Rocio Octofasciata - "EBJD"

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

Rocio Octofasciata - "EBJD"

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 27 Sep 2014, 21:37

Zdar , dovoluji si dát pár fotek perleťáka EBJD . Mě tyhle šlechtěný formy ryb moc neberou ale kamarád mi to u něj v akva obchodu nabídnul zrovna když jsem tam byl s malou dcerou . Protestoval jsem že je to předražený a zparchantělí ale protože byl obchod jeho tak byla cena úplně jiná než na štítku u nádrže a dcera si pochvalovala že si konečně neseme domů pěkný ,barevný ryby a né takový vánoční kapry jako jsou ostatní co máme doma :roll:
Byly to 2ks ve velikosti cca 4cm . Dnes je tomu asi 1,5 roku , mám už jen jednoho . Roste hodně pomalu , tvarově to taky není žádnej zázrak , je ve 200l akvariu společně s Datnioidama a pár mřenkama . Akvarium je plný kamenů , kořenů , květináčů s rostlinkama a je pořád někde schovanej . Někdo psal že ty Datnioidi jsou lekavý a bojácný ale proti tomuhle hovňouskovi ustrašenýmu to jsou úplný modelové .... Je venku jen při krmení a občas se proplave ale jinak pořád číhá někde v houští . Měl jsem před mnoha lety klasický octofasciáti , vytírali se , krásně rostli , promenádovali se po celý nádrži . Holka se na něj stále chodí dívat a říká mu už taky že je to hovňousek a že má jíst aby vyrostl . Momentálně má asi 14-15cm.
Brzo se postěhuje s Datama do nový větší nádrže .
Pokud je někdo máte , tak to sem dávejte a klasický Octofasciáty taky . Dřív byl Perleťák celkem běžná ryba a viděl jsem jich dost a pěkný kousky . Dnes se mi zdá že se na ně nějak pozapomnělo a pokud někde jsou tak to má divný barvy i tvary těla . Ale třeba se mi to jen zdá ....
Prílohy
EBJD 6.jpg
EBJD 5.jpg
EBJD4.jpg
EBJD 3.jpg
EBJD 2.jpg
EBJD 1.jpg
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Rocio Octofasciata - "EBJD"

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 28 Sep 2014, 10:21

Jestli má 14 cm ,tak to už je pěknej .
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Re: Rocio Octofasciata - "EBJD"

Neprečítaný príspevokod stiff » 28 Sep 2014, 14:00

kotyzavamberk píše:Jestli má 14 cm ,tak to už je pěknej .


No presne tak. Tieto modráky moc nerastú oproti prirodzenej forme. A ani tvar tela to nemá normálny. Čím modrejšie, tým deformovanejšie.. Teda aspoň u mňa to tak bolo. Ale tento tvoj vyzerá celkom dobre :)
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Rocio Octofasciata - "EBJD"

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 28 Sep 2014, 15:27

Stiffe , Vlasto tak já teda mlčím , už mlčím :D jako dědek z Mrazíka ! No když myslíte ..... Mě se teda ten "pasquil" moc nelíbí hned od začátku a podvědomě na něm asi furt něco hledám ale když říkáte že by to mohlo být ještě horší ....
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Rocio Octofasciata - "EBJD"

Neprečítaný príspevokod jancibie » 28 Nov 2014, 10:59

Krátku dobu som mal týchto obyčajných.......Keby to rástlo aspoň 35cm,tak by som ich určite nedal preč.....
Prílohy
_o.jpg
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2121
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Rocio Octofasciata - "EBJD"

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 29 Nov 2014, 12:53

jancibie píše:Krátku dobu som mal týchto obyčajných.......Keby to rástlo aspoň 35cm,tak by som ich určite nedal preč.....

Krásná ryba . Perleťáci prošli mnoha akvarii začínajících cichlidářů si myslím .... ? Dřív velmi hojná ryba v nádržích . Společně s T. Meeki takový dvě letitý stálice .
Akorát jsem už hodně dlouho neviděl pěkně stavěnou vzrostlou rybu .
No jo Janči , s těma tvýma hovádkama se to nedá poměřovat .... ;) . Ty by ho sfoukli jako svíčku :twisted:
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Rocio Octofasciata - "EBJD"

Neprečítaný príspevokod huhu » 29 Nov 2014, 13:55

od vcera rozmylsam, ci nechces alebo nemozes mat ryby mensie ako 35cm. Ale HEAD66Y6 mi to asi objasnil... :)
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: Rocio Octofasciata - "EBJD"

Neprečítaný príspevokod sumdir » 30 Nov 2014, 15:15

Heady, ta tvoja modra... je dobra.... :) a jancibieho nazlostena tiez nevyzera, ze by plavala druhu ligu :D
Obrázok užívateľa
sumdir
 
Príspevky: 525
Registrovaný: 05 Sep 2014, 19:38
Bydlisko: Ratzersdorf /BA -Rača/

Re: Rocio Octofasciata - "EBJD"

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 30 Nov 2014, 16:20

sumdir píše:Heady, ta tvoja modra... je dobra.... :) a jancibieho nazlostena tiez nevyzera, ze by plavala druhu ligu :D

Díky . Ale jak jsem tu psal , tohoto modraska mám jen kvůli dceri a nevím co z toho vyroste ? Pokud to vyroste .... ? ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Rocio Octofasciata - "EBJD"

Neprečítaný príspevokod sumdir » 07 Dec 2014, 15:11

vyrastie z toho velky modrasek :P
Obrázok užívateľa
sumdir
 
Príspevky: 525
Registrovaný: 05 Sep 2014, 19:38
Bydlisko: Ratzersdorf /BA -Rača/

Ďalší

Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia