Amphilophus citrinellus

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

Amphilophus citrinellus

Neprečítaný príspevokod kovarnicka » 07 Okt 2014, 03:14

Ahoj, ocenil bych nějaký info o chovu tehle fesaku...náhodou jsem dostal čtyři kousky, ale obavam se, ze si je nebudu moc nechat. Kvuli jejich povaze:-) Zatím jsou ale v pohodě...jenom je podezrivam, ze to vlastně nejsou citroni, ale ze se jedna o kanciky pyskate...takže kdyby mi někdo poradil, jakej je mezi temahle rybama rozdil(vel. 10-15cm), budu rad.
Obrázok užívateľa
kovarnicka
 
Príspevky: 156
Registrovaný: 05 Okt 2014, 15:25
Bydlisko: Most

Re: amphilophus citrinellus

Neprečítaný príspevokod jojo2409 » 07 Okt 2014, 05:57

mal by si dat aj fotky nech ti znalci poradia
Obrázok užívateľa
jojo2409
 
Príspevky: 234
Obrázky: 0
Registrovaný: 07 Sep 2014, 13:28
Bydlisko: HUMENNE

Re: amphilophus citrinellus

Neprečítaný príspevokod nawi » 07 Okt 2014, 08:13

kovarnicka píše:Ahoj, ocenil bych nějaký info o chovu tehle fesaku...náhodou jsem dostal čtyři kousky, ale obavam se, ze si je nebudu moc nechat. Kvuli jejich povaze:-) Zatím jsou ale v pohodě...jenom je podezrivam, ze to vlastně nejsou citroni, ale ze se jedna o kanciky pyskate...takže kdyby mi někdo poradil, jakej je mezi temahle rybama rozdil(vel. 10-15cm), budu rad.

Choval som ich asi pred rokom aj niečo,doniesol som si dva kusy (pár) z akvaristiky kde boli asi v 80 l akva a neskutočne sa mlátili.Predávačka a aj ich minulý majiteľ mi tvrdili že to nebude pár,lebo sa mlátia,že to budú samice (neviem kde to zobral) no mňa to neodradilo a zobral som ich.Po asi dvoch týždňoch sa mi vytreli,mali neskutočné množstvo mladých o ktoré sa vzorne starali.Pri údržbe som bol pár krát pohryzení od rodičov pri ochrane mladých :D .Z dôvodu nedostatku miesta som bol nútení ich posunúť dalej aj s mladými.
http://www.nawicichlid.wbl.sk
https://www.facebook.com/pages/Nawicich ... 8753917861
„Niektorí ľudia sú ako akvarijné rybky - stále v pohybe a stále bez cieľa.“
Obrázok užívateľa
nawi
 
Príspevky: 276
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: amphilophus citrinellus

Neprečítaný príspevokod kovarnicka » 07 Okt 2014, 17:14

Ti moji se zatím vůbec nerezou a to musejí být do příštího týdne ve 200l, navíc s párem rivulatu. Občas se prozenou, ale jinak docela v pohode...az je prelovim, tak je vyfotim:-)
Obrázok užívateľa
kovarnicka
 
Príspevky: 156
Registrovaný: 05 Okt 2014, 15:25
Bydlisko: Most

Re: amphilophus citrinellus

Neprečítaný príspevokod jancibie » 07 Okt 2014, 17:46

Je to úplne jedno,či sa jedná o citrinellusy alebo labiatusy,prípadne ich krížence.Všetko sú to veľmi tvrdé až dominantné ryby,schopné vyzabíjať všetky ostatné ryby a aj medzi sebou.
Vedci sa tiež nevedia zhodnúť,či sa nejedná o jeden druh,tak sú si podobné.....Osobne nepoznám nikoho na Slovensku,kto chová čisté tieto druhy....ak sa teda jedná o dva druhy.Ono sú tam nejaké rozdiely v tvare tela a v papuli,len nie je jasné,či to nieje len prispôsobenie sa vplyvu vonkajšieho prostredia.
V prílohe fotky dospelých rýb,ktoré sme kedysi považovali za citrinellusy a labiatusy...
Prílohy
l.jpg
c.jpg
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2121
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: amphilophus citrinellus

Neprečítaný príspevokod jancibie » 07 Okt 2014, 18:05



Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2121
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: amphilophus citrinellus

Neprečítaný príspevokod kovarnicka » 07 Okt 2014, 19:00

Jasný, díky za odpověď...právě proto si je asi nebudu moc nechat. Me jen prekvapilo, ze kdyz jsem je dal k jen o trochu vetsim perletakum, tak perletaci meli jasne navrch.Mám pro ne připravenou 400l nádrž a podle toho, co o nich ctu, to bude malo...je to skoda, jsou fakt dobry:-)
Obrázok užívateľa
kovarnicka
 
Príspevky: 156
Registrovaný: 05 Okt 2014, 15:25
Bydlisko: Most

Re: amphilophus citrinellus

Neprečítaný príspevokod jancibie » 07 Okt 2014, 19:10

kovarnicka píše:Jasný, díky za odpověď...právě proto si je asi nebudu moc nechat. Me jen prekvapilo, ze kdyz jsem je dal k jen o trochu vetsim perletakum, tak perletaci meli jasne navrch.Mám pro ne připravenou 400l nádrž a podle toho, co o nich ctu, to bude malo...je to skoda, jsou fakt dobry:-)

V pohode....Rado sa stalo....
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2121
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: amphilophus citrinellus

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 11 Okt 2014, 07:21

ako povedal jancibie dominantne ryby neskutočná agresivita čim väčšie tým sú dominantnejšie a 400L nádrž im zaručene nebude stačiť
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: amphilophus citrinellus

Neprečítaný príspevokod kovarnicka » 11 Okt 2014, 17:21

Toho jsem se bal
Obrázok užívateľa
kovarnicka
 
Príspevky: 156
Registrovaný: 05 Okt 2014, 15:25
Bydlisko: Most

Ďalší

Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť