Pseudotropheus Acei

Diskusia o cichlidách z jazera Malawi

Pseudotropheus Acei

Neprečítaný príspevokod eminem0308 » 27 Feb 2015, 09:30

Neviem či Vás je tu viac ako ja, ktorým sa páčia druhy Acei. Neviem prečo nemôžem si pomôcť, mám na ne slabosť. Mám s nimi len dobré skúsenosti s viacerými druhmi.
Nejdem opisovať komplet nároky ale iba vlastné postrehy, ktoré niesú až tak dôležité no zaujali ma.
Moje skúsenosti so správaním:
-Žiadne konflikty medzi sebou. ČI už bol pomer 2 samci+6 samičiek alebo 4samci+2 samičky, žiadne konflikty nenastali
-kľudná povaha, vďaka ktorej nevznikajú konflity ani s inými druhmy v akváriu
- "rodinný typ" : po oplodnení samičky som nosiacu samičku nechával v spoločnom akva a taktiež po vypustení potomstva samičkou nevznikli škody takmer žiadne, nakoľko samec, ktorý je otcom počas celej doby nosenia ochraňuje samičku a pohybuje sa v jej blízkosti. To platí taktiež aj po vypustení potomstva.
- dobré skúsenosti mám aj s malými rybkami v ich prítomnosti. Acei ktoré sú aj vo veľkosti okolo 13cm, tak bez problémov môžu byť s nimi v akva rybky vo veľkosti aj 2cm a to rôzne druhy. (mám odskúšané yellow, zebra red red, zebra blue blue,socolofi,...)
- citia sa dobre v nádrži od 200L vyššie.
Potrava: uprednostňujú rastlinnú zložku a obľubujú hrášok a špenát. Nepohrdnú samzrejme vločkami, granulami,...

Najbežnejší druh: Pseudotropheus acei luwala
Pseudotropheus_acei_Luwala_11.jpg


Pseudotropheus sp. Acei Black
Pseudotropheus sp. Acei Black.jpg


Pseudotropheus acei Itungi
Pseudotropheus acei Itungi.jpg


Pseudotropheus sp. "acei" hane, Ngara
Pseudotropheus sp. acei Ngara.jpg
“Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.“ — Albert Einstein
Musíš sa mnoho učiť, aby si spoznal, že málo vieš. (Michel de Montaigne)
Obrázok užívateľa
eminem0308
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 13 Okt 2014, 07:11
Bydlisko: Zvolen

Re: Pseudotropheus Acei

Neprečítaný príspevokod melbymbo » 11 Apr 2021, 17:14

Prosím s a čo Pseudotropheus acei sp. black a rastlinné akvárium s miestami s pieskom a kameňmi ale aj koreňmi a rastlinami ? Mám v pláne spoločenské akvárium s rastlinami, koreňmi , pieskové dno a nejaké skaly. Nejaké tetry , panciernicky, akra Modra kríženec taký mramorový 2 kusy a acei black do 10 ks.

Aký je váš názor ? Myslím že všetky ryby sú skôr kľudne a nekonfliktne , veľkostne Terry do 6 cm, akra do 15 cm, akurát neviem čo tie akary a acei kontra rastliny
melbymbo
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 27 Mar 2021, 22:50


Späť na Malawi cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron