Labidochromis caeruleus yellow opuchnutá papuľka

Diskusia o cichlidách z jazera Malawi

Labidochromis caeruleus yellow opuchnutá papuľka

Neprečítaný príspevokod eminem0308 » 23 Nov 2014, 13:13

Dobrý deň.
Chcem sa opýtať na podozrenie na chorobu.
1ks Labidochromis caeruleus yellow, ktorú mám od začiatku ako chová cichlidy, tak mala od narodenia takú čiernu maličkú bodku na papuľke. Vyzeralo to ako znamienko krásy. :-)
Ako rybka rástla všimol som si menšiu anomáliu. Čím je väčšia tým má väčšiu papuľku, respektíve, teraz má cca 8-9cm a je pekne sfarbená ani žiadne problémy s chovaním či stravovaním, no papuľu má, ako keby jej pichli bottox. Volám ju Angelina Jolie. Pri tomto druhu som nenašiel foto že by mali mať rybky také väčšie pery, a vzhľadom na tú bodku čiernu ma napadlo že by to mohol byť aj nejaký nádor alebo niečo tomu podobné.
Stretli ste sa s niečím podobným?
Nepodarilo sa mi ju odfotiť aby to bolo vidno ale ak sa ešte podarí pridám aj foto.
V skratke: rybka má čiernu bodku na papuľke a papuľka vyzerá ako pery po bottoxe. :-)

Mám sa niečoho obávať?
“Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.“ — Albert Einstein
Musíš sa mnoho učiť, aby si spoznal, že málo vieš. (Michel de Montaigne)
Obrázok užívateľa
eminem0308
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 13 Okt 2014, 07:11
Bydlisko: Zvolen

Labidochromis caeruleus yellow opuchnutá papuľka

Neprečítaný príspevokod polygraf » 23 Nov 2014, 14:05

Tie "pery" neviem, ale tie bodky maju aj moje, to pozname viacery to su pigmentove skvrny pravdepidobne, ale bolo by to dobre vidiet, moje maju hlavne melanochromisy pod papulou

http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/11 ... 920793.jpg
Obrázok užívateľa
polygraf
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:52
Bydlisko: Šamorín

Re: Labidochromis caeruleus yellow opuchnutá papuľka

Neprečítaný príspevokod eminem0308 » 23 Nov 2014, 14:15

Myslel som si. Celá je krásne sfarbená a nemá krásnu sýtu farbu no od narodenia má takú maličkú bodku ako keď perom spraviš bodku a priamo na žltých "perách"
Tá jedna odka je ako tie čo sú nižšie na foto
dots.jpg
dots.jpg (18.33 KiB) Zobrazené 7027 krát


Ale pači sa mi pekná yellowka so znamienkom krásy. :-)

skôr ma trápia pery ako Angelina Jolie, neúmerne veľké.
“Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.“ — Albert Einstein
Musíš sa mnoho učiť, aby si spoznal, že málo vieš. (Michel de Montaigne)
Obrázok užívateľa
eminem0308
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 13 Okt 2014, 07:11
Bydlisko: Zvolen

Re: Labidochromis caeruleus yellow opuchnutá papuľka

Neprečítaný príspevokod polygraf » 23 Nov 2014, 14:50

Skus strelit nejake foto a kukneme
Obrázok užívateľa
polygraf
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:52
Bydlisko: Šamorín

Re: Labidochromis caeruleus yellow opuchnutá papuľka

Neprečítaný príspevokod eminem0308 » 23 Nov 2014, 15:06

polygraf píše:Skus strelit nejake foto a kukneme


Skúšal som.
Strávil som hodinu pri fotení a ani edna fotka kde to vidno.
Všetky rybky sa pchajú pred foťák naraz a asi sa mi to nepodarí odfotiť.
“Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.“ — Albert Einstein
Musíš sa mnoho učiť, aby si spoznal, že málo vieš. (Michel de Montaigne)
Obrázok užívateľa
eminem0308
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 13 Okt 2014, 07:11
Bydlisko: Zvolen

Re: Labidochromis caeruleus yellow opuchnutá papuľka

Neprečítaný príspevokod eminem0308 » 25 Nov 2014, 08:50

Problém je asi vyriešený. Dnes daná rybka už nemá tú čiernu bodku, ale má tam trosicku zacervenané, ako keby si to strhla a papuľku má už normánu.
Nerozumiem tomu čo to mohlo byť, keď to mala cca 2 mesiace ako ju mám. Je možné aby mala rybka znamienko? :-) Som rad že je už ok.

PS: som rád že som dnes vstal o 2 hodiny skôr ako zvyknem. Kukámna akvárium... na ohrievaci mám nastavenú teplotu na 25 stupňov a pozerám sa... teplota vody 27,5 stupňa a ohrievač stále svieti a nevypína sa. Ešte som čakal či sa nevypne, ale nevypol sa ani keď teplota kus ešte stúpla. Odpojil som ho umyl a zapol znova keď si ku oddychol a už ide ok. Musím to sledovať, lebo by ma porazilo keby uvarím rybky. Cakal som ze porucha na ohrievaci moze byt len taka že prestane hriať, ale toto je vážnejšie. Pôjdem vymeniť pre istotu keď je v záruke. :-)
“Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.“ — Albert Einstein
Musíš sa mnoho učiť, aby si spoznal, že málo vieš. (Michel de Montaigne)
Obrázok užívateľa
eminem0308
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 13 Okt 2014, 07:11
Bydlisko: Zvolen

Re: Labidochromis caeruleus yellow opuchnutá papuľka

Neprečítaný príspevokod jusko » 25 Nov 2014, 11:04

eminem0308 píše:Problém je asi vyriešený. Dnes daná rybka už nemá tú čiernu bodku, ale má tam trosicku zacervenané, ako keby si to strhla a papuľku má už normánu.
Nerozumiem tomu čo to mohlo byť, keď to mala cca 2 mesiace ako ju mám. Je možné aby mala rybka znamienko? :-) Som rad že je už ok.

PS: som rád že som dnes vstal o 2 hodiny skôr ako zvyknem. Kukámna akvárium... na ohrievaci mám nastavenú teplotu na 25 stupňov a pozerám sa... teplota vody 27,5 stupňa a ohrievač stále svieti a nevypína sa. Ešte som čakal či sa nevypne, ale nevypol sa ani keď teplota kus ešte stúpla. Odpojil som ho umyl a zapol znova keď si ku oddychol a už ide ok. Musím to sledovať, lebo by ma porazilo keby uvarím rybky. Cakal som ze porucha na ohrievaci moze byt len taka že prestane hriať, ale toto je vážnejšie. Pôjdem vymeniť pre istotu keď je v záruke. :-)


Myslím, že už si ho zapínať nemal!
Termostat by sa mal pohybovať v rozmedzí +- 0,5°C - tebe to kolísalo 2,5°C. Môže sa stať, že prídeš domov a budú uvarené.
Ak nie, tak ho hneď reklamuj!
Obrázok užívateľa
jusko
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 12 Sep 2014, 09:43

Re: Labidochromis caeruleus yellow opuchnutá papuľka

Neprečítaný príspevokod huhu » 25 Nov 2014, 11:31

Mne sa kedysi davno stalo podobne, ten ohrievac bol stary a termostat odisiel. Teraz by som kupil mensi ohrievac ako ma byt. Tak aby to vyhrial (aj ked neskor) ale ak by ho aj nevyplo, tak nech to neprezenie.
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce


Späť na Malawi cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron