usmrceni ryby

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

usmrceni ryby

Neprečítaný príspevokod kovarnicka » 19 Aug 2015, 18:35

Nevím, jestli to a sem patří, ale protože mám SA, tak se zeptam tady..dneska jsem byl donucen, po dlouhé době utratit jednu ze svých ryb. Nejstarší a nejoblíbenější ;)
Jakým způsobem ukončujete životy svých ryb, aby to bylo co nejšetrnější?
Obrázok užívateľa
kovarnicka
 
Príspevky: 156
Registrovaný: 05 Okt 2014, 15:25
Bydlisko: Most

Re: usmrceni ryby

Neprečítaný príspevokod Rostro » 19 Aug 2015, 20:00

Ja rybu chytím do sieťky, otočím si hlavu aby som sa na to nedíval a plesknem ju o zem :roll: :| :?
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: usmrceni ryby

Neprečítaný príspevokod kovarnicka » 19 Aug 2015, 22:12

Tvl, já právě myslel něco humánního, jestli někdo nezná...i když, tohle je asi rychlý
Já kdysi někde čet, že je dobrý dát rybu do perlivy vody. Že je to pro ní jako narkóza... dneska jsem byl nucenej to vyzkoušet :( Výsledek to samozřejmě mělo, ale moc si tím nejsem jistej...rad bych o tom věděl vic
Obrázok užívateľa
kovarnicka
 
Príspevky: 156
Registrovaný: 05 Okt 2014, 15:25
Bydlisko: Most

Re: usmrceni ryby

Neprečítaný príspevokod Aquarista » 20 Aug 2015, 05:47

ja ich usmtím tak, že ich zmrazím
Dám ich do nádoby s vodou a aj s tou do mrazáku, ryby je síce vyplašená no potom sa v tme v mrazáku skludní a ako teplota postupne klesá, tak sa jej spomaluje srdečná činnosť až v podstate zaspí ... naveky
Obrázok užívateľa
Aquarista
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 06 Sep 2014, 04:00
Bydlisko: Košice

Re: usmrceni ryby

Neprečítaný príspevokod Rostro » 20 Aug 2015, 06:56

Je to samozrejme každého vec, ale mne tieto dva vaše spôsoby prídu skôr ako týranie. Veď predsa keď mi bude ryba plávať hore bruchom, bude ju vykacovať tak už ju nebudem dávať do neakého kúpeľa alebo pomaly zmrazovať. Jasné že ma to naserie, že som nútený rybu klepnúť o zem, ale je to asi najrýchlejší spôsob ako rybu usmrtiť. Toď môj názor.
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: usmrceni ryby

Neprečítaný príspevokod paloi » 20 Aug 2015, 10:19

Ja som kedysi čítal, že ryba sa udusí v perlivej minerálke (nemá kyslík, len nedýchateľný CO2) alebo v oleji. Olej som neskúšal, predsa len ryby špliechajú, keď im ide o život, a čistiť niečo od oleja sa mi veru nechce. Používam minerálku, funguje to spoľahlivo.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: usmrceni ryby

Neprečítaný príspevokod Janek » 20 Aug 2015, 10:36

No já o té perlivé vodě právě slyšel že funguje podobně jako na lidi oxid uhelnatý, tedy bezbolestně uvede do limbu až do stavu smrti, ale to usmrcení o zem mi taky nepřijde uplně jisté, nebo "čisté" a dělat to na 3x protože ryba ještě nedodělala :( .
Jako nejrychlejší a nejšetrnější pro rybu, ovšem pro chovatele přesně naopak, mi přijde klasický způsob. Omráčit,třeba o tu zem, následně podříznout/přerušit páteř (u velkých ryb samozřejmě).

Samotného mě to v brzku čeká tak jsem zvědav co se tu dočtu
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: usmrceni ryby

Neprečítaný príspevokod Rostro » 20 Aug 2015, 12:01

Ak to niekto bude robiť v "perlivé vodě" nezabudnite to natočiť. Celkom ma zaujíma tento priebeh usmrtenia. A koľko to orientačne trvá?
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: usmrceni ryby

Neprečítaný príspevokod Janek » 20 Aug 2015, 12:09

Osobně bych tu perlivou vodu spíš dolíval k rybě než rybu přesouval do čistě perlivé, když už bych ten způsob volil teda , to jen na doplnění
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: usmrceni ryby

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 20 Aug 2015, 16:03

Já jsem zbabělec a rybou bych u zem fláknout nedokázal. Používám metodu spláchnutí. Je to pro mě asi nejvíc v pohodě a snad rybka umře dřív leknutím z centryfugy (po spláchnutí) a dlouho se netrápí. Dělám to nerad a dlouho jsem už naštěstí nemusel.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Ďalší

Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia