Petenia splendida wild

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

Petenia splendida wild

Neprečítaný príspevokod jancibie » 07 Sep 2014, 08:51

Paloi,poznáš tohto chlapíka???
Prílohy
IMG_4549u.jpg
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2121
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Petenia splendida wild

Neprečítaný príspevokod Belial » 07 Sep 2014, 10:02

Krásavec.
Žiadna nádrž nieje dosť veľká...
Obrázok užívateľa
Belial
 
Príspevky: 350
Registrovaný: 03 Sep 2014, 13:10
Bydlisko: Handlová

Re: Petenia splendida wild

Neprečítaný príspevokod stiff » 07 Sep 2014, 16:44

To je ten "cestovateľ"? :)
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Petenia splendida wild

Neprečítaný príspevokod jancibie » 07 Sep 2014, 17:48

stiff píše:To je ten "cestovateľ"? :)

Áno...a pri ňom tá umbrifera z inej témy ešte nevie,čo je to cestovanie..... :?
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2121
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Petenia splendida wild

Neprečítaný príspevokod stiff » 07 Sep 2014, 20:02

jancibie píše:
stiff píše:To je ten "cestovateľ"? :)

Áno...a pri ňom tá umbrifera z inej témy ešte nevie,čo je to cestovanie..... :?

Haha, noo :) Tá splendida sa s nami v 10l vedre povozila až do Katowíc... :)
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Petenia splendida wild

Neprečítaný príspevokod paloi » 07 Sep 2014, 20:12

Jasné, že poznám tohto cestovateľa. Už pri tej umbrifere som napísal príspevok, že to nebolo žiadne cestovanie, ale zrovna mi spadlo pripojenie a už som to nechcel písať nanovo.

Takže - neviem, ako sa Petenia splendida z prvej fotky v tejto téme dostala do Martina. Ja som bol pre ňu v Martine. Bola asi v 300 litrovom akva. Už vtedy mala 29-30 cm. Cestovala do Trnavy. Do 1050 litrov. A potom to prišlo, niekedy v chladnom februári 2013 si Petenia vycestovala do Žiliny, odtiaľ do Rybnika (mesto v Poľsku), tam sa nejaký čas chladila v aute (myslela si, že je za Polárnym kruhom, takže bola úplne spokojná), asi po 2 hodinách sme sa spamätali, že v aute máme ryby, tak sa sťahovala do tepla akva-obchodu. Potom naspäť do Žiliny, odtiaľ do Humenného. Do 2100 litrov. Už sme šli na kadejaké výlety, ale zobrať za hranice Slovenska v podstate "len na výlet" rybu, to sa nám asi len tak nepodarilo. No a posledná jej cesta bola niekedy počas tohto leta z Humenného do Sučian... Do 5300 litrov. Vidím dve možné alternatívy budúcnosti tohto cestovateľa - a) už viac nebude cestovať alebo b) pôjde ešte do väčšieho objemu. Alternatíva "b" asi bude problém...
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Petenia splendida wild

Neprečítaný príspevokod paloi » 07 Sep 2014, 20:15

stiff píše:
jancibie píše:
stiff píše:To je ten "cestovateľ"? :)

Áno...a pri ňom tá umbrifera z inej témy ešte nevie,čo je to cestovanie..... :?

Haha, noo :) Tá splendida sa s nami v 10l vedre povozila až do Katowíc... :)


Stiff, to neboli Katowice, ale Rybnik. V Katowiciach sme boli rok predtým.

Okrem tejto petenie ešte v ďalších 2 vedrách cestovali do Poľska ďalší dvaja dobrodruhovia - Caquetaia spectabilis a Vieja argentea, ale títo dobrodruhovia sa so spomínanou Peteniou splendida nemôžu porovnávať ;)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Petenia splendida wild

Neprečítaný príspevokod jancibie » 07 Sep 2014, 20:37

paloi píše:Jasné, že poznám tohto cestovateľa. Už pri tej umbrifere som napísal príspevok, že to nebolo žiadne cestovanie, ale zrovna mi spadlo pripojenie a už som to nechcel písať nanovo.

Takže - neviem, ako sa Petenia splendida z prvej fotky v tejto téme dostala do Martina. Ja som bol pre ňu v Martine. Bola asi v 300 litrovom akva. Už vtedy mala 29-30 cm. Cestovala do Trnavy. Do 1050 litrov. A potom to prišlo, niekedy v chladnom februári 2013 si Petenia vycestovala do Žiliny, odtiaľ do Rybnika (mesto v Poľsku), tam sa nejaký čas chladila v aute (myslela si, že je za Polárnym kruhom, takže bola úplne spokojná), asi po 2 hodinách sme sa spamätali, že v aute máme ryby, tak sa sťahovala do tepla akva-obchodu. Potom naspäť do Žiliny, odtiaľ do Humenného. Do 2100 litrov. Už sme šli na kadejaké výlety, ale zobrať za hranice Slovenska v podstate !len na výlet" rybu, to sa nám asi len tak nepodarilo. No a posledná jej cesta bola niekedy počas tohto leta z Humenného do Sučian... Do 5300 litrov. Vidím dve možné alternatívy budúcnosti tohto cestovateľa - a) už viac nebude cestovať alebo b) pôjde ešte do väčšieho objemu. Alternatíva "b" asi bude problém...

U mňa to už dobojuje...apropo,takto sa správa slušne vychovaná petenia????

Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2121
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Petenia splendida wild

Neprečítaný príspevokod paloi » 07 Sep 2014, 22:26

Jancibie, veď okolo tej Petenie sú samí polovrahovia, raz Ti ju tam zabijú. Na tom videu to vyzerá, že Petenia zadrapuje prvá, ale to mi nejde do hlavy. Postaviť sa flowerhornovi alebo dovii je na takú mierumilovnú rybu odvaha, ale zadrapovať do nich, to si koleduje o výprask. Už ju máš nejaký ten týždeň a asi sa nič vážne nestalo. Ale som zvedavý, čo bude ďalej.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Petenia splendida wild

Neprečítaný príspevokod jancibie » 08 Sep 2014, 15:00

paloi píše:Jancibie, veď okolo tej Petenie sú samí polovrahovia, raz Ti ju tam zabijú. Na tom videu to vyzerá, že Petenia zadrapuje prvá, ale to mi nejde do hlavy. Postaviť sa flowerhornovi alebo dovii je na takú mierumilovnú rybu odvaha, ale zadrapovať do nich, to si koleduje o výprask. Už ju máš nejaký ten týždeň a asi sa nič vážne nestalo. Ale som zvedavý, čo bude ďalej.

Neboj,bude mu dobre u mňa....Už som mu zajednal sexi samičku zo Žiliny....
Prílohy
IMG_4731u.jpg
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2121
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Ďalší

Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť