Potomstvo

Diskusia o cichlidách z jazera Malawi

Potomstvo

Neprečítaný príspevokod eminem0308 » 03 Nov 2014, 10:42

Zdravím Vás.
Momentálne zápasím s jedným problémom.
Jedna moja Yellowka caká potomstvo. Vôbec neje a stále sa skrýva... to všetko je normálne.
Bohužiaľ mám jaskyne spravené priamo v pozadí ktoré sa nedajú nijako demontovať a napriek niekoľkohodinovej snahe sa mi ju nepodarilo odchytiť.
V pozadí mám cca 5 jaskýň vstavaných a stále sa skrýva v nich.
Chcel som ju dať osobitne no pravdepodobne to asi nepôjde.

Chcem sa spýtať:
teraz bude držať mladé v ústach až kým ich nevypustí. Keď ich vypustí tak predpokladám že malé ostatné zožerú a zlikvidujú.
Mám počkať kým vypustí malé a potom sa snažiť pochytať tie malé?

Alebo sa mám zmieriť s tým že potomstvo neprežije?

Jediný spôsob ako by som ju odchytil čo som pozeral tak by som musel 80-85% vody vypustiť aby sa nemohla dostať do jaskýň a tak chytiť ale to nieje najrozumnejšie riešenie.
Nemáte nejakú radu?
“Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.“ — Albert Einstein
Musíš sa mnoho učiť, aby si spoznal, že málo vieš. (Michel de Montaigne)
Obrázok užívateľa
eminem0308
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 13 Okt 2014, 07:11
Bydlisko: Zvolen

Re: Potomstvo

Neprečítaný príspevokod huhu » 03 Nov 2014, 13:30

Ja si myslim, ze mlade ti preziju. Isto nie vsetky ale nieco odchovas. Myslim, ze sa matka o nich bude starat. Horsie to bude s krmenim. Neviem, co taka mlad zerie. Je to moj nazor, nemam s tym skusenost, pockaj na radu skusenych chovatelov, urcite pride :)
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: Potomstvo

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 03 Nov 2014, 13:59

Když ji budeš násilně tahat z úkrytů, tak je sežere nejspíš sama. Nech to na přírodě.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: Potomstvo

Neprečítaný príspevokod simon » 03 Nov 2014, 18:54

Keďže je to úkryt v pozadí, nechaj to tak, ako ti radí Plzeňák. Prípadne, ak ti to dovoľuje terén, alebo si ho prispôsob, predeľ akva nejakou "stenou" tak, aby boli mladé oddelené od ostatných rýb a potom neskôr ich odlovíš. Predeliť to môžeš aj tak, že si urobíš stenu so sieťky proti hmyzu. Rám si môžeš urobiť z drôtu (Al, Cu, v izolovanom obale, teda nejaký el. drôt). Budú mať vlastnú "izbu", môžeš ich kŕmiť, bude zabezpečené prúdenie vody, filtrovanie, teda všetky podmienky pre život.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Potomstvo

Neprečítaný príspevokod jusko » 03 Nov 2014, 19:45

simon píše:Keďže je to úkryt v pozadí, nechaj to tak, ako ti radí Plzeňák. Prípadne, ak ti to dovoľuje terén, alebo si ho prispôsob, predeľ akva nejakou "stenou" tak, aby boli mladé oddelené od ostatných rýb a potom neskôr ich odlovíš. Predeliť to môžeš aj tak, že si urobíš stenu so sieťky proti hmyzu. Rám si môžeš urobiť z drôtu (Al, Cu, v izolovanom obale, teda nejaký el. drôt). Budú mať vlastnú "izbu", môžeš ich kŕmiť, bude zabezpečené prúdenie vody, filtrovanie, teda všetky podmienky pre život.


Ak Ti môžem poradiť, tak nerob nič - žiadne sietky, žiadne rozdeľovanie akva na ,,izbu,,.
Treba si uvedomiť, aký je malinký poter L.yellow po vypustení z tlamy samičky - myslím že ich nič nezastaví,aby prešli cez takéto ,,bariéry,,.
Pár kusov Ti prežije - budú sa schovávať do štrbín, ostatné padnú za obeť. Ak nechceš cielene chovať, tak to nechaj tak. Musel by si robiť ďaľšie nádržky a ostatné veci spojené s chovom a nakoniec nájsť odbyt na tieto ryby. Z jedlom rastie chuť - ale čo ďalej? Trh je presýtený a ryby sa Ti budú kopiť a nebudeš vedieť čo s tým.
Ak máš akva pre potešenie, tak si užívaj radosť pozorovať pár malinkých yellowiek, ktoré Ti prežijú a sleduj ako rastú.
Obrázok užívateľa
jusko
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 12 Sep 2014, 09:43

Re: Potomstvo

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 04 Nov 2014, 08:03

jusko píše:
simon píše:Keďže je to úkryt v pozadí, nechaj to tak, ako ti radí Plzeňák. Prípadne, ak ti to dovoľuje terén, alebo si ho prispôsob, predeľ akva nejakou "stenou" tak, aby boli mladé oddelené od ostatných rýb a potom neskôr ich odlovíš. Predeliť to môžeš aj tak, že si urobíš stenu so sieťky proti hmyzu. Rám si môžeš urobiť z drôtu (Al, Cu, v izolovanom obale, teda nejaký el. drôt). Budú mať vlastnú "izbu", môžeš ich kŕmiť, bude zabezpečené prúdenie vody, filtrovanie, teda všetky podmienky pre život.


Ak Ti môžem poradiť, tak nerob nič - žiadne sietky, žiadne rozdeľovanie akva na ,,izbu,,.
Treba si uvedomiť, aký je malinký poter L.yellow po vypustení z tlamy samičky - myslím že ich nič nezastaví,aby prešli cez takéto ,,bariéry,,.
Pár kusov Ti prežije - budú sa schovávať do štrbín, ostatné padnú za obeť. Ak nechceš cielene chovať, tak to nechaj tak. Musel by si robiť ďaľšie nádržky a ostatné veci spojené s chovom a nakoniec nájsť odbyt na tieto ryby. Z jedlom rastie chuť - ale čo ďalej? Trh je presýtený a ryby sa Ti budú kopiť a nebudeš vedieť čo s tým.
Ak máš akva pre potešenie, tak si užívaj radosť pozorovať pár malinkých yellowiek, ktoré Ti prežijú a sleduj ako rastú.

Zdar , v "africké" sekci přispívám poprvé , protože se věnuju cca 18let velké střední americe . Ale je to stejnej boj . Plně souhlasím s Juskem ! Všechny ty problémy s odchovem , odlovem , tříděním potěru , další a další akvaria aby jsi to měl kam dát , výměny vody , čištění filtrů - spousta času a pak ten hlavní problém co s rybama a zakolik aby se ti to vyplatilo na tom přesyceným trhu , ........ Ale je to tvoje věc ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Potomstvo

Neprečítaný príspevokod eminem0308 » 04 Nov 2014, 18:24

Ďakujem. Nemám to pre zárobok ale pre potešenie. ak nejaké prežijú a bude ich veľa v akváriu tak niekomu darujem.
“Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.“ — Albert Einstein
Musíš sa mnoho učiť, aby si spoznal, že málo vieš. (Michel de Montaigne)
Obrázok užívateľa
eminem0308
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 13 Okt 2014, 07:11
Bydlisko: Zvolen


Späť na Malawi cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron