Vieja zonata

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

Vieja zonata

Neprečítaný príspevokod kovarnicka » 15 Feb 2017, 11:22

zonata mi tady chybí. Dneska jsem si přivez šest kousků a ocenil bych nějaký informace o chovu. Hledal jsem na netu, kde ji na jedný stránce popisujou jako klidnou a mírumilovnou rybu a na jiný z ní zase dělaj úplný hovado...takže když se někdo podělí o svý zkušenosti, budu rád.
Obrázok užívateľa
kovarnicka
 
Príspevky: 156
Registrovaný: 05 Okt 2014, 15:25
Bydlisko: Most

Re: Vieja zonata

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 15 Feb 2017, 13:24

Nejvíc zkušeností s ní tady bude mít Paloi a ten se ti k nim určitě vyjádří ;)
Zonatu jsem nikdy neměl ale dost jiných ryb Vieja ano. Myslím si že to nebude od ostatních ryb tohoto rodu takovej rozdíl ... připravit vhodné podmínky pro tenhle rod, počítat s možnou vnitrodruhovou agresivitou ale jinak s Vieja rybama není žádnej větší problém. Nejdůležitější je spousta místa = velká nádrž!
Je hodně mnohem menších ryb ale o to větších hajzlů ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Vieja zonata

Neprečítaný príspevokod kovarnicka » 15 Feb 2017, 13:50

dik...ja taky myslim, ze to zadny extra hajzlove nebuou. co jsem koukal na net, tak by nemely dorust takovych rozmeru jako treba synspily. v tom se stranky shodujou, uvadej nejkych 25cm. to by bylo idealni:-)
Obrázok užívateľa
kovarnicka
 
Príspevky: 156
Registrovaný: 05 Okt 2014, 15:25
Bydlisko: Most

Re: Vieja zonata

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 15 Feb 2017, 14:26

No, tak to bych věřil že dorostou víc ;) Viděl jsi na netu samce zonatus od Mojo Devlina z USA? :D

http://www.aceforums.com.au/index.php?/ ... zacoalcos/

Sroluj si tu stránku do dolní třetiny - je tam vyfocenej u akvária s ním.

A naopak já mám roky V. breidohri, jedny z těch menších Viejí a musím říct že jsou to ze všech Viejí, který jsem měl ty největší mrchy! Chovný samec 25cm kterýho mám, zabil už asi 8 ryb, takovýho hajzla jsem snad ještě neměl. Musel jsem ho odlovit z 800l kde šikanoval 32cm synspili a pearseie a bifasciaty! Ono to je taky kus od kusu i ta jejich povaha ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Vieja zonata

Neprečítaný príspevokod kovarnicka » 15 Feb 2017, 14:36

photoshop dela zazraky:-D...to u me takhle ani vyrust nemuzou. mam je zatim ve 400 a potom pujdou do 600, no a nic vic uz nemam...teda plany, ty samozrejme mam :mrgreen:
Obrázok užívateľa
kovarnicka
 
Príspevky: 156
Registrovaný: 05 Okt 2014, 15:25
Bydlisko: Most

Re: Vieja zonata

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 15 Feb 2017, 14:41

Máš je odtud? Jestli to není tajemství? ;)

https://zvirata.bazos.cz/inzerat/708800 ... ZONATA.php
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Vieja zonata

Neprečítaný príspevokod kovarnicka » 15 Feb 2017, 14:49

jj, to bude ono. vyzved sem si je teda v litomericich na pumpe, ale chlapik byl ze semil, takze to bude on...doufam, ze mi nenapises, ze to nejsou zonaty:-)
Obrázok užívateľa
kovarnicka
 
Príspevky: 156
Registrovaný: 05 Okt 2014, 15:25
Bydlisko: Most

Re: Vieja zonata

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 15 Feb 2017, 16:56

:D Ale jo to asi budou oni ... mě při prohlížení toho inzerátu spíš překvapila ta změť Viejí na tý "prostřední" fotce. Tam to asi nebude uplně košer ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Vieja zonata

Neprečítaný príspevokod kovarnicka » 15 Feb 2017, 17:59

jj, on rikal, ze je ma dohromady i s tlamovcema...tak ja to ted studoval an netu, asi to budou ony. jestli jsou s necim sprskly, ukaze cas...ja to stejne nepoznam ;)
Obrázok užívateľa
kovarnicka
 
Príspevky: 156
Registrovaný: 05 Okt 2014, 15:25
Bydlisko: Most

Re: Vieja zonata

Neprečítaný príspevokod paloi » 15 Feb 2017, 20:01

Osobne mám obavu z tých "zonát", čo sa občas objavia niekde v ponuke. Už som mal osobnú skúsenosť so "zonatami" z Poľska. Myslím, že zohnať zonatu je dosť problém.

Ja som mal len jeden kus, samicu od Thomasa Tillmanna. Jemu verím, že to bola zonata. Bol to posledný kus, preto bol za "výpredajovú cenu", inak by som ju nevzal, lebo nejaká extra krásavica to nebola. Nuž, ale bola to rarita ako prasa :mrgreen: Preto som ju "musel" mať, aspoň na chvíľu. Ale už ma to prešlo.

Mal som ju rok? Možno viac. Tiež som čítal, aký je to zabiják, agresor, teritoriálna ryba a neviem, čo ešte. U mňa sa to nepotvrdilo. To ale neznamená, že to, čo sa píše na nete, nie je pravda. Ja neviem. Ja som mal šťastie na pokojný kus. S nikým sa nebila. Jedine pri odkaľovaní akvária, keď sa víril kal v odkaľovači, na ten útočila neskutočne. Občas úplne besnela. Ale to bolo všetko. Mala možno 20 cm, možno viac. Nešla ani po ruke. Mal som ju po celý čas s argenteou, aj spolu "odcestovali" do iného mesta. Povahovo to boli podobné ryby, obidve samice, obidve okolo tých 20-22 cm. Je celkom možné, že samec by sa správal úplne inak.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Ďalší

Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron