exCichlasoma Pearsei / Cincelichthys pearsei

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

exCichlasoma Pearsei / Cincelichthys pearsei

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 12 Sep 2014, 22:07

Zdar ,
vložím pár fotek jedné z velkých a podle mě také velmi krásných a majestátních cichlid ! Čím jsou starší , tím jsou neuvěřitelnější . Jejich vybarvení , povaha , skupinové chování , ..... Mám je od Dubna 2012 , získal jsem je od CICHLIDÁŘE S VELKÝM SRDCEM (neznáme se zase až tak mnoho ale párkrát jsme se viděli a vím že to není jen můj dojem), nedaleko Brna ! Tímto mu znovu děkuju za návštěvu u něj , za pokec a za tyto neskutečné ryby ! Ryby záměrně nemnožím ale tyhle by mi udělali sakra radost kdyby se to povedlo .... tento samec má cca 27cm .
Pokud máte někdo další fotky - vkládejte , ať jsou vidět i na lepších fotkách než ode mně . Tyhle "hovádka" si to zaslouží ;)
Je tam i jedna kde je trochu vidět jak samec Pearsei dotahuje ve velikosti o 3 roky staršího samce Synspilus . Bude to jednou nejkrásnější ryba mé nádrže !!!
Prílohy
exCichl. Pearsei 6.jpg
exCichl. Pearsei 5.jpg
exCichl. Pearsei 4.jpg
exCichl. Pearsei 3.jpg
exCichl. Pearsei 2.jpg
exCichl. Pearsei 1.jpg
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: exCichlasoma Pearsei

Neprečítaný príspevokod Belial » 13 Sep 2014, 07:04

Plne s tebou súhlasím, sú to naozaj krásne ryby. A ešte som bohužiaľ nevidel foto, ktoré by naplno ukazovalo krásu týchto rýb. Tie proste musíš vidieť naživo...
Žiadna nádrž nieje dosť veľká...
Obrázok užívateľa
Belial
 
Príspevky: 350
Registrovaný: 03 Sep 2014, 13:10
Bydlisko: Handlová

Re: exCichlasoma Pearsei

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 13 Sep 2014, 07:36

Máš nádherné akvárium. Vidím tam mé oblíbené Nikaraguensis. Persei jsou pecka :) .
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: exCichlasoma Pearsei

Neprečítaný príspevokod simon » 13 Sep 2014, 09:33

Všetky ryby sú pekné, záleží len od vkusu a je potrebné si len a len vybrať.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: exCichlasoma Pearsei

Neprečítaný príspevokod paloi » 13 Sep 2014, 09:43

Mňa teda pearsei veľmi neuchvátili. Podobali sa mi na bocourti, aj farebne, aj tvarom tela. A mať oba druhy spolu ma po čase akosi prešlo, bocourti to vyhrali.
Prílohy
pearsei.JPG
pearsei II.JPG
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: exCichlasoma Pearsei

Neprečítaný príspevokod jancibie » 13 Sep 2014, 18:49

HEAD66Y6 píše:Zdar ,
vložím pár fotek jedné z velkých a podle mě také velmi krásných a majestátních cichlid ! Čím jsou starší , tím jsou neuvěřitelnější . Jejich vybarvení , povaha , skupinové chování , ..... Mám je od Dubna 2012 , získal jsem je od CICHLIDÁŘE S VELKÝM SRDCEM (neznáme se zase až tak mnoho ale párkrát jsme se viděli a vím že to není jen můj dojem), nedaleko Brna ! Tímto mu znovu děkuju za návštěvu u něj , za pokec a za tyto neskutečné ryby ! Ryby záměrně nemnožím ale tyhle by mi udělali sakra radost kdyby se to povedlo .... tento samec má cca 27cm .
Pokud máte někdo další fotky - vkládejte , ať jsou vidět i na lepších fotkách než ode mně . Tyhle "hovádka" si to zaslouží ;)
Je tam i jedna kde je trochu vidět jak samec Pearsei dotahuje ve velikosti o 3 roky staršího samce Synspilus . Bude to jednou nejkrásnější ryba mé nádrže !!!

Veľmi pekné ryby ti plávajú v nádrži......A kedže tu boli spomínané aj príbuzné bocourti,v prílohe pridávam aj takú jednu zvláštnu fotku,kde sú vedľa seba s pearsei....
Prílohy
12708.jpg
23.jpg
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2121
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: exCichlasoma Pearsei

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 14 Sep 2014, 07:59

Plzenaak píše:Máš nádherné akvárium. Vidím tam mé oblíbené Nikaraguensis. Persei jsou pecka :) .

Díky . Mě se líbili tvoje Panamensis a sledoval jsem jak ti půjdou Heterospilus . U p. Klepešty v Hrochově Týnci kde jsi Heterky bral na výletu kluků ze Slovenska jsme se minuli asi o hodinku tuším .....
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: exCichlasoma Pearsei

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 15 Sep 2014, 19:24

taká čokoládka nádhera
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: exCichlasoma Pearsei

Neprečítaný príspevokod jancibie » 16 Sep 2014, 07:49

satan z pekla píše:taká čokoládka nádhera

Fakt.....
Prílohy
021.jpg
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2121
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: exCichlasoma Pearsei

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 17 Sep 2014, 22:59

Head má moc pěkné akvárium ,viděl jsem ho naživo.Mých 500 a jeho 800 litrů ,to je znát i na velikostech ryb.
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Ďalší

Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron