili akú vodu ,potravu a ak máte dáke foto tak to bi bolo fajn ,dakujem
danod
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 01 Mar 2019, 13:20

Re: Uaru fernandezyepezi

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 31 Mar 2020, 06:46

Zdar, nikdy jsem tyto ryby neměl ale je tady pár lidí co měli U. amphiacanthoides.
Jejich nároky na vodu a stravu by mohli být alespoň zčásti podobné.
Toto téma jsi už asi četl: juhoamericke-cichlidy/uaru-amphiacanthoides-t434.html

Ze zdejších členů měl (fernandezyepezi) myslím si před lety Stiff. třeba se ozve nebo mu zkus poslat sz?
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Uaru fernandezyepezi

Neprečítaný príspevokod kvietik » 31 Mar 2020, 18:32

Určite ich chová Peťo nick. Aquarista, ale jak často sem chodí to neviem.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Uaru fernandezyepezi

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 01 Apr 2020, 10:06

kvietik píše:Určite ich chová Peťo nick. Aquarista, ale jak často sem chodí to neviem.


kým sa Peťo ozve aspoň video z jeho dovezených odchytov
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: Uaru fernandezyepezi

Neprečítaný príspevokod Aquarista » 01 Apr 2020, 18:06

Juraj1973 vďaka za zdielanie videa ;)

Nejdem tu rozdávať múdrosti, najdeš dosť info na nete keď popátraš. Napíšem len svoje vlastné skúsenosťi, čo nemusí byť však všeobecné pravidlo.
Ja mám skúsenosť len s tými odchytovými čo si mohol vidieť na videu. S odchovanými rybami to môže byť jednoduchšie, no neviem posúdiť nakoľko som také nechoval.
Pri fernandezyepezi je základ voda, musíš im udržovať PH pod 6,5 inak majú kožné a tráviace problémy. Ak nemáš pre ne vhodnú vodu, alebo si ju nevieš upraviť, tak do nich nechoď. Ja mám šťastie na dobrú vstupnú vodu, teda čo sa uaru týka no pri iných rybách to je na oštaru, mám PH 6,8-6,9. Tak ju viem stihnuť na PH pod 6,5 len filtračnými médiami. Tým že je pri nich nízke PH treba dávať pozor na N-ka a udržiavať nádrž čistú aj filtráciu, nech sa nenahromadí veľa detritu. Teplota radšej vyššia, ja ich držím na 28-29C, keď boli mladšie mal som ich na 30-31C.
Pri mojích wf je problén s krmením, aj keď som už vyskúšal všeličo neviem ich naučiť na žiadnu suchú potravu. Trvalo ju odmietajú aj keď som už skúsil asi všetko čo sa mi dostalo pod ruky. Musím to kŕmiť len mrazenou alebo živou. Pozor potrebujú veľa zelenej zložky potravy ! Dtto aj uaru amphiacanthoides, no tie jej nedostatkom až tak nestrádajú.
Opäť neviem ako to je z odchovanými, no moje sú aj boli veľmi ľakavé. Ťažko sa mi k nim hľadali spolubývajúci, keď boli samé sú vystrašené no z väčších rýb (diskus, festivum) zase majú rešpekt a nejdu potom po žrádle. Nakoniec sa mi osvedčili väčšie druhy tetier, tie menšie vždy postupne požrali. Pri nich sa neboja , nakoľko niesu v nádrži samé no nevšímajú si ich a žerú bez problémov.
Obrázok užívateľa
Aquarista
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 06 Sep 2014, 04:00
Bydlisko: Košice

Re: Uaru fernandezyepezi

Neprečítaný príspevokod perchess » 05 Apr 2020, 20:11

Pri mojích wf je problén s krmením, aj keď som už vyskúšal všeličo neviem ich naučiť na žiadnu suchú potravu. Trvalo ju odmietajú aj keď som už skúsil asi všetko čo sa mi dostalo pod ruky. Musím to kŕmiť len mrazenou alebo živou. Pozor potrebujú veľa zelenej zložky potravy !

Skúšal si Tropical discus gran wild? Mne sa pri odchytoch osvedčil.
Obrázok užívateľa
perchess
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 07 Sep 2014, 20:11

Re: Uaru fernandezyepezi

Neprečítaný príspevokod Aquarista » 06 Apr 2020, 16:49

perchess píše:Skúšal si Tropical discus gran wild? Mne sa pri odchytoch osvedčil.


ee, od Tropical som niečo skúšal no toto konkrétne nie
Obrázok užívateľa
Aquarista
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 06 Sep 2014, 04:00
Bydlisko: Košice

Re: Uaru fernandezyepezi

Neprečítaný príspevokod stiff » 11 Apr 2020, 20:02

danod píše:Zdravím vás ,o tejto nádhernej cychlidy sa málo píše, je málo chovatelov ktorý majú nejaké skúsenosťy z ich chovom ,ale touto cestou chcem poprosiť tých čo ich chovajú alebo chovali o nejaké informácie čo sa týka ich chovu ,čítal som na forumoch o nich vela ,ale niekde sa píše tak a inde inak ,prosím tých čo majú nejaké skúsenosti aby poradili akú vodu ,potravu a ak máte dáke foto tak to bi bolo fajn ,dakujem


Ahoj. Kedysi som mal odchytove wf aj f1 fernandy. Su to krasne rybky, nie su ale vhodne pre chovatelov, ktori nemaju skusenosti s makkou vodou a JA cichlidami. Rastu pomerne velke, tie moje mali necelych 30cm tusim, podobne aj amphiacanthoides.

Ak sa im chces venovat a chces sa im tesit, musis si nastudovat makku vodu, "diskus problematiku", a HLAVNE problematiku parazitov. Moje fernandy zrali vsetko, vytierali sa, aj wf aj f1. Mal som 10-15 vyterov, ale nikdy som ich neodchoval, nikdy som nevidel ani oplodnene ikry a nikdy som nevidel samca ist na ikry po samici a oplodnovat... Co ma mrzi, ale taka je priroda :mrgreen:.

Zrali suche, SAK, Trouvit, terta discus gran atd. Nitenky, patentky, kryll, artemku vsetko. Dazdovky. Maju radi zelene, salaty, cinsku kapustu a radi obhryzaju drevo. Maju zaujimave zuby. Kludne sa pytaj, ak budem vediet, neni problem.

;)
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Uaru fernandezyepezi

Neprečítaný príspevokod stiff » 11 Apr 2020, 20:08

http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Uaru fernandezyepezi

Neprečítaný príspevokod stiff » 11 Apr 2020, 20:10




http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Ďalší

Späť na Juhoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron