Choré ryby

Diskusia o cichlidách z jazera Tanganyika

Choré ryby

Neprečítaný príspevokod simon » 25 Sep 2014, 10:44

Potrebujem poradiť, aká je to choroba, možno aj názov, ak niekto vie. Vpadnuté bruško ryby a ako a čím sa dá liečiť. Zistil som to na 1ks Cyprichromis a na 1ks Multík. Na Cyprichromis nvidím okrem toho, že je chudá žiadne iné príznaky. Multík sa odsťahoval mimo kolóniu na osamotené miesto. Iné príznaky na tele nemá.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Choré ryby

Neprečítaný príspevokod ascari » 25 Sep 2014, 15:14

možno tuberkulóza
Obrázok užívateľa
ascari
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 10 Sep 2014, 11:40
Bydlisko: Lučenec

Re: Choré ryby

Neprečítaný príspevokod simon » 25 Sep 2014, 15:49

ascari píše:možno tuberkulóza

Tak ich pošlem do Vyšných Hágov a mám po probléme. Ale ukľudnil si ma, myslel som, že je to cholera alebo mor.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Choré ryby

Neprečítaný príspevokod ascari » 25 Sep 2014, 16:26

he he, myslíš zmutovaný prasačí mor?
a nie sú aj také prehnuté akoby bumerang?
Obrázok užívateľa
ascari
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 10 Sep 2014, 11:40
Bydlisko: Lučenec

Re: Choré ryby

Neprečítaný príspevokod simon » 25 Sep 2014, 17:14

ascari píše:he he, myslíš zmutovaný prasačí mor?
a nie sú aj také prehnuté akoby bumerang?

Nie, bumerang to nie je. Ale majú prázdne brucho. Je tam priehlbina. O tejto chorobe sa hodne popísalo na CP. Ale ja som chcel, aby sa aj na tomto CK o tom niečo podalo. Ale zatiaľ to nejak neide!!
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Choré ryby

Neprečítaný príspevokod simon » 01 Okt 2014, 09:21

Dobrý deň všetkým! 25.9.2014 som žiadal o pomoc. Žiaľ, asi nikto o tejto chorobe nič nevie, lebo som okrem identifikácie od "askariho - cholera", nedostal žiadnu odpoveď. Polovica rýb mi už zahynula a ďalšia sa chystá. Škoda. Asi to bude tá cholera. Ale o liečbe tejto choroby akvarijných rýb som v dostupných materiáloch (knihách a nete) nič nenašiel. :cry:
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Choré ryby

Neprečítaný príspevokod hladkyp » 01 Okt 2014, 10:19

Skús vložiť video, lebo z popisu to ťažko niekto identifikuje. Možno že ti skôr niekto pomôže.
hladkyp
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 17 Sep 2014, 17:04
Bydlisko: Čachtice

Re: Choré ryby

Neprečítaný príspevokod simon » 01 Okt 2014, 16:16

hladkyp píše:Skús vložiť video, lebo z popisu to ťažko niekto identifikuje. Možno že ti skôr niekto pomôže.

Príznaky sú v popise jasné. Vpadnuté, vykrojené , hladné brucho. Inak nič iné. A video tomu nepomôže. Videl si video čo som dal na mojom akva? Tam sa nedajá identifikovať ani to, o akú rybu ide a nie to ešte, čo jej je!
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Choré ryby

Neprečítaný príspevokod Aquarista » 02 Okt 2014, 05:37

Fakt je to strašné triafanie bez obrázku, najlepšie videa , ako písal "hladkyp" . Aby bolo vidno správanie rybny. Mohli by to byť Hlistice príznaky sú, rybky maju prepadnute brucho, su vychudnute, prestavaju prijimat potravu, su tmave a lakave, pri "camallanus" je mozne ich pozorovat volnym okom pri ritnim otvore ruzove cerviky) je potrebne liecit cele akva s osadkou. V pripade "camallanus" ( castejsie u diskov, aspon co mi vraveli chovatelia) ide o zijuce larvy ktore mas v celom akva (do cca 3 dni ak nemaju hostitela umru..) a hlavne ryby ktore zberaju potravu zo dna budu infikovane ... u "capillaria" to mas cez vajicka, taktiez je zamorene cele akva...
Obrázok užívateľa
Aquarista
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 06 Sep 2014, 04:00
Bydlisko: Košice

Re: Choré ryby

Neprečítaný príspevokod simon » 03 Okt 2014, 19:06

Akvarista - vďaka. Pokúsim sa ešte niečo natočiť, ak to bude kvalitnejšie, dám to sem.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Ďalší

Späť na Tanganyika cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron