Krmení

Diskusia o cichlidách z jazera Tanganyika

Krmení

Neprečítaný príspevokod dýdý » 20 Apr 2015, 08:14

Ahoj, chtěl bych dopřát svým calvusákům a leleupi nějaké to živé krmení. Bohužel s lovením krmení z jezírek mám velmi špatnou zkušenost ohledně parazitů. Chtěl jsem se zeptat zda nalovené komáří larvy v sudu který mám na zahradě jsou bezpeční nebo je zde také nějaké riziko nákazy ? Obdobné ohlasy jsem slyšel i ohledně mražené patentky, která žije v špinavých vodách a může parazity obsahovat, zamrazení nezničí cysty atd. Chtěl jsem se zeptat zda mate nějaké fígle ohledně patentek, jestli je před vhozením do akvária v něčem mácháte? Nebo jestli je to jen taková fáma. Díky za odpovědi
Obrázok užívateľa
dýdý
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 11 Sep 2014, 21:15

Re: Krmení

Neprečítaný príspevokod huhu » 20 Apr 2015, 13:21

Ahoj ja krmim patentkami, dafniami, artemiou, coretrami vsetko mrazene. Vsetko len rozmrazim a vylejem do akva. Patentky (aj koretry tusim) su larvy komarov/pakomarov... Nepleties si to s nitenkami (tubiflex)? to su nejake cerviky. S tymi nemam skusenost...
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: Krmení

Neprečítaný príspevokod dýdý » 20 Apr 2015, 13:25

Patetntka je červená komáří larva že ? špatně jsem se vyjádřil žijí prý v bahně. A nějak proplachuješ před podáním ?:)...A živé nepoužíváš ?
Obrázok užívateľa
dýdý
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 11 Sep 2014, 21:15

Re: Krmení

Neprečítaný príspevokod simon » 20 Apr 2015, 15:08

Ja kŕmim aj červenými larvami - patentkami (mrazenými). Živou potravou už nekŕmim. Zatiaľ som nezistil, že by bol problém. Žívé larvy komárov by si mohol prepláchnuť v hypermangáne. Ja som zvykol prepláchnuť živé dážďovky predtým, ako som ich hodil do akva. V hypemangáne preplachujem aj nové rastliny.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Krmení

Neprečítaný príspevokod huhu » 21 Apr 2015, 10:09

Neviem kde ziju patentky (tubiflex zije v bahne) ale ked koncom leta pozries niekde do suda s vodou, tak larvy (komarov/pakmarov neviem ktore su ktore :D) ziju tesne pod vodnou hladinou. Tusim dychaju vzduch. Ked ich vyrusis tak sa ponoria hlbsie... potom sa vratia spat pod hladinu. Nemyslim preto, zeby zili v bahne... Zive som nikdy nekrmil a ani nejak neplanujem. Kupim mrazene a pokoj :)
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: Krmení

Neprečítaný príspevokod simon » 22 Apr 2015, 14:41

huhu píše:Neviem kde ziju patentky (tubiflex zije v bahne) ale ked koncom leta pozries niekde do suda s vodou, tak larvy (komarov/pakmarov neviem ktore su ktore :D) ziju tesne pod vodnou hladinou. Tusim dychaju vzduch. Ked ich vyrusis tak sa ponoria hlbsie... potom sa vratia spat pod hladinu. Nemyslim preto, zeby zili v bahne... Zive som nikdy nekrmil a ani nejak neplanujem. Kupim mrazene a pokoj :)

Tie v sudoch ba mali byť larvy komárov. Aj ja kŕmim podobne. Asi som už lenivý na nejaké chodenie a "lovenie" červíkov, atď. A pri živej potrave hrozí, že si zanesieš do akva chorobu. Teraz je taký výber v akvaobchodoch, len si treba vybrať. Ja kŕmin aj mrazenými rybami. Vždy, keď manželka kúpi rybie filé, jednu kocku si ukradnem a potom im zubkatým nožíkom na chlieb z toho nastrúham. Samozrejme, že nožík je súčasťou vabavenia akva.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Krmení

Neprečítaný príspevokod dýdý » 22 Apr 2015, 17:17

Děkuji za odpovědi. takže myslíte že mražené by mělo být bez hrozby...:)...Dáváš calvusům i živý potěr ?:)
Obrázok užívateľa
dýdý
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 11 Sep 2014, 21:15

Re: Krmení

Neprečítaný príspevokod simon » 26 Apr 2015, 19:05

dýdý píše:Děkuji za odpovědi. takže myslíte že mražené by mělo být bez hrozby...:)...Dáváš calvusům i živý potěr ?:)

Myslím, že mrazené by malo byť bez problémov. Neviem, aké skúsenosti majú iný, ale ja som zatiaľ problém nemal. Možno aj preto, že mám veľa druhov krmiva, ktoré striedam. Takže mrazené červené larvy pakomárov použijem asi 1-2x za týždeň. Calvusy žerú to isté, ako ostatné ryby. Živé krmivo nepoužívam.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Krmení

Neprečítaný príspevokod simon » 26 Apr 2015, 19:25

Ale dajú sa bez problémov kúpiť aj biele či čierne larvy komárov. Čierne sú o niečo drahšie, ale sú dobré. Veľmi rady majú žiebronôžky (Neviem, či je to Atrémia, alebo Cyklop?) Používam aj Kryl, ktorý sa dá zohnať hrubší, alebo jemnejší. Podľa toho, aké veľké máš ryby. Používam aj granulované alebo vločkové krmivo s obsahom rias.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Krmení

Neprečítaný príspevokod dýdý » 26 Apr 2015, 19:43

Artemií krmím také, a sušené používám sera San a sera Flora a spirulina tabs. Zkusím koupit černé komáří larvy a patentky :)
Obrázok užívateľa
dýdý
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 11 Sep 2014, 21:15

Ďalší

Späť na Tanganyika cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron