Cichlasoma salvini

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

Cichlasoma salvini

Neprečítaný príspevokod Karpatska » 17 Aug 2015, 18:25

Ahojte.
Poprosím o rady a postrehy o tomto nádhernom druhu.
Mám 9 ks Cichlasoma salvini z dvoch zdrojov je medzi nimi minimálny rozdiel vo veku. Čakám kým dorastú aby mohli ísť hore do spoločenského akvária.
Aká je podľa vás vhodná veľkosť v cm na pridanie jedincov Cichlasoma salvini do spoločenského akvária???

ďakujem
Karpatska
 
Príspevky: 86
Obrázky: 0
Registrovaný: 28 Júl 2015, 11:57
Bydlisko: Martin, Košúty

Re: Cichlasoma salvini

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 17 Aug 2015, 19:29

Záleží co v tom společenském akváriu máš. Salvini jsou potvory. https://rybicky.net/atlasryb/kancik_salvinuv
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: Cichlasoma salvini

Neprečítaný príspevokod Janek » 17 Aug 2015, 19:55

Jednu dobu jsem je sledoval a zjišťoval co nejvíce. Ačkoli to není moje zkušenost, plně této informaci věřím a opravdu se nejedná o jeden případ ale dlouhodobou práci a opakující se chování při dlouhodobém odchovu.
Chce to dopřát jim co nejvíce prostoru. V nepoměru k velikosti v porovnání s mnohem většími cichlidami které se oproti salvinum dokážou poskládat harmonicky na mnohem menších prostorech.
Jednoduše samci jsou řezníci kteří podle zkušeností kamaráda profíka a cichlidáře který je držel hodně dlouho a bádal jak na ně. (produktivní odchov měl po léta, ale ne od jednoho páru) Samec mu tradičně či zpravidla sundal samici někdy kolem 3 tího výtěru, více výtěrů v poklidu prý zvládli jen ojediněle, proto neustále sestavoval nové záložní páry z odchovů aby nepřišel o chovné jedince. Na upřesněnou sestavuje páry vždy minimálně z 10 ryb.
Ale nechci strašit, pokud se najde hodně prostoru a členění nádrže, může to fungovat, jen jsou ty ryby a samci dost nekompromisní no.
Asi hlavně nezůstat na jednom páru a zbytek neposlat pryč, nechat si nějakou tu záložní samici.
A co, i mezi nimi se určitě najdou beránci a i když jich bude po málu, věřím že i u nich se někdy povede harmonický pár který pro sebe "dýchá".
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Cichlasoma salvini

Neprečítaný príspevokod Karpatska » 17 Aug 2015, 21:01

Bolo ich 10ks jedna vyskočila.
Karpatska
 
Príspevky: 86
Obrázky: 0
Registrovaný: 28 Júl 2015, 11:57
Bydlisko: Martin, Košúty

Re: Cichlasoma salvini

Neprečítaný príspevokod stiff » 20 Aug 2015, 14:57

Janek píše:Jednu dobu jsem je sledoval a zjišťoval co nejvíce. Ačkoli to není moje zkušenost, plně této informaci věřím a opravdu se nejedná o jeden případ ale dlouhodobou práci a opakující se chování při dlouhodobém odchovu.
Chce to dopřát jim co nejvíce prostoru. V nepoměru k velikosti v porovnání s mnohem většími cichlidami které se oproti salvinum dokážou poskládat harmonicky na mnohem menších prostorech.
Jednoduše samci jsou řezníci kteří podle zkušeností kamaráda profíka a cichlidáře který je držel hodně dlouho a bádal jak na ně. (produktivní odchov měl po léta, ale ne od jednoho páru) Samec mu tradičně či zpravidla sundal samici někdy kolem 3 tího výtěru, více výtěrů v poklidu prý zvládli jen ojediněle, proto neustále sestavoval nové záložní páry z odchovů aby nepřišel o chovné jedince. Na upřesněnou sestavuje páry vždy minimálně z 10 ryb.
Ale nechci strašit, pokud se najde hodně prostoru a členění nádrže, může to fungovat, jen jsou ty ryby a samci dost nekompromisní no.
Asi hlavně nezůstat na jednom páru a zbytek neposlat pryč, nechat si nějakou tu záložní samici.
A co, i mezi nimi se určitě najdou beránci a i když jich bude po málu, věřím že i u nich se někdy povede harmonický pár který pro sebe "dýchá".

Svätá pravda, samci sú hajzlíci :twisted:
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Cichlasoma salvini

Neprečítaný príspevokod Karpatska » 20 Aug 2015, 19:43

Janek píše:Jednu dobu jsem je sledoval a zjišťoval co nejvíce. Ačkoli to není moje zkušenost, plně této informaci věřím a opravdu se nejedná o jeden případ ale dlouhodobou práci a opakující se chování při dlouhodobém odchovu.
Chce to dopřát jim co nejvíce prostoru. V nepoměru k velikosti v porovnání s mnohem většími cichlidami které se oproti salvinum dokážou poskládat harmonicky na mnohem menších prostorech.
Jednoduše samci jsou řezníci kteří podle zkušeností kamaráda profíka a cichlidáře který je držel hodně dlouho a bádal jak na ně. (produktivní odchov měl po léta, ale ne od jednoho páru) Samec mu tradičně či zpravidla sundal samici někdy kolem 3 tího výtěru, více výtěrů v poklidu prý zvládli jen ojediněle, proto neustále sestavoval nové záložní páry z odchovů aby nepřišel o chovné jedince. Na upřesněnou sestavuje páry vždy minimálně z 10 ryb.
Ale nechci strašit, pokud se najde hodně prostoru a členění nádrže, může to fungovat, jen jsou ty ryby a samci dost nekompromisní no.
Asi hlavně nezůstat na jednom páru a zbytek neposlat pryč, nechat si nějakou tu záložní samici.
A co, i mezi nimi se určitě najdou beránci a i když jich bude po málu, věřím že i u nich se někdy povede harmonický pár který pro sebe "dýchá".


ahoj dakujem za vyčerpávajúcu odpoveď.
Ako som písal idú do môjho zabehnutého akvária k páru Parachromis Loissel... pár samec ma cca do 20 cm/pôvodne som myslel menej ale určite nie./
Nedobre fungujúci pár Rocio octofasciatus - Jack - cca 18 cm + samička 16 cm možno viac.
Samec, ktorého som si nechal zaťiaľ samého Hypsophrys nicaraguensis 18 cm - ten funguje ako prepážka medzi parachromismi a Jackom.

Salvinki su malé asi cca 5 cm, čiže ešte majú čas a budú to mať, ťažké si len tak hned vybojovať miesto.
Karpatska
 
Príspevky: 86
Obrázky: 0
Registrovaný: 28 Júl 2015, 11:57
Bydlisko: Martin, Košúty

Re: Cichlasoma salvini

Neprečítaný príspevokod Karpatska » 20 Aug 2015, 19:53

Plzenaak píše:Záleží co v tom společenském akváriu máš. Salvini jsou potvory. https://rybicky.net/atlasryb/kancik_salvinuv
- toto som čítal už si myslím min 5 rokov dozadu a tento rok už dvakrát :D.


Web som prešiel komplet. Mňa zaujímajú hlavne skúsenosti cichlidárov "cichlidklub.sk", s ktorými si môžem o tom aj pokecať. ale ďakujem.



p.s. Bojím sa, že mi tam nakoniec ostane jeden pár a ostatný samci ale aj s týmto som sa už zmieril. Ale nevzdám to ! :D
Karpatska
 
Príspevky: 86
Obrázky: 0
Registrovaný: 28 Júl 2015, 11:57
Bydlisko: Martin, Košúty

Re: Cichlasoma salvini

Neprečítaný príspevokod jancibie » 20 Aug 2015, 19:56

Salvini a loisellei, to je skvelá kombinácia, mne to fungovalo, a bolo sa na čo dívať keď tieto vyrovnané páry zvádzali súboje. Takze môj názor, pokiaľ bude mať samec salvini nejakého vonkajšieho nepriateľa, môže to fungovať. Inak samica salvini bola takmer taká veľká ako samec, takže treba aj vyrovnaný pár pri týchto rybách...
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Cichlasoma salvini

Neprečítaný príspevokod Karpatska » 21 Aug 2015, 10:39

jancibie píše:Salvini a loisellei, to je skvelá kombinácia, mne to fungovalo, a bolo sa na čo dívať keď tieto vyrovnané páry zvádzali súboje. Takze môj názor, pokiaľ bude mať samec salvini nejakého vonkajšieho nepriateľa, môže to fungovať. Inak samica salvini bola takmer taká veľká ako samec, takže treba aj vyrovnaný pár pri týchto rybách...



Ten vyrovnaný pár sa ťažko robí.

Mám teda skúsiť, keď budem rybky púšťať do veľkého akva, že tam toho najväčšieho samca ani nedám??
Ten je už teraz úplne nechutne drzý ale hlavne je 20-30% väčší než všetci ostatný.
Karpatska
 
Príspevky: 86
Obrázky: 0
Registrovaný: 28 Júl 2015, 11:57
Bydlisko: Martin, Košúty

Re: Cichlasoma salvini

Neprečítaný príspevokod jancibie » 21 Aug 2015, 11:00

A nemajú 5cm??? Ináč najväčšia ryba automaticky neznamená samec,to sa mi už veľakrát potvrdilo. Urastený vyrovnaný pár získaš najskôr,keď budeš mať väčšiu skupinku rýb jedného druhu v ideálnych podmienkach,či už priestorových,ale aj čo sa týka krmenia. A ešte to musia byť kvalitné ryby,a pri salvinach aj trochu šťastia by sa hodilo....
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Ďalší

Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia