exCichlasoma Istlanum

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

exCichlasoma Istlanum

Neprečítaný príspevokod Backo » 01 Sep 2015, 12:01

Nakolko som nenasiel ziadne informacie na fore ohladom exCichlasoma Istlanum rad by som zalozil novu temu k tejto krasnej rybe. Hladal som a stale hladam nejake informacie od chovatelov a a ak sa tu najdu ludia co tento druh maju alebo chovali tak budem rad ked prispeju svojimi informaciami a radami.

Ja som si objednal 6 kusov od jedneho chovatela F2 z Rio Balsas tak sa uz neviem dockat a budem vas urcite informovat ako sa im dari
http://www.ebay.co.uk/itm/181821624101?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
Obrázok užívateľa
Backo
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 27 Feb 2015, 11:27

Re: exCichlasoma Istlanum

Neprečítaný príspevokod stiff » 08 Sep 2015, 11:54

Ahoj. Ja som mal svojho času niekoľko kusov. Neviem čo by ťa zaujímalo, povahou by som to prirovnal k C. grammodes. Jedovatá, zubatá a agresívna, ale veľmi pekná ryba, rastie dosť veľká (je väčšia a robustnejšia ako grammodes) aj keď internet svojho času uvádzal menší vzrast (20cm). Ja som svoje popredal, keď som prechádzal na disky, samec mohol mať asi rok a pol a mal cca 15, možno 17cm. Preto neviem z praxe povedať, aké veľké to vyrastie, ale verím tomu, že 30cm samec pri dobrých podmienkach dá... Vnútrodruhovo veľmi agresívna ryba, pri vyššej teplote to má samica spočítané, ak nie je pripravená sa trieť. Ja som sa k tomu správal (myslím pri chove v pároch) ako k salvini, flowerhorn, grammodes, beani, motaguensis atď... Veľké akvárko a veľké ryby, veľa úkrytov. Ak chov v páre, tak naozaj zohraný pár, ktorý sa sám vyberie a čo najviac úkrytov. Min. 250l vytieračka s predelovou stenou, kde samica je oveľa menšia ako samec a aktívne vie používať a aj používa otvor v stene... Tak v skratke. ;)

Môj samec, mám iba túto jednu foto, ďalšie som už bohužiaľ neurobil...:
Prílohy
C. istlanum.jpg
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: exCichlasoma Istlanum

Neprečítaný príspevokod Backo » 08 Sep 2015, 12:21

Dakujem ti Stiff zatvoje uzitocne informacie.Zo siestich objednanych ryb mi dorazili 4 zive ktorim sa zatial dari dobre,necakal som ze budu take malinke maju okolo 2cm takze s krmenim halvne pri granulach je to tachsie nakolko si aj tu mini granulku nevedia vlozit do ust.lol .Stiff ako je to z rastom tychto ryb, rastu rychlo?alebo ako grammodes pomaly? Dufam ze sa mi podari vytvorit par ked nie tak aspon vychovat pekneho samca, budem vas informovat ;-)

P>S> Co sa tyka agresie tak som sa docital ze tento druh volaju aj male umbee
Obrázok užívateľa
Backo
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 27 Feb 2015, 11:27

Re: exCichlasoma Istlanum

Neprečítaný príspevokod stiff » 08 Sep 2015, 12:36

No mne sa vykántrili už v sáčku, keď som ich viezol.. A keď ich máš spolu v jednom akva, tak daj pozor lebo sa ti vykántria a zostane iba jeden samec. Granulky podrv, alebo namoč.. Mrazená artémka atd... Ak by som mal 4ks istlanum malé, dal by som ich medzi nejaké iné rovnako veľké ryby napr Vieja alebo hocičo iné, lebo inak sa pozabíjajú.. Rastie to skôr pomaly, ako rýchlo, tak nejako ako grammodes no :)

Čo sa týka agresie a umbee, tak moje umbee agresívne neboli. Skôr by som povedal, že to boli mäkké ryby. Ale tiež som ich nemal nejaké veľké a možno som mal šťastie. Podobne aj pri dovii, aj keď teraz mám tú žltú (Nicaragua?) formu a tieto sú extra agresívne :). Ja by som to nenazval malá umbee, mne to skôr pripomína festae (samce kým sú mladé).. Ale je to vec názoru no ;)
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné


Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia