Pôrodnička

Diskusia o cichlidách z jazera Malawi

Pôrodnička

Neprečítaný príspevokod eminem0308 » 13 Feb 2015, 16:21

Zdravím Vás.
Mám jednu yellowku v pôrodničke Marina foating 2in1
Už na chvíľu vypustila jednu rybku ale asi jej ušla a potom si ju zobrala späť do papuľky.
Rybka je v strese, lebo cez pôrodničku vidí ostatné ryby v akváriu a chce sa dostať k nim a oni k nej. Stále prudko pláva ako keby sa chcela ubrániť pred ostatnými rybkami a neciti sa tam asi bezpečne. Dúfam že to nevadí a napreik tomu sa všetko podarí.

Chcem sa spýtať. Mám pôrodničku nechať s vložkou - mriežkou? Ak dobre rozumiem keď vypustí mladé tak tie cez mriežku prejdú a budú oddelené a v bezpečí.
Alebo mám dať tú vložku preč? A keď ich vypustí tak im neublíži?
Hľadal som na nete a pozeral videá ale našiel som aj tak aj tak.

Taktiež keď budú v jednej pôrodničke mladé aj stará tak ich mám nechať celý čas aj potom odelené? Keď totiž vypustí mladé, tak ešte ju nepustím späť do akva, najprv počkam aspon 4-6 dní nech sa trošku zregeneruje. Len či bude dosť miesta pre malé rybky pod tou vložkou. Taktiež keď už rozoberám túto tému, mám si robiť starosti s nejakou špeciálnou stravou? Predpokladám keď strava bude rovnaká ako pre ostatné rybky akurát rozmrvím na drobnejšie.
Ďakujem za radu.
Bude to prvý prírastok. :-)
“Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.“ — Albert Einstein
Musíš sa mnoho učiť, aby si spoznal, že málo vieš. (Michel de Montaigne)
Obrázok užívateľa
eminem0308
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 13 Okt 2014, 07:11
Bydlisko: Zvolen

Pôrodnička

Neprečítaný príspevokod polygraf » 13 Feb 2015, 20:01

Porodnicka pre cichlidu je mala. Ja ju mam v samostatnom 30l akvarii, a aspon nie je strese, a uz po druhy krat za 4 mesiave ta ista samicka ma ikry papulke.
Obrázok užívateľa
polygraf
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:52
Bydlisko: Šamorín

Re: Pôrodnička

Neprečítaný príspevokod eminem0308 » 13 Feb 2015, 21:22

Idem kupovat to akvarko. Ako mam vyriesit, prave som zistil ze ma ikry jedna yellowka a jedna pseudotropheus acei. Obidve sú napádané a dlho to nevydržia. V tom druhom akva nemôžem mať asi jednu takú a jednu takú. či?
“Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.“ — Albert Einstein
Musíš sa mnoho učiť, aby si spoznal, že málo vieš. (Michel de Montaigne)
Obrázok užívateľa
eminem0308
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 13 Okt 2014, 07:11
Bydlisko: Zvolen

Re: Pôrodnička

Neprečítaný príspevokod polygraf » 13 Feb 2015, 23:28

Obrázok užívateľa
polygraf
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:52
Bydlisko: Šamorín

Re: Pôrodnička

Neprečítaný príspevokod Rostro » 14 Feb 2015, 06:50

Ahoj ta porodnicka je absolutne nevhodna pre cichlidy a ani neni pre ne urcena. Je urcena pre zivorodky ktore si svoje mlade pozeru. Urcite ju daj hned odtial von. Pokial chces odchovavat malawky zozen si mensie akva aj starsie. Nech ma aspon tych 30 l. Samozrejme tam musis vytvorit rovnake podmienky ako vo velkom akva. Rovnaka voda, teplota a pod. Ked to budes mat do akvarka daj ukryt pre samicu. Ona ich po case sama vypusti a potom samicu prelozis do velkeho akva.
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Pôrodnička

Neprečítaný príspevokod eminem0308 » 14 Feb 2015, 08:21

Ďakujem rozumiem. Malé rybky ideme mať prvýkrát a hneď 2 rybky naraz sú ako škrečok.
Chcel som to nechať na prírodu, aj keď som vedel že potomstvo asi ani neprežije ale po pár dňoch bola samička bez plutev celá dokusaná a v papuľke mala už len polovicu z toho čo mala pôvodne. Preto som narýchlo siahol po pôrodničke lebo stačila, Rybka už ani neplávala iba ležala. Plutvy jej dorástli, zregenerovala sa trochu a už vypustila 3 malé rybky v pôrodničke a papuľku má stále plnú. Ako by to nestačilo teraz rovnaký pstup pri pseudotropheus acei ktorá má plnú papuľku a už je kus dokusaná.
Malý ohrievač už mám a dnes idem kupovať malé akva aspoň a dám ich osobitne. Problém mám teraz do jedného akva asi nemôžem dať 1x acei a 1x yellow lebo sa budú asi likvidovať, ale nemám inú možnosť asi.
Dám ich do jedného akva a vymyslím narychlo nejaké predelenie akva napolovicu aspoň nejakou sieťkou alebo niečím.
“Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.“ — Albert Einstein
Musíš sa mnoho učiť, aby si spoznal, že málo vieš. (Michel de Montaigne)
Obrázok užívateľa
eminem0308
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 13 Okt 2014, 07:11
Bydlisko: Zvolen

Pôrodnička

Neprečítaný príspevokod polygraf » 14 Feb 2015, 11:26

Ja si myslim ze sa nezlukviduju lebo sa budu aj tak skrivat a chranit mlade a su plasive ale budu asi strese ked ich das do jedneho.

Kupis este biomolitanovy filter , napojis na maly okyslovacku aby si nemusel bat o cistotu vodu, ale nezaspini sa tak rychlo lebo aj tak nebude zrat, uz len mlade neskorsie.

Ja za ten moj troj-akvarium som dal 20€.
Obrázok užívateľa
polygraf
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:52
Bydlisko: Šamorín

Re: Pôrodnička

Neprečítaný príspevokod eminem0308 » 14 Feb 2015, 12:37

Male akva 50x40x20 mam zatial je tam yelowwka a už postila 3 malé. Majú tam všetko čo potrebujú. Acei som tam zatial nedal uvidim ako sa jej bude dariť v spoločnom akva a podla toho. Potom poprípade ked budem mat v malom akva už ibá malé rybky bez samičky tak acei ked tam dam neskor tak je to ok ci radsej nie? Bude mat ona v papulke sice ale zas vedela by uhnat a ublizit tym druhym malickym.
“Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.“ — Albert Einstein
Musíš sa mnoho učiť, aby si spoznal, že málo vieš. (Michel de Montaigne)
Obrázok užívateľa
eminem0308
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 13 Okt 2014, 07:11
Bydlisko: Zvolen

Re: Pôrodnička

Neprečítaný príspevokod eminem0308 » 16 Feb 2015, 10:15

Yelowka začína síce pomaly ale už prijíma stravu. Ešte jej nechám čas sa trochu zregenerovať a ide do spoločného akva.
Následne potomtvo (bohužiaľ prežilo len v počte 10x malé yellowky) dám do pôrodničky a do malého akva dám veľkú acei na 2 týždne aby vypustila mladé a potom tiež späť do spoločného akva.
Teraz otázka: bude ok keď v malom kava bude potomstvo yellow aj potomstvo acei? Také malé rybky by sa nemali navzájom ohrozovať predpokladám.
“Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.“ — Albert Einstein
Musíš sa mnoho učiť, aby si spoznal, že málo vieš. (Michel de Montaigne)
Obrázok užívateľa
eminem0308
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 13 Okt 2014, 07:11
Bydlisko: Zvolen

Re: Pôrodnička

Neprečítaný príspevokod eminem0308 » 18 Feb 2015, 08:20

Ako dlho by som mal nechať samičku pri mladých? Mám pocit, že a o ne bude dlho starať.
“Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.“ — Albert Einstein
Musíš sa mnoho učiť, aby si spoznal, že málo vieš. (Michel de Montaigne)
Obrázok užívateľa
eminem0308
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 13 Okt 2014, 07:11
Bydlisko: Zvolen

Ďalší

Späť na Malawi cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia