Nadnášanie u Cyphotilapia gibberosa

Diskusia o cichlidách z jazera Tanganyika

Nadnášanie u Cyphotilapia gibberosa

Neprečítaný príspevokod ivca161 » 19 Apr 2015, 23:07

Ahojte, v akváriu mám 10 ks Cyphotilapia gibberosa Blue Zaire Moba F1 spolu s niekoľkými Julidochromis Marlieri. Už niekoľko dní pozorujem nadnášanie jednej Cyphotilapie. Myslím si, že má problém s plynovým mechúrom, asi sa nahltala vzduchu pri kŕmení. Už niekoľkokrát som tento jav pozorovala, nikdy však netrval tak dlho ako teraz. Preto sa obraciam na Vás a chcela by som Vás poprosiť o radu... Čo s tým mám robiť ?

Ešte niekoľko doplňujúcich info, ryba je aktívna, žerie, pláva - vyzerá to tak, že väčšinu času je pri hladine, má vystrčenú chrbtovú plutvu s časťou tela nad vodou v akvárku. Kŕmim prevažne granulami, vločkami a mrazenou artémiou. V akvárku nedošlo k nijakým zmenám. Ostatné ryby sú zatiaľ v poriadku.

Ďakujem za rady
ivca161
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 19 Apr 2015, 23:03

Re: Nadnášanie u Cyphotilapia gibberosa

Neprečítaný príspevokod mato80 » 20 Apr 2015, 13:42

ahoj neviem či ti to pomože ale vraj niektore granule možu sposobit dočasne naduvanie rýb.Konkretne boli spomenuté Africke druhy .ale z vlasnej skusenosti to neviem len som to kdesi čital a chovatel spomínal aj problem z žaludočnimi parazitmi .
mato80
 
Príspevky: 131
Registrovaný: 20 Apr 2015, 13:30
Bydlisko: Nitra

Re: Nadnášanie u Cyphotilapia gibberosa

Neprečítaný príspevokod simon » 20 Apr 2015, 15:12

Ak sa zdržiava pod hladinou, mohla by byť chorá. Ale čo by jej mohlo byť, to ti neviem povedať. Ešte chvíľu vydrž, pozoruj a uvidíš, ako sa to vyvinie.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Nadnášanie u Cyphotilapia gibberosa

Neprečítaný príspevokod ivca161 » 21 Apr 2015, 11:34

Ďakujem za názory, rybu som oddelila vrámci akvária, preventívne som pridala eshu 2000, ryba je aktívna, žerie, snaží sa plávať aj keď jej to ide ťažšie..
ivca161
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 19 Apr 2015, 23:03

Re: Nadnášanie u Cyphotilapia gibberosa

Neprečítaný príspevokod nawi » 21 Apr 2015, 21:22

ide o tzv. float .Na nete najdeš o tom viac info no zvyčajne je to v angličtine.
http://www.nawicichlid.wbl.sk
https://www.facebook.com/pages/Nawicich ... 8753917861
„Niektorí ľudia sú ako akvarijné rybky - stále v pohybe a stále bez cieľa.“
Obrázok užívateľa
nawi
 
Príspevky: 276
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Nadnášanie u Cyphotilapia gibberosa

Neprečítaný príspevokod ivca161 » 25 Apr 2015, 21:12

Vďaka, tak som trochu googlila, ale nič jednoznačné, čo sa týka liečby som nenašla... Rybke je už oveľa lepšie, nenadnáša ju a ak to takto vydrží, v pondelok ju už vypustím medzi ostatné.
ivca161
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 19 Apr 2015, 23:03


Späť na Tanganyika cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron