Major Changes in New World Cichlid Taxonomy

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

Major Changes in New World Cichlid Taxonomy

Neprečítaný príspevokod peterS » 13 Aug 2015, 20:37

peterS
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 06 Sep 2014, 23:48

Re: Major Changes in New World Cichlid Taxonomy

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 13 Aug 2015, 21:04

Do teď v tom byl malej bordel, tak teď bude větší, ale hezký fotky.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: Major Changes in New World Cichlid Taxonomy

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 13 Aug 2015, 21:33

niektoré fotky sú pekne a aj raritne ze Števko :D
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Major Changes in New World Cichlid Taxonomy

Neprečítaný príspevokod Belial » 14 Aug 2015, 07:18

Tak a teraz už mám v tom zase bordel. Kto vymýšľa tie latinské názvy? Veď to sa nedá zapamätať... :D
Žiadna nádrž nieje dosť veľká...
Obrázok užívateľa
Belial
 
Príspevky: 350
Registrovaný: 03 Sep 2014, 13:10
Bydlisko: Handlová

Re: Major Changes in New World Cichlid Taxonomy

Neprečítaný príspevokod Rostro » 14 Aug 2015, 10:00

Peter dík za link. Zase vieme niečo nové. Bordel to je riadny a aj bude.

Čoskoro pribudne nový rod Rostrocichla. Budú sa predávať pod obchodným názvom Rostrocichla keltberi mentos 4 pack :shock: :mrgreen: :mrgreen:
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Major Changes in New World Cichlid Taxonomy

Neprečítaný príspevokod sumdir » 16 Aug 2015, 18:21

ak som spravne pochopil, tak napriklad ex-cichlasoma bocourti je odteraz Cincelichthys bocourti? to si kto ma pamatat taketo nazvy? preco nam to niekto musi komplikovat? ked vRakusku vyblafnem na niekoho tento novy nazov, vypleske na mna oci a povie, ze nemal, nema ani nikdy nebude mat, lebo taka ryba neexistuje :evil: podobne festae...

a rod tomocichla odteraz obsahuje iba druhy tuba a asfraci. no to bude matpaloi radost, zrusilimu sieboldii :mrgreen:
Obrázok užívateľa
sumdir
 
Príspevky: 525
Registrovaný: 05 Sep 2014, 19:38
Bydlisko: Ratzersdorf /BA -Rača/

Re: Major Changes in New World Cichlid Taxonomy

Neprečítaný príspevokod paloi » 16 Aug 2015, 21:53

sumdir píše:a rod tomocichla odteraz obsahuje iba druhy tuba a asfraci. no to bude matpaloi radost, zrusilimu sieboldii :mrgreen:


Čo sa rehoceš? Akože zrušili? Mne sa tá stránka nezobrazuje, vidím na monitore len rozsypanú ryžu, už mi to blbne niekoľko mesiacov, kedysi som na tú stránku chodil.

Čo je s Tomocichlou sieboldii? Akože ju zrušili? Čo vyhynula? Maťo, keby si už nechrápal, hneď by som Ti teraz volal :!: :!: :!:
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Major Changes in New World Cichlid Taxonomy

Neprečítaný príspevokod duri » 16 Aug 2015, 23:00

aby si mohol kludne spat:
‘C.’ tuyrense and ‘C.’ sieboldii are retained in ‘Cichlasoma’ incertae sedis since they are not closely related to the herichthyins despite former generic placements in Vieja and Tomocichla, respectively.




Odoslané cez Tapatalk
Obrázok užívateľa
duri
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 13 Apr 2015, 07:13

Re: Major Changes in New World Cichlid Taxonomy

Neprečítaný príspevokod paloi » 17 Aug 2015, 08:45

duri píše:aby si mohol kludne spat:
‘C.’ tuyrense and ‘C.’ sieboldii are retained in ‘Cichlasoma’ incertae sedis since they are not closely related to the herichthyins despite former generic placements in Vieja and Tomocichla, respectively.




Odoslané cez Tapatalk


Vôbec som kľudne nespal. Ráno som volal s Maťom, mi to vysvetlil. Čo to je za názov Cichlasoma sieboldii? Toto ktoré Hovado mohlo vymyslieť? Ukážte prstom :x Čo mu tá Tomocichla urobila? No nie je Tomocichla sieboldii krajšie pomenovanie? No veď povedzte :x

Ešte niekto sa na tú stránku nevie dostať? Skutočne sa mi zobrazuje len "rozsypaná ryža", niečo ako strojový kód. Len písmenká, čísla, štvorčeky. A robí mi to už dlho, myslel som, že problém je v tej stránke. A robí mi to na 2 počítačoch :cry:
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Major Changes in New World Cichlid Taxonomy

Neprečítaný príspevokod Aquarista » 17 Aug 2015, 10:19

paloi píše:Ešte niekto sa na tú stránku nevie dostať? Skutočne sa mi zobrazuje len "rozsypaná ryža", niečo ako strojový kód. Len písmenká, čísla, štvorčeky. A robí mi to už dlho, myslel som, že problém je v tej stránke. A robí mi to na 2 počítačoch :cry:


Unknown-3.jpeg
Unknown-3.jpeg (17.91 KiB) Zobrazené 4862 krát


Máš chybu v matrixe , si si vybral nesprávnu tabletku a aj z tej si zrejme len polku zjedol :mrgreen:
Obrázok užívateľa
Aquarista
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 06 Sep 2014, 04:00
Bydlisko: Košice

Ďalší

Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia